Pietų Korėjoje tiriamos dvi mirtys praėjus kelioms dienoms po „AstraZeneca“ vakcinos suleidimo

Pietų Korėja paskelbė tirsianti dviejų žmonių, abu jie turėjo rimtų lėtinių susirgimų, mirtis praėjus kelioms dienoms po „AstraZeneca“ vakcinos nuo COVID-19 suleidimo.

63-ejų globos namų pacientui, sirgusiam galvos smegenų kraujagyslių liga, pasireiškė gripo simptomai, įskaitant stiprų karščiavimą, trečiadienį paskelbė Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos agentūra. Paskiepytas jis buvo likus 4 dienoms iki mirties.

Į didesnę ligoninę jis buvo perkeltas antradienį, tačiau netrukus mirė po to, kai pasireiškė kraujo užkrėtimo ir plaučių uždegimo simptomai, rašoma „Reuters“.

Kitas globos namų pacientas, vyresnis nei 50-ies metų ir turėjęs širdies sutrikimą bei diabetą, mirė trečiadienį ištikus keliems širdies smūgiams. Šiam pacientui vakcina buvo suleista dieną prieš mirtį, pažymima korėjiečių ataskaitoje.

Pataria skiepytis, tačiau rekomenduoja tai daryti sveikiems

KDCA tvirtina, kad tiria šių mirčių priežastis, tačiau negali patvirtinti jokių tiesioginių ryšių su skiepijimu. Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos agentūra anksčiau yra skelbusi, kad išmokės daugiau nei 430 mln. vonų (apie 320 tūkst. eurų) kompensaciją pasitaikius mirties nuo COVID-19 vakcinos atvejui.

„AstraZeneca“ atstovė Seule negalėjo pakomentuoti šių atvejų, rašoma „Reuters“. KDCA vadovė Jeong Eun-kyeong pažymėjo, kad nėra pasitaikę mirties atvejų nuo „AstraZeneca“ ar „Pfizer/BioNTech“ gamintojų vakcinų. Tačiau ji paskatino žmones skiepytis tuomet, kai „jaučiasi sveiki“.

Pietų Korėjoje iki antradienio beveik 86 tūkst. žmonių jau sulaukė pirmosios „AstraZeneca“ vakcinos dozės, 1,5 tūkst. – ir antrosios. Buvo užfiksuotos 207 šalutinės reakcijos, įskaitant tris stiprias alergines reakcijas.

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.


Rašyti komentarą...
p
pokst
2021-03-03 23:05:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas cia tikrins, sveikas tu, ar pasiligojes, niekas net neklausia, ateini, gauni doze ir iseini, kai kas matot suvisam.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų