Per paskutinius 15 mėnesių darbo vietų skaičius Didžiosios Britanijos privačiame sektoriuje sumažėjo daugiau kaip milijonu. Tuo tarpu viešasis sektorius savo darbuotojų gretas per tą patį laikotarpį papildė daugiau kaip 300 tūkst. naųjų biurokratų.
Nors nuo rugpjūčio mėnesio darbo neteko dar 88,000 žmonių, šalies vyriausybė tikisi, kad sparčiai nebeauganti bedarbystė rodo pirmuosius ekonomikos atsigavimo signalus.
Kita vertus, mažėti naujų bedarbių gali dėl pastaraisiais mėnesiais naujų darbo vietų kūrimo viešajame sektoriuje ir finansavimo iš valstybės lėšų. Todėl, kai privatus verslas stengiasi taupyti pinigus darbuotojų atlyginimų sąskaitą, žmonės, dirbantys valstybinėse Anglijos institucijose, gali džiaugtis tris kartus greičiau kylančiomis algomis.
Nuo recesijos pradžios - 2008 metų kovo mėnesio - šešiamilijoninė viešojojo sektoriaus darbuotojų minia pasipildė dar 304 tūkst. biurokratų. Tuo tarpu privatus verslas per tą patį laikotarpį atleido daugiau kaip 919 tūkst. žmonių.
Įdomu tai, kad į naujai kuriamas darbo vietos valstybiniame sektoriuje priimami ne kvalifikuoti mokytojai, seselės ir gydytojai ar policijos pareigūnai, kurių nuolat trūksta, o kiti darbuotojai.
Maža to, per paskutinius keletą mėnesių mokytojų skaičius Anglijos mokyklose buvo netgi sumažintas. Tačiau miestų savivaldybės toliau samdo naujus darbuotojus, kurių pareigos ir atsakomybės dažnai lieka neaiškios.
Konservatorių partijos atstovai teigia, kad laikas sustabdyti abejotinų darbo vietų kūrimą viešajame sektoriuje. Teresa May (Theresa May), iš Torių partijos, teigia, kad didėjantys skirtumai tarp dirbančiųjų privačiame ir viešajame sektoriuose rodo tik didėjantį šalies nestabilumą.
,,Viena vertus, vyriausybė turi užtikrinti, kad gydytojai ir mokytojai išsaugos savo darbo vietas, kita vertus, valdžia nebegali daugiau švaistyti mokesčių mokėtojų pinigų abejotinų darbo vietų kūrimui,” - sakė T. May. Analitikai taip pat įspėja, kad nepaisant papildomo finansavimo viešasis sektorius taip pat netrukus patirs nuostolių.
Anot Bendžamino Wiliamso (Benjamin Williamson), iš ekonomikos ir verslo tyrimų centro, laukiama, kad vyriausybei teks gerokai sumažinti išlaidas jau po ateinančių rinkimų. Tada dėl neproporcingai išaugusio valstybinių įstaigų darbuotojų skaičiaus gali tekti daliai jų apkarpyti atlyginimus ar mažinti pačių etatų skaičių.