Per artimiausius pusantrų ar dvejus metus Rusija tikriausiai sugebės tapti didžiąja valstybe. Tokios nuomonės šiandien laikosi beveik pusė (46 proc.) sociologų apklaustų Rusijos gyventojų (prieš trejus metus - 40 proc.).
Rusijos viešosios nuomonės tyrimo centro duomenimis, pesimistiškai vertinančiųjų tokią prognozę per praėjusius trejus metus sumažėjo (nuo 36 proc. iki 31 proc.) Drauge stabili (12-13 proc.) tebėra dalis įsitikinusiųjų, kad Rusija ir dabar yra didžioji valstybė.
Per apklausą, kurią Rusijos viešosios nuomonės tyrimo centras surengė sausio 13-14 dienomis 46-ių Rusijos sričių, kraštų ir respublikų 153-juose miestuose ir kaimuose, dauguma gyventojų (61 proc.) pavadino didžiąja nūdienos valstybe pirmiausia JAV. Tokio statuso, respondentų nuomone, verta Japonija (mano 27 proc. apklaustųjų) Vokietija (25 proc.), Kinija (23 proc.), Didžioji Britanija (21 proc.) ir Prancūzija (13 proc.). Dar 24 proc. respondentų laiko didžiąja valstybe Europos Sąjungą.
Pagal apklausos rezultatus, tarp Rusijos gyventojų stabili išlieka dalis tų respondentų, kurie nori, kad šalis taptų didžiąja pasaulio valstybe. To nori, kaip ir prieš pusantrų, ir prieš trejus metus, trečdalis (34 proc.) apklaustųjų. Tuo pat metu sparčiai padidėjo (nuo 35 proc. iki 47 proc. per trejus metus) dalis tų, kurie mano, kad Rusijai geriau būti ne didžiąja valstybe, o viena iš 10-15 pirmaujančių pasaulio ekonomikoje ir politikoje šalių.
Pagrindinis Rusijos gyventojų reikalavimas didžiajai valstybei - turėti išplėtotą ekonomiką (mano 55 proc. apklaustųjų), aukštą piliečių gerovės lygį (36 proc.) ir galingas ginkluotąsias pajėgas (24 proc.), taip pat plėtoti mokslą, diegti aukštąsias technologijas (20 proc.).
Viešoji nuomonė rodo, jog siekiant, kad Rusija būtų laikoma didžiąja valstybe, mažiau reikšmingos yra rusų kultūros ir tautinės dvasios atgaivinimo idėjos; buvusios SSRS teritorijų kontrolė; demokratijos normų ir žmogaus teisių laikymasis ( tai nurodo 7-10 apklaustųjų); taip pat ir siekis tapti pasauliniu įtakos centru, reguliuojančiu pasaulio konfliktus; "civilizacijų" tiltu tarp Europos ir Azijos; pirmaujančia valstybe energetikos srityje (4-6 proc.).
Kaip pažymi sociologai, gana stabili yra respondentų nuomonė apie priežastis, kurios trukdo Rusijai jau dabar būti didžiąja valstybe. Svarbiausia - tai atsilikimas nuo labiausiai ekonomiškai išsivysčiusių valstybių (pažymi 47-49 proc.); tiek pat yra ir tų, kurie laiko tokia kliūtimi šalies politinės padėties nestabilumą (19 proc.); ir tų, kurie mano, kad atsiliekama dėl to, kad nėra nacionalinės vienybės (14-17 proc.).