Rusijoje sulaikant kriminalinį autoritetą Meralį Musojaną, pravarde Omaras, pareigūnai jam sulaužė keturis šonkaulius. 37 metų vyras mirė nuo trauminio šoko.
Krasnodaro specialiosios tarnybos M. Musojaną suėmė Anapos mieste. Šiaip jis registruotas ir gyvena Novorosijske. Į kurortinę Anapą jis atvažiavo ne ilsėtis, o aplankyti vyresniojo brolio Kamalio kapo.
Omaras apsistojo viešbutyje ir beveik savaitę gėrė su savo asmens sargybiniu, vartojo narkotikus, į kambarį kvietėsi prostitutes. Neapsikentę kitų viešbučio gyventojų skundų policininkai nusprendė vyrą sulaikyti. Tačiau vietiniai policininkai žinojo, jog kriminalinis autoritetas taip lengvai nepasiduos. Tad buvo nuspręsta pasitelkti specialųjį būrį iš Novorosijsko.
Kai vieną dieną prablaivėjęs „įteisintasis vagis“ paliko viešbutį ir sėdo į savo visureigį, pareigūnai puolė iš pasalos. Atlikus mašinoje kratą buvo rastas narkotikų ryšulėlis. Kai pareigūnai norėjo uždėti antrankius, sulaikomi vyrai pasipriešino ir buvo sumušti. Po tokio sulaikymo asmens sargybinis atsidūrė reanimacijos palatoje, o jo bosas mirė policijos automobilyje. Pareigūnai neneigia, kad prispaudus prie žemės vyrui galėjo lūžti šonkauliai. M. Musojano giminės tokius policininkų veiksmus apskundė prokuratūrai, tad dabar vyksta tyrimas.
Vyresnysis Meralio brolis Kamalas buvo nušautas Maskvoje 2002 metais. Jam tuo metu buvo 34 metai ir jis taip pat turėjo „įteisintojo vagies“ titulą. Neoficialiais duomenimis, jis kontroliavo aukso tiekimą iš Rusijos rajonų į Maskvos rinką.
Panašiu metu Maskvoje buvo nušautas ir Magadano srities gubernatorius Valentinas Cvetkovas. Rusijoje tai buvo pirma tokio aukšto valdininko smurtinė mirtis, kuri sukėlė didelį rezonansą. Buvo keliamos versijos, kad gubernatorius irgi žuvo dėl aukso. Šios abi žmogžudystės spaudoje buvo siejamos, nes auksas į Maskvą tekėjo ir iš Magadano.
Dabar abu broliai palaidoti šalia vienas kito. Atvykęs į Anapą aplankyti brolio Omaras čia liko visiems laikams.
Maskvoje palaidotas ir vienas iš vyriausių amžiumi „įteisintųjų vagių“ Nodaras Grigolaja, pravarde Spilo. Į jo laidotuves buvo susirinkę „įteisintieji vagys“ iš visos buvusios Sovietų Sąjungos.
Maskvoje Spilo gyveno nuo 1990-ųjų ir mirė sava mirtimi po sunkios ligos, sulaukęs 76 metų. Kaip ir broliai Meraliai jis yra gruzinų tautybės. Pirmą kartą buvo nuteistas 1947 metais. Po to teistas dar šešis kartus, tačiau kalėjimo stažas nėra didelis. Viso labo tik 12 metų. Paskutinį kartą iš kalėjimo išėjo 1988 metų gegužę ir nuo to laiko nebuvo teisiamas.