Prancūzijos vyriausybė trečiadienį pritarė planams atsisakyti konstitucijos pataisos, kuri reikalauja rengti referendumą dėl bet kokio būsimo ES išplėtimo, pranešė vyriausybės atstovas.
„Manome, kad šis saugiklis neturi prasmės, juo nustatoma bendrą taisyklę, kuri mums buvo reikalinga pavieniams traktavimams, ypač Turkijos atveju“, - sakė atstovas Lucas Chatelis, kai ministrų kabineto nariai pritarė šiam įstatymo projektui.
Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy kelis kartus buvo sakęs, kad į Europos Sąjungą pretenduojanti įstoti Turkija „nepriklauso Europai“, įrodinėdamas, kad didžioji jos teritorijos dalis esanti Azijoje. Šią nuomonę palaiko didžioji Prancūzijos visuomenės dalis.
2005 metų kovą tuometinis prezidentas Jacques‘as Chiracas pritarė konstitucinei pataisai, kuri skelbė, kad prancūzai turi referendumu pritarti naujos šalies įstojimui į ES.
Priimta kaip tik prieš Prancūzijos referendumą dėl ES konstitucijos, ši pataisa buvo suprasta kaip siekimas patikinti visuomenę, kad jos tekstas neleis automatiškai didinti šalių narių skaičiaus. Galų gale rinkėjai balsavo prieš ES konstitucinę sutartį.
Pataisos atsisakymo formuluotė, kaip platesnio konstitucijos reformos įstatymo dalis, bus pateikta parlamentui kitą mėnesį. Ją priėmus, naujų narių stojimą į ES tvirtintų parlamentas, be referendumo.
Kad įstatymo projektas būtų galutinai priimtas, jam turi pritarti trys penktadaliai parlamentarų liepos mėnesį rengiamame suvažiavime.