Lietuva kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis pareiškė susirūpinimą dėl neramumų Tibete bei pasisakė už taikų Kinijos valdžios ir Dalai Lamos bei jo atstovų santykių sureguliavimą.
Pareiškime, kurį pirmadienį priėmė šį pusmetį ES pirmininkaujanti Slovėnija, konfliktuojančios pusės kviečiamos pradėti santūrų, konstruktyvų dialogą, siekiant tvaraus sprendimo, gerbiant Tibeto kultūrą, religiją ir identitetą.
„Kinijos valdžios institucijas raginamos susilaikyti nuo prievartos naudojimo prieš demonstracijų dalyvius, laikytis tarptautinėje bendruomenėje pripažįstamų demokratinių principų“, - sakoma ES pareiškime, prie kurio prisijungė ir Lietuva.
Dokumente akcentuojama žodžio laisvės ir teisės taikiai protestuoti svarba. Kinijos vyriausybė raginama atkreipti dėmesį į tibetiečių padėtį žmogaus teisių požiūriu.
Praėjusią savaitę regione kilo masinės protesto akcijos prie Tibetą okupavusią Kiniją, per kurias neišvengta tibetiečių susirėmimų su Kinijos policija ir armijos daliniais.
Indijoje įsikūręs Tibeto parlamentas tremtyje pirmadienį paskelbė, kad per neramumus Lhasoje ir kitur Tibete žuvo šimtai tibetiečių.
Tuo tarpu oficialusis Pekinas pareiškė, kad tibetiečių riaušininkai per protestus prieš kinų valdymą Lhasoje nužudė 13 „nekaltų civilių gyventojų“, ir neigė, jog naudojo mirtiną jėgą neramumams numalšinti.