Rusai juokauja dėl Kim Jong Uno vizito: galėtų kasdien čia važinėti

Kim Jong Unas balandžio 24-ąją pirmą sykį žengė ant Rusijos žemės. Buvo pasirinktas nuo Europinės šios šalies dalies nutolęs Vladivostokas. Tačiau vietos gyventojai džiūgauja ir sako, kad Kimas galėtų dažniau atvažiuoti.

Po Kim Jong Uno vizito rusai juokauja: galėtų kasdien čia važinėti (nuotr. VK.com)
9

Pasirodo, miesto administracija metė milžiniškas pajėgas „sutvarkyti miestą“. Buvo ne tik lopomos skylės gatvėse ir dažomi aptrupėję pastatai, bet ir surinktos šiukšlės, prisodinta medelių, sutvarkytos kapinės, darželiai ir mokyklos.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kimo vizitas pas Putiną: muilu plaunamos aikštės ir išblizgintas miestas

Masinė talka

Balandžio 22-ąją, likus kelioms dienoms iki vizito, Vladivostoke netgi vyko masinė talka, kurioje dalyvavo dešimtys tūkstančių miesto gyventojų.

Miesto valdžia skyrė šimtus specialios technikos vienetus, įpareigojo medicinos, kultūros ir administracijos bei valstybinių įmonių darbuotojus sudalyvauti miesto tvarkymo talkoje.

„Geriausiai pasirodžiusios“ talkoje mokyklos iš valdžios gavo pagyros raštus, medį pasodinti ir nusifotografuoti atvyko ir pats regiono galva Olegas Kožemiako.

„Nors mirk iš juoko. Gyventojams jau nusibodo į tai žiūrėti. Kiekvienas meras kažką sodina. Paskui merus sodina. Tas pats per tą patį!“ – komentare po administracijos paviešinta mero nuotrauka rašo vietos gyventojas Dmitrijus Romanovas.

Kimo vizitas pas Putiną: muilu plaunamos aikštės ir išblizgintas miestas (nuotr. VK.com)

Vietos geležinkelio stotis buvo ne tik laikinai „išvalyta“ nuo įvairaus plauko prekeivių ir užeigų, tačiau ir su muilu išplauta visa aikštė.

Maža to, valdžia visame mieste nuėmė apie 400 nelegalių ir įkyriai į akis lendančių reklamų.

Sutvarkė ir gatves, ir eismą

Palei centrines miesto gatvės buvo išstatyti ženklai, draudžiantys statyti automobilius. Iš tiesų tai buvo draudžiama visada, tačiau vladivostokiečiai statydavosi mašinas be ilgesnių apmąstymų.

REKLAMA

Kas 50-100 metrų visame mieste buvo išstatyti policijos arba kelių policijos pareigūnai. Kai kurie jų tikrindavo pravažiuojančius automobilius, rašoma „Radio Svoboda“.

Vladivostoko rašytojas Vasilijus Avčenka savo feisbuko paskyroje stebėjosi, kad miesto gatvės tarytum praplatėjo. „Matyt, norint, kad išnyktų kamščiai, kasdien Kim Jon Unui važinėti“, – juokavo jis.

Pasiekimas: važiuojančio traukinio langus plaunantys palydos nariai

Vizitui ruošėsi ne tik vietos gyventojai. Šiaurės Korėjos atstovai, likus kelioms dienoms iki Kim Jong Uno pasirodymo, dviem lėktuvais atskrido į Vladivostoką pasirengti svečių priėmimui.

Korėjiečiai netgi pareikalavo praplatinti geležinkelio išvažiavimo vartus, kad juose galėtų išsitekti Kim Jong Uno limuzinas.

Jeigu prie šalia Šiaurės Korėjos lyderio limuzino bėgančių saugumiečių pasaulis jau apsiprato, tai į peroną įvažiuojančio traukinio sąstato langus plaunantys palydos nariai buvo dar vienas stulbinantis šiaurės korėjiečių kontrolės pavyzdys.

 


Rašyti komentarą...
V
Vatnikas
2019-04-25 15:21:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusai puola
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų