REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai ketvirtadienį nusprendė, kad reikia prašyti Europos Sąjungos atidėti kovo 29-ąją numatyto šalies išstojimo iš bloko terminą iki birželio 30-osios.

Jungtinės Karalystės įstatymų leidėjai ketvirtadienį nusprendė, kad reikia prašyti Europos Sąjungos atidėti kovo 29-ąją numatyto šalies išstojimo iš bloko terminą iki birželio 30-osios.

REKLAMA

Pasiūlymui pritarta 412 balsų prieš 202.

Parlamentarai 210 balsų persvara pritarė pasiūlymui paprašyti ES, kad mažiausiai trims mėnesiams būtų atidėtas „Brexit“ terminas, ir artimiausiu metu surengti balsavimą dėl pasitraukimo iš Bendrijos susitarimo, nors jį Bendruomenių Rūmai jau dukart atmetė.

Šis Bendruomenių Rūmų sprendimas reiškia, kad dabar premjerė Theresa May paprašys ES leisti atidėti jos šalies išstojimo iš Bendrijos datą. Tokiam pasiūlymui privalo pritarti visos likusios 27 ES šalys narės.

Vyriausybės teiktame pasiūlyme taip pat sakoma, kad jei JK visgi prireiks ilgesniam laikui atidėti pasitraukimą iš ES, šaliai teks dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš šį balsavimą įstatymų leidėjai atmetė visus pasiūlymus dėl pataisų vyriausybės parengtam dokumentui. Be kita ko, nepritarta galimybei surengti antrą „Brexit“ referendumą.

REKLAMA

Anksčiau šią savaitę Th. May perspėjo, kad toks trumpas „Brexit“ atidėjimas prasmingas tik tokiu atveju, jei parlamentas kovo 20-ąją pritars jos išsiderėtam skyrybų su Briuseliu susitarimui.

Priešingu atveju, premjerės teigimu, teks atidėti „Brexit“ ilgesniam laikui.

Linkevičius išreiškė viltį

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tikisi, kad Jungtinės Karalystės parlamentui pavyks patvirtinti pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) sutartį kitą savaitę ir šaliai neteks prašyti atidėti „Brexit'o“ termino ilgesniam laikui.

Taip jis kalbėjo Britanijos parlamentui ketvirtadienį nusprendus, kad Vyriausybė turi paprašyti ES nukelti pasitraukimo terminą nuo kovo pabaigos, ir patvirtinus ketinimus kitą savaitę dar kartą balsuoti dėl „Brexit'o“ sąlygas apibrėžiančios sutarties.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministro, šios savaitės balsavimai Londone rodo, kad sutarčiai Theresos May Vyriausybė sutelkė „vis didesnį pritarimą“.

„Galima teigti, kad šita sąlyginių balsavimų taktika pasiteisino, kad jaučiasi vis didesnis pritarimas išstojimo susitarimui“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė L. Linkevičius.

Nors britų parlamentarai prieš dvi paras antrąkart atmetė sutartį dėl „Brexit'o“ sąlygų, trečiadienį jie nubalsavo, kad Jungtinė Karalystė jokiomis aplinkybėmis negali išstoti iš ES, neužsitikrinusi jokio susitarimo dėl tolesnių ryšių.

„Čia dabar viską lems idėjų kova tarp tų, kurie nenori ir kuriems nepatinka tas išstojimo susitarimas, bet tarp jų yra daug tokių, kuriems dar labiau nepatinka išėjimas be jokio susitarimo“, – teigė ministras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugelio manymu, kaina išeiti be susitarimo yra pernelyg didelė“, – pridūrė jis.

Jungtinės Karalystės premjerė pareiškė, kad kitą savaitę pritarus „Brexit'o“ sutarčiai ji paprašytų ES atidėti išstojimo terminą iki birželio pabaigos, o kitu atveju terminas būtų nukeliamas dar ilgesniam laikui.

Pasak L. Linkevičiaus, antruoju atveju Jungtinei Karalystei tektų rengti rinkimus į naują Europos Parlamentą, nes jis pradės darbą liepos 2 dieną.

„Vargu, ar tai atrodytų gerai politiškai, nes tada, viena vertus, Jungtinė Karalystė išstoja, bet tuo pačiu organizuoja rinkimus. Painumo būtų dar daugiau, bet tokio varianto atmesti negalima“, – tvirtino užsienio reikalų ministras.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad net ir atidėjus „Brexit'o“ terminą dėl išstojimo sutarties pataisų nebūtų deramasi, nes taisoma gali būti tik politinė deklaracija dėl ateities santykių, galėtų atsirasti nauji patikinimai ar paaiškinimai dėl sutarties punktų.

Daugiausia ginčų Jungtinės Karalystės parlamente kelia vadinamasis „backstop“ mechanizmas, numatantis, jog po „Brexito“ neatsiras fizinė siena tarp Britanijai priklausančios Šiaurės Airijos ir Airijos valstybės.

Dalies britų politikų teigimu, dėl tokio mechanizmo šalis rizikuoja įklimpti ES muitų sąjungoje.

Britanijos parlamentas ketvirtadienį taip pat atmetė galimybę dėl „Brexit'o“ organizuoti antrą referendumą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų