REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranas pristatė naują reaktyvinio drono prototipą „Shahed-238“, rašo „Ukrainska Pravda“.

Iranas pristatė naują reaktyvinio drono prototipą „Shahed-238“, rašo „Ukrainska Pravda“.

REKLAMA

Pasak leidinio, kuris remiasi Irano žiniasklaida, vienoje iš parodų Ašuros arekosminių mokslų ir technologijų universiteto atstovai pristatė reaktyvinę „Shahed-136“ modifikaciją, kuri buvo pavadinta „Shahed-238“. 

Teigiama, kad „Shahed-238“ dronas yra judos spalvos, kuri nėra būdinga iranietiškiems dronams. Manoma, kad taip yra dėl to, jog šiam dronui pagaminti buvo naudojama medžiaga, sugerianti radijo bangas. Tačiau bent jau kol kas nėra jokių tai patvirtinančių įrodymų.

Demonstruojant naujojo drono prototipą, taip pat buvo atskleista galimybė, kad „Shahed-238“ gali būti paleidžiamas ir judant transporto priemonei. Tačiau manoma, kad, kaip ir pirmtakas „Shahed-136“, naujasis dronas galėtų pakilti nuo stacionarios platformos.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, detalesnės „Shahed-238„charakteristikos ypatybės lieka nežinomos. Visgi tampa aišku, kad reaktyvinis variklis, kuris naudojamas naujajame drone, turėtų užtikrinti didelį skrydžio greiti. Visgi atkreipiamas dėmesys, kad to kaina galėtų būti – mažesnė tikimybė pasiekti tolimus taikinius.

REKLAMA

Kyjivas: padaugėjo Rusijos naktinių dronų atakų

Ukrainos oro pajėgos šeštadienį pranešė, kad Rusija per naktį į jos teritoriją paleido 38 dronus. Tai didžiausias praneštas skaičius per daugiau nei šešias savaites.

Tiek Kyjivas, tiek Maskva per 21 mėnesį trunkantį karą intensyviai naudojo atakos ir žvalgybos dronus.

Ukrainos oro pajėgos pranešė, kad numušė 29 iš 38 rusų paleistų Irano gamybos dronų „Shahed“, dar vadinamų dronais kamikadzėmis, nes juose yra sprogmenų, kurie sprogsta pasiekus taikinį.

REKLAMA
REKLAMA

Remiantis Ukrainos karinių oro pajėgų paskelbtais duomenimis, nuo rugsėjo 30 dienos tai didžiausias Rusijos per vieną naktį paleistų dronų skaičius.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad numato, jog Rusija suintensyvins išpuolius prieš Ukrainos energetikos sistemą, siekdama šaltaisiais žiemos mėnesiais sutrikdyti šalies šildymo ir elektros tiekimą.

Praėjusią žiemą dėl Rusijos smūgių milijonai ukrainiečių, esant minusinei temperatūrai, ilgoms valandoms likdavo be elektros.

V. Zelenskis ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad Rusija kaupia raketas, ir nors Ukraina neturi šimtaprocentinės apsaugos nuo Rusijos smūgių, jis teigė, kad šalies oro gynyba yra geresnė nei praėjusiais metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų