Kinija išreiškė „rimtą susirūpinimą ir nuogąstavimus“ dėl Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) prokuroro sprendimo prašyti arešto orderio Sudano prezidentui Omarui al-Bashirui.
Sudano vadovas kaltinamas genocidu ir nusikaltimais žmoniškumui Darfūre.
Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Liu Jianchao spaudos konferencijos metu pareiškė, jog Kinija pasitarė su kitomis Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos narėmis ir „tikisi pasiekti konsensusą su suinteresuotomis šalimis“.
„TBT veiksmai privalo būti naudingi stabilumui Darfūro regione ir atitinkamam šio klausimo sprendimui, o ne atvirkščiai“, - pažymėjo jis.
Tarptautinė bendruomenė ne kartą kritikavo Kiniją dėl naftos interesų Sudane ir šiai neramumų krečiamai šaliai teikiamų ginklų, o Pekinas stengiasi pabrėžti savo vaidmenį tarpininkaujant tarp Sudano valdžios ir tarptautinės bendruomenės.
JT tuo tarpu paskelbė atšaukianti dalį savo humanitarinės pagalbos darbuotojų iš neramaus Darfūro regiono Sudane, nes baiminasi galimo Sudano valdžios keršto.
Pirmuoju perkėlimo etapu bus išsiųsta apie 200 darbuotojų, kitų išsiuntimas priklausys nuo saugumo situacijos. Jungtinių JT ir Afrikos Sąjungos (AS) taikdarių pajėgų kariai kol kas lieka savo dislokacijos vietose.