Rusija turi dėti daugiau pastangų kovodama su smurtu prieš mažumas, prieš milicijos vykdomus kankinimus, patyčias armijoje ir kitus nusikaltimus, pareiškė Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba.
„Mes esame susirūpinę dėl rasizmo ir ksenofobijos tendencijų, dėl kurių nuolat daugėja rasistinių išpuolių“, - per vasario 4 dieną vykusį tarybos posėdį pareiškė Pietų Afrikos, kuri dažniausiai remia Rusiją, atstovas.
Be to, 47 valstybes vienijančioje Žmogaus teisių taryboje Rusija kritikuota ir dėl politinių grobimų, vykdomų Čečėnijoje ir Šiaurės Kaukaze, internete nekontroliuojamos vaikų pornografijos, trukdymo kurtis ir veikti nepriklausomoms pilietinėms organizacijoms.
Rusijos atstovai sutiko, kad rasizmas jų šalyje yra problema, tačiau teigė su šia neganda kovojantys švietimu ir vykdantys ekstremistinių grupuočių stebėjimą. Be to, Rusijos teisingumo ministras Aleksandras Konovoalovas pareiškė, kad Rusija yra valstybė, paremta „teisės viršenybės principu“, o visi žmonės turi lygias teises. „Žiniasklaidos laisvė yra garantuojama“, - teigiama A. Konovalovo pateiktoje ataskaitoje.
Ministro teigimu, dedamos visos pastangos kovojant su ekstremizmu ir etnine prievarta. Tam esą net yra sukurtas specialus milicijos dalinys, kovojantis su ekstremistinėmis ir teroristinėmis grupuotėmis.
Tokius A. Konovalovo žodžius nuolatos neigia nepriklausomos Rusijos žmogaus teises ginančios organizacijos, kurių teigimu, teisė Rusijoje dažnai naudojama kaip įrankis valdančiųjų interesams ginti.
Kiekviena JT narė kas ketverius metus privalo Žmogaus teisių taryboje pateikti tokią ataskaitą. Tačiau skeptikai teigia, kad toks procesas yra tik paviršinis ir politiškai angažuotas. Šalys, kurios yra priklausomos viena nuo kitos, dažniausiai kritikos savo kolegų atžvilgiu vengia ir pro pirštus praleidžia net ir didžiausius žmogaus teisių pažeidimus.