Popiežius ir JT paragino įgyvendinti įsigaliojusią Branduolinių ginklų uždraudimo sutartį

Penktadienį įsigaliojo Jungtinių Tautų Branduolinių ginklų uždraudimo sutartis (TPNW), tačiau džiaugsmą dėl šio svarbaus etapo temdo tai, jog prie sutarties neprisijungė didžiosios pasaulio branduolinės galiūnės.

Nepaisant to, sutarties įsigaliojimą pasveikino Jungtinės Tautos ir netgi popiežius Pranciškus.

„Sutartis yra svarbus žingsnis į pasaulį be branduolinių ginklų bei demonstruoja daugiašalį norą pasiekti branduolinį nusiginklavimą“, - sakoma JT generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso pareiškime.

Jis džiaugėsi „pirmąją daugiašale branduolinio nusiginklavimo sutartimi, pasiekta per daugiau nei du dešimtmečius“ ir paragino „visas valstybes bendradarbiauti įgyvendinant šį siekį, kad būtų skatinamas bendras ir kolektyvinis saugumas“.

Sutartimi siekiama uždrausti branduolinių ginklų naudojimą, kūrimą, gamybą, bandymus, dislokavimą, kaupimą ir grasinimus juos panaudoti.

Popiežius pasveikino sutarties įsigaliojimą per bendrąją audienciją trečiadienį.

„Tai yra pirmasis teisiškai įpareigojantis tarptautinis dokumentas, aiškiai uždraudžiantis šiuos ginklus, kurių beatodairiškas naudojimas gali akimirksniu paveikti paveikti didžiulį skaičių žmonių ir padaryti ilgalaikės žalos aplinkai“, – pažymėjo popiežius Pranciškus.

„Labai raginu visas valstybes ir visus žmones ryžtingai stengtis skatinti sąlygas, būtinas sukurti pasaulį be branduolinių ginklų, prisidedant prie taikos kūrimo ir daugiašalio bendradarbiavimo, kurio šiandien žmonijai labai reikia, pažangos“, – pridūrė popiežius.

Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto pirmininkas Peteris Maueris taip pat pasveikino sutarties įsigaliojimą.

„Šiandien tai yra visos žmonijos pergalė. Pasidžiaukime šia akimirka ir pasiekime visą Sutarties tikslą – sukurkime pasaulį be branduolinių ginklų“, – sakoma jo pareiškime.


Rašyti komentarą...
a
aleluja
2021-01-23 23:52:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Is Vatikano banko ir saugyklos jis nenori skirt pinigu skiepam uzpirkt ir gamybai ju paremt, kad istikimom avelem suleist? Kazkoks jis nelabai protingas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų