Kai Karaliaus Jurgio V (George V) laikais vyrai karštligiškai pirko atpigusius dviviečius „Morris Oxford“ automobilius, nusivylusios kovotojos už moterų teises sukilo ir padegė visą valstybinį turtą.
Po šių įvykių, 12 metų moksleivis, žvelgdamas į ateitį, nusprendė surašyti visas savo pranašystes, kurios neva išsipildys iki 2000 mūsų eros metų.
Edgaras Koldingas iš Norfolko teigė, kad amžių sandūroje lėktuvai bus tokia pati įprasta transporto priemonė kaip ir automobilis, o dviračiai gerokai atpigs. Jis taip pat prognozavo poilsinių kelionių populiarumą ir vietinių populiarių laikraščių atpigimą.
1913 metais, Pirmojo Pasaulinio karo išvakarėse, Edgaras savo mokyklinėje esė rašė: „2000 mūsų eros metais dviračiai bus parduodami už nedidelę pinigų sumą. Lėktuvai nuolat skros debesis ir taps tokie pat įprasti kaip lengvieji automobiliai. Jais bus keliaujama poilsinių ar verslo kelionių metu. Beje, laikraščiai bus labai pigūs.“
Prognozuodamas technologines naujoves berniukas jautėsi kur kas tikresnis, nei kalbėdamas apie moterų teises.
„Sufražistės galbūt gaus balsavimo teisę, o galbūt ir negaus“, – rašė jis.
Šis sakinys pažymėtas raudona mokytojo pastaba „gerai“ – deja, neaišku, ar mokytojas gyrė mokinio mintį ar tik dalinosi savo skepticizmu.
Edgaro esė dienos šviesą išvydo kaip eksponatas, liudijantis pastarųjų 200 metų mokyklinį lavinimą. Mokslininkai, dalyvavę savanoriškame 2 metų tiriamajame projekte, kruopščiai tikrino ir vertino Norfolko moksleivių rašto darbus.
Tyrimo rezultatai taip pat buvo pagrįsti Norfolko įrašų knygomis, įskaitant architektūrinius brėžinius, dienynus, bausmių ir pastabų knygas bei pratybų sąsiuvinius.
Viename įrašų žurnale buvo aprašytos Deopham mokyklos šalčio ir drėgmės problemos 1909–1924 metais. Mokiniai buvo laikomi „gofruoto“ metalo patalpoje.
Nepaisant to, šis metalinis statinys vis dar naudojamas kaip privati gyvenamoji vieta ir yra žinomas kaip Senoji Alavo Mokykla.
Norfolko apygardos tarybos vadovas Derrick Murphy sakė: „Kai palygini šią vieno kambario mokyklą su šiuolaikinėmis mokyklomis, galime teigti, kad per pastaruosius dešimtmečius viskas pasikeitė kardinaliai. “