Kinija trečiadienį paleido savo pirmąjį Mėnulio palydovą, kurio misija yra svarbus žingsnis šiai šaliai įgyvendinant planus iki 2020 metų nusiųsti į Mėnulį savo astronautą.
Palydovo "Chang'e I" paleidimą iš kosmoso centro pietvakarinėje Sičuano provincijoje transliavo nacionalinė televizija.
"Chang'e I", kuris startavo maždaug 18 val. 5 min. vietos (13 val. 5 min. Lietuvos) laiku, turi vienus metus tyrinėti Mėnulį ir pateikti medžiagą mėnlapiui sudaryti.
"Operacija normali", - netrukus po pakilimo buvo paskelbta skrydžių valdymo centro salėje.
Šia ekspedicija, kuri atsieis 1,4 mlrd. juanių (0,5 mlrd. litų), kinai pradėjo vykdyti programą, kurios tikslas - iki 2012 metų nuleisti Mėnulyje nepilotuojamą aparatą, o iki maždaug 2020 metų nusiųsti į Mėnulį žmogų.
Praėjusį mėnesį savo pirmąjį Mėnulio zondą paleido Japonija, o kitais metais panašią misiją planuoja Indija.
Kinija savo Mėnulio palydovą vadina trečiu labai svarbiu etapu šalies kosmoso programai po raketų ir palydovų sukūrimo nuo 8-ojo dešimtmečio ir žmogaus skrydžių į kosmosą 2003 ir 2005 metais.
Pirmasis kritinis etapas palydovui skriejant į Mėnulį, kuris yra už 380 tūkst. km, bus išėjimas iš Žemės orbitos spalio 31 dieną.
Lapkričio 5-ąją palydovas turi pasiekti orbitą aplink Mėnulį, o lapkričio pabaigoje - perduoti į Žemę pirmuosius Mėnulio atvaizdus.