Bendra Jungtinių Tautų ir Afrikos sąjungos taikos palaikymo misija Sudano Darfūro regione gali sužlugti net neprasidėjusi, JT pareigūnų žodžius cituoja BBC.
Pajėgoms kol kas dar trūksta būtinos ginkluotės, o be to, Sudano vyriausybė kol kas nerodo didelės iniciatyvos patvirtinti JT karinės misijos sudėtį.
26 tūkst. karių Darfūre turi būti dislokuoti už 6 savaičių, tačiau planai gali būti pakeisti, jei nebus gauta visa reikalinga karinė technika. JT Taikos palaikymo misijų departamento vadovas Jeanas-Marie Guehenno teigia, kad kariams būtiniausiai reikia 6 kovinių malūnsparnių ir 18 transporto sraigtasparnių.
Be to, Sudano vyriausybė dar turi patvirtinti JT karių sudėtį. Ji nori, kad taikos palaikymo misiją būtų sudaryta daugiausiai iš Afrikos karių ir reiškia nepasitenkinimą, kad kariai iš Tailando, Nepalo bei Norvegijos yra įtraukti į misijos sudėtį. JT atstovai atkerta, kad ir taip trys ketvirtadaliai karių bus afrikiečiai. Jų teigimu, kiti Afrikos kariai neatitinka jiems keliamų reikalavimų.
2003 metais įsiliepsnojęs Darfūro konfliktas jau nusinešė 200 tūkst. gyvybes, o dar 2 milijonus pavertė benamiais. Dėl Darfūro juodaodžių žudynių tarptautinė bendruomenė linkusi kaltinti Sudano vyriausybę bei ją palaikančius arabų kovotojus.
7 tūkst. Afrikos sąjungos karių Sudane yra dislokuoti nuo 2004 metų. Šių metų liepą JT Saugumo taryba nusprendė konflikto zonoje nusprendė sukurti bendras Jungtinių tautų bei Afrikos sąjungos pajėgas, kurias sudarytų 26 tūkst. karių.