Tarptautinė organizacija „Gydytojai be sienų“ paskelbė didžiausių per 2008 metus įvykusių humanitarinių katastrofų sąrašą.
Didžiausio dėmesio susilaukė situacija Somalyje. Skelbiama, kad gyventojų skaičius šalyje yra didžiausias per paskutinįjį dešimtmetį, tačiau sveikatos apsauga beveik neegzistuoja. Gimdymo metu miršta kas dešimta Somalio moteris, o kas penktas vaikutis neišgyvena iki 5 metų. Be to, šalyje tęsiasi sausra, o maisto kainos auga itin sparčiai. Itin prasta padėtis yra ir pasienyje su Somaliu esančiuose Etiopijos regionuose.
Labai prasta padėtis sveikatos apsaugos srityje yra ir Mianmare. 2007 metais valstybė savo piliečių apsaugai skyrė vos 0,3 proc. BVP. Be to, jei teikiamą humanitarinę pagalbą išdalintume visiems Mianmaro gyventojams, tai gautume, kad vienam asmeniui tenka pagalbos vos už 3 dolerius – mažiau nei bet kur kitur pasaulyje.
„Gydytojai be sienų“ atkreipia dėmesį ir į situaciją Pakistane, kur dėl dažnėjančių vyriausybės pajėgų susirėmimų su antivyriausybinėmis pajėgomis šimtai žmonių buvo sužeisti arba nužudyti, o tūkstančiai neteko pastogės.
Iš karto už Pakistano nugaros sąraše atsidūrė Zimbabvė, kurioje dėl ŽIV/AIDS pandemijos žmonės retai kada išgyvena ilgiau nei 34 metus. Be to, rugpjūtį šalį užklupo ir choleros epidemija.
Į dešimtuką taip pat pateko ir Kongas bei Sudanas, kur vidutinę žmonių gyvenimo trukmę itin trumpina siautėjantis karas. Atkreipiamas dėmesys ir į padėtį Irake. Dalyje šios šalies regionų humanitarinės organizacijos tiesiog buvo priverstos nutraukti savo veiklą dėl jų darbuotojų gyvybėms gresiančio pavojaus.