Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Rusijos elgesį su Britų Taryba Rusijoje pavadino dėme reputacijoje, praneša BBC.
Sekretorius trečiadienį sakė, kad Tarybos personalas atsidūrė rusų specialiųjų tarnybų taikinyje net dėl tokių dalykų kaip auginamų namų gyvūnėlių sveikata.
Pati Britų Taryba sustabdė konflikto epicentre atsidūrusių atstovybių Sankt Peterburge ir Jekaterinburge veiklą, kadangi „grasinimai apsunkino jų darbą“.
Kalbėdamas parlamento nariams D. Milibandas reiškė pyktį ir nerimą dėl Rusijos veiksmų. Anot jo, Rusijos saugumo tarnybos išklausinėjo Britų Taryboje dirbusius rusus apie įvairiausius dalykus: nuo Tarybos statuso iki augintinių sveikatos.
BBC rašo, kad Britų Tarybos atstovybės Sankt Peterburge direktoriaus Stepheno Kinnocko vairuojamas automobilis šią savaitę buvo pasektas ir sustabdytas Rusijos pareigūnų. Vėliau britas buvo apkaltintas vairavimu išgėrus.
„Mes matėme panašių veiksmų per šaltąjį karą, tačiau nuoširdžiai tikėjau, kad tai jau praeityje. Manau, visi parlamento rūmai sutiks, kad toks elgesys yra smerktinas, nevertas garbingos valstybės vardo ir priešingas teisiniams susitarimams, pagal kuriuos Britų Taryba dirba Rusijoje, visų pirma - tarptautinei teise“, - sakė D. Milibandas.
Užsienio reikalų sekretorius taip pat pareiškė, kad kultūrinė veikla neturėtų tapti „politiniu futbolu“, todėl kol kas analogiškų veiksmų prieš Rusijos veiklą Didžiojoje Britanijoje imtasi nebus, o Britų Taryba tęs savo darbus pagrindinėje būstinėje Maskvoje.
„Veiksmai prieš Britų Tarybą yra dėmė Rusijos reputacijoje“, - pridūrė D. Milibandas.
Tuo tarpu Liberalų demokratų partijos atstovas užsienio reikalams Edas Davey'us pareiškė, kad Kremlius turi suprasti, kad tokia „chuliganiška“ taktika verčia Rusiją atrodyti vis kvailiau tarptautinės bendruomenės akyse.
Manoma, jog įtampa dėl Britų Tarybos veiklos yra nulemta besitęsiančio šalių ginčo dėl buvusio KGB agento Aleksandro Litvinenkos nužudymo. V. Putiną aršiai kritikavęs A. Litvinenka buvo nunuodytas radioaktyvia medžiaga - poloniu - 2006 m. lapkritį Londone.
Rusija atsisako išduoti verslininką ir buvusį saugumietį Andrejų Lugovojų , kurį britų teisėsauga laiko pagrindiniu įtariamuoju minėtu.
Rusijai atmetus A. Lugovojaus ekstradicijos prašymą, Didžioji Britanija iš šalies išsiuntė 4 diplomatus. Kai kurie Rusijos pareigūnai sankcijas Britų Tarybai jau yra pavadinę atsakomąja priemone, rašo BBC.