Kinijos vyriausybė "grubiu kišimusi į Kinijos vidaus reikalus" pavadino Europos raginimą kalbėtis su tibetiečiais. Užsienio reikalų ministerijos atstovas pareiškė "didelį nepasitenkinimą" dėl atitinkamo Europos Sąjungos (ES) įgaliotinės užsienio politikos klausimais Ketrinos Ešton (Catherine Ashton) pareiškimo ir ryžtingai jį atmetė. Ministerijos atstovas kalbėjo apie "beprasmius kaltinimus".
K. Ešton prieš tai paragino Pekiną nagrinėti priežastis, kodėl vis daugiau tibetiečių ryžtasi susideginti dėl nepasitenkinimo Kinijos valdymu. Ji pabrėžė, kad europiečiai supranta tibetiečių nusivylimą, tačiau kartu paragino nutraukti tokios formos protestus. Turėdama omenyje Dalailamą, K. Ešton kreipėsi į tibetiečių "religinius lyderius", ragindama išnaudoti savo įtaką, kad tibetiečiai taip tragiškai neprarastų savo gyvybės.
K. Ešton pareiškė europiečių susirūpinimą tuo, kad yra ribojamos tibetiečių kultūrinis identitetas ir dėl to didėja nepasitenkinimas Tibeto teritorijoje. Kinijos žinybos turi aiškintis "tibetiečių tautos frustracijos" priežastis. Turi būti gerbiamos "jų pilietinės, politinės, ekonominės bei socialinės ir kultūrinės teisės, įskaitant teisę gyventi savo kultūroje, išpažinti savo religiją ir naudoti savo kalbą", - kalbėjo ES pareigūnė.
ES pareikalavo Pekino paisyti tibetiečių susirinkimų ir nuomonės laisvių ir paleisti visus asmenis, kurie buvo suimti, nes dalyvavo taikiose demonstracijose. Diplomatai ir užsienio žurnalistai turi turėti galimybę laisvai pateikti į Tibetą, reikalavo K. Ešton.
Nuo 2009 metų benzinu apsipylė ir save padegė beveik 100 tibetiečių. Taip jie protestuoja prieš kinų valdymą. Ypač smarkiai mėginančių susideginti tibetiečių skaičius padidėjo nuo lapkričio.