Apklausa, kuri yra skirta tinklalapio "insidedivorce.com" įkūrimo reklamai, parodė, kad kas trečiam vyrui yra nusibodusi jo žmona ir santuoka.
Kas penkta moteris teigė, kad jos santuoka žlugo dėl rimto incidento, susijusio su smurtu.
16 proc. respondentų nurodė, kad jų santuoka "kliba", o 2,5 proc. pažymėjo, kad ji "žlunga".
Beveik pusė apklaustųjų teigė, kad jų seksualinis gyvenimas priblėso, o vyrai "sekso trūkumą" nurodė kaip pagrindinę jų santuokos žlugimo priežastį.
Tačiau naujausi oficialūs duomenys rodo, kad skyrybų rodiklis yra žemiausias nuo 2000 metų. Anot jo, 2005-aisiais išsiskyrė 155 tūkst. porų.
Minėto tinklalapio redaktorius Fay`us Rowe`as (Fėjus Rouvas) pažymėjo, kad iš šio tyrimo rezultatų galima spręsti, jog skyrybų procentas ateityje smarkiai nemažės.
"Nerimą kelia tai, kad seksualiniai santykiai - jų neturėjimas arba turėjimas ne su savo partneriu - tampa pagrindine skyrybų priežastimi. Tai rodo, kad mes nebepasitenkiname vienu partneriu".
Apklausa taip pat aptiko tariamo polinkio į neištikimybę po septynerių metų įrodymų: vidutinis laiko tarpas, per kurį žmonės supranta, ar jų santuoka yra sėkminga, siekia septynerius metus ir tris mėnesius.
Tuo tarpu santuokos, trunkančios ilgiau negu dešimt su puse metų, linkusios išsilaikyti ir toliau, parodė tyrimas.
Vienas iš keturių išsiskyrusių asmenų prisipažino, kad būsimos sąjungos patvarumu jau abejojo žengdamas prie altoriaus.
Tyrėjai taip pat apklausė 341 vaiką, norėdami pažiūrėti, kaip juos paveikė tėvų skyrybos.
Jie nustatė, kad 80 proc. vaikų gyvenimas po tėvų skyrybų liko toks pats ar net pagerėjo.
Tik ketvirtadalis vaikų norėjo, kad jų tėvai vėl pradėtų gyventi kartu.
Vaikai teigė, jog didžiausias skyrybų privalumas yra tas, kad namuose baigėsi barniai. Ginčus vaikai nurodė ir kaip didžiausią blogybę, kurią jie patyrė gyvendami su abiem tėvais.
REKLAMA