Pasaulyje penktadienį įsigaliojo naujos tarptautinės sveikatos apsaugos taisyklės, skirtos veiksmingiau kovoti su pasaulinėmis epidemijomis. 2005 metais 192 valstybių narių, susivienijusių į Pasaulio sveikatos organizaciją, suderintos naujos taisyklės įpareigoja valstybes perspėti apie kilusius pavojus sveikatai ir bendradarbiauti.
Naujos grėsmės sveikatai reikalauja naujų atsako formų. Beveik 200 žmonių aukų nusinešęs paukščių gripas, jei mutuotų į formą, lengvai perduodamą žmogaus žmogui, laikomas didžiausia grėsme pasauliniam sveikatos saugumui.
Penktadienį pasaulyje įsigalioja taisyklės, pagal kurias šalys privalės informuoti Pasaulinę sveikatos organizaciją apie kylančias viešosios sveikatos grėsmes, galinčias atsiliepti kitoms valstybėms – nuo ligų ir užteršto maisto iki cheminio upių užteršimo ir radioaktyvių atliekų.
Pasimokius iš patyrimo, kai Kinija ir kitos valstybės pernelyg lėtai ir pernelyg slaptai reagavo į paukščių gripo protrūkius, taisyklės įpareigoja užtikrinti skaidrumą.
Praeities pamokos, kai netipinis plaučių uždegimas, arba SŪRS, greitai išplito po 29 valstybes ir nusinešė 800 gyvybių, taisyklės numato karantino sistemas, keliautojų stebėjimą ir reikalavimą būti pasiruošus atsakyti į pavojus kiaurą parą.
Pasaulinės sveikatos taisyklės galiojo nuo 1969m. ir apėmė tik keturias ligas. Dabartinius pokyčius paskatino būgštavimai, kad gerokai pigesnės ir patogesnės kelionės gali prisidėti prie spartaus užkrečiamųjų ligų.