Per ateinančius tris metus Didžiosios Britanijos valdžiai teks kelti mokesčius, kad būtų surinkti papildomi 26 bilijonai svarų į šalies biudžetą kasmet arba 17 procentų apkarpyti valstybės išlaidas.
Apie tai rašoma dienraštyje ,,The Times”. Tokius skaičiavimus pateikė audito ir verslo konsultacijų bendrovė PricewaterhouseCoopers (PwC). Įmonės ataskaitoje rašoma, kad patirti valstybės nuostoliai turės būti padengti imantis girežtesnių fiskalinių priemonių nei buvo planuojama tvirtinant 2009 -10 metų biudžetą.
PwC teigia, kad griežtesnių sprendimų valdžia turi imtis todėl, kad Didžiosios Britanijos ekonomikos augimas bus lėtesnis nei planuota. Taip pat, nepaisant to, kuri partija laimės kitų metų rinkimus, svarbu, kad būtų pasiruošta tam, jog išaugusios palūkanų normos turės įtakos skolinimuisi. Be to, svarbu pasiruošti priemones, kurios padėtų sušvelninti ateities recesijų padarinius. Dėl šios priežasties, anot PwC, Anglijos biudžeto balanso atstatymo negalima atidėti iki 2017-18 metų, kaip žada dabartinė valdžia. Tai turi būti padaryta vėliausiai iki 2015 -16 metų.
Savo paskelbtoje ataskaitoje PwC siūlo tris galimus kelius biudžeto sureguliavimui. Pirmasis kelias būtų prisirišti prie Alisterio Darlingo siūlymo didinti mokesčius, kad į biudžetą kasmet įplauktų papildomi 26 bilijonai svarų. Antrasis kelias yra mažinti valstybės išlaidas 17 procentų iki 2013-14 metų. PwC paskaičiavimais, jei sveikatos apsaugai finansavimas nebūtų sumažintas, kaip siūlo konservatoriai, likusios valstybės išlaidos iš tikrųjų turėtų būtų sumažintos net 23 procentais.
Trečioji galimybė, kuri anot PwC yra realistiškiausia, būtų pirmųjų dviejų mišinys. Tai yra pakelti mokesčius tiek, kad būtų surinkti papildomi 13 bilijonų svarų vietoje 26 bilijonų svarų.
Labiausiai didinti siūloma pajamų, nacionalinio draudimo ir PVM mokesčius. Valstybės išlaidos tokiu atveju turėtų būti mažinamos 13 procentų, vietoje galimų 17 procentų. Jonas Havksvortas, PwC makro ekonomikos vadovas, teigia, jog nesvarbu, kas laimės ateinančius rinkimus, valstybės deficito sutvarkymas bus svarbiausias uždavinys norint, kad šalies ekonomika ateityje augtų nuolat ir stabiliai. To nepadarius, palūkanų normos gali dar didėti, nebus išvengta valiutos svyravimų, sumažės šalies patrauklumas investuotojams.