Kiekvieną dieną kone tūkstantis irakiečių iš priverstinės emigracijos grįžta į savo gimtinę, Irako valdžios duomenis cituoja BBC.
Nuo 2003 metų kovo, kai prasidėjo JAV invazija, Irake pastogės neteko apie 4,4 mln. žmonių. Tačiau dauguma jų dabar grįžta. Vien iš Sirijos spalio mėnesį į gimtinę parvyko 45 tūkst. irakiečių. Tačiau vos keli pabėgėliai parvyko iš Jordanijos. Į šią šalį, bėgdami nuo šalį po JAV invazijos apnikusio smurto, pabėgo labiau pasiturintys Irako gyventojai. Teigiama, kad Jordanijoje gyvena apie 750 tūkst. irakiečių.
Manoma, kad pabėgėlius grįžti skatina pagerėjusi saugumo situacija Irake, o taip pat menkos perspektyvos susirasti darbą Sirijoje. Sirijoje prieglobstį rado 1,4 mln. irakiečių, tačiau Damaskas, pamatęs, kad gyventojų skaičius šalyje išaugo kone 10 proc., irakiečiams įvedė vizas. Be to, Irako valdžia grįžtantiems tėvynainiams padengia visas kelionės autobusu išlaidas. Grįžtančioms šeimoms taip pat garantuojama vienkartinė 800 JAV dolerių parama.
Tačiau, nepaisant visų kalbų apie gerėjančią padėtį, trečiadienį per sprogimą Ramadžio mieste žuvo mažiausiai 5 žmonės. Sprogimas įvyko, kai savižudis vairuotojas sprogmenų prikimštą automobilį įvairavo į teismo rūmų pastatą. Ataka sukrėtė regioną, kuris buvo laikomas sąlyginai taikiu po to, kai praėjusiais metais musulmonų sunitų kovotojai prisijungė prie JAV pajėgų, kad iš šalies išvytų teroristų tinklo Al-Qaeda kovotojus.