Beveik pusė dabartinių JAV karių mano, jog JAV netrukus bus įtraukta į didelį karą, skelbiama „Military Times“ apklausoje. –Leidinyje taip pat pažymima, kad yra išaugęs bendras nerimas tarp kariuomenėje tarnaujančių žmonių, tiek dėl bendros pasaulinės situacijos, tiek ir dėl įtemptų santykių tarp Rusijos ir Kinijos.

JAV karių apklausa kelia susirūpinimą: nujaučia kai ką baisaus (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

JAV karių apklausa kelia susirūpinimą: nujaučia kai ką baisaus (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Net 46 proc. apklaustųjų „Military Times“ skaitytojų, kurie šiuo metu atlieka aktyvią tarnybą, anoniminėje apklausoje pripažino, kad „jų manymu, JAV per artimiausius metus įsitrauks į naują karą“. Tai yra milžiniškas šuolis, lyginant su pernai, 2017-ųjų rugsėjį, atlikta panašia apklausa, kurios metu taip manančių buvo vos 5 proc.

50 proc. karių mano, jog JAV neatsidurs karo įvykių sūkuryje artėjančiais metais. Tačiau šis skaičius per metus nukrito beveik ketvirtadaliu.

 (nuotr. SCANPIX)

(nuotr. SCANPIX)

Priežastys: D. Trumpo politika ir pasaulyje tvyranti įtampa

Specializuotame leidinyje įvardijamos tokios nuotaikų kaitos priežastys: baimė atėjus į – valdžią D. Trumpui, kuris pradėjo kariuomenės pasirengimo didinimą dėl užsienio grėsmių, siejamų tiek su terorizmu, tiek ir su tradicinėmis galios valstybių keliamomis grėsmėmis. Tuo pat metu Pentagono vadovai viešai kalba, kad reikia būti pasirengusiems galimam konfliktui.

REKLAMA

Paprašyti įvardinti konkrečias valstybes, kariai nurodė Rusiją ir Kiniją. Šio klausimo atveju taip pat ženkliai išaugo karių skaičius, kurie kitas valstybes įvardijo kaip potencialią grėsmę. Šiais metais 71 proc. karių Rusiją pavadino rimta grėsme, pernai – vos 18 proc. Kiniją – atitinkamai 69 proc. šiais metais ir 24 proc. praėjusiais.

Tai patvirtina ir Pentagono vadų pasisakymai. Praėjusiais metais jūrų pėstininkų vadas Robertas Nelleris savo pavaldiniams pareiškė, kad jis „nujaučia didelę kovą horizonte“.

Kibernetinis terorizmas taip pat tapo labiausiai aptariamu apklausos punktu. Beveik 89 proc. įvardijo tai kaip rimtą grėsmę, o daugiau nei pusė jų kibernetinį puolimą pavadino pagrindine grėsme.

Nemažai daliai karių nerimą kelia ir JAV pasirengimas tokiam karui. Vos 13 proc. buvo užtikrinti, kad jie visiškai pasitiki valdžios ir kariuomenės veiksmais kibernetinio saugumo klausimais.

Pernai pirmavo Šiaurės Korėja

Užsienyje veikiančios terorizmo organizacijos, tokios kaip „Al Qaeda“ ir „Islamo valstybė“ buvo įvardijamos kaip mažesnė grėsmė, negu JAV veikiančios islamo ekstremistų grupuotės. Pernai ISIS ir „Al Qaeda“ buvo suvokiamos kaip didesnė grėsmė, tačiau pernai ISIS dar buvo išlaikiusi šiokias tokias pozicijas.

Didžiausią „nuosmukį“, lyginant su praėjusių metų rezultatais, patyrė Šiaurės Korėja, kuri kaip rimta grėsmė buvo įvardijama daugiau nei 72 proc. karių, o šiais metais taip galvojančių liko 46 proc.

Praėjusiais metais vyko dramatiški JAV ir Šiaurės Korėjos santykių aiškinimaisi. D. Trumpas socialiniuose tinkluose žaibavo ant Kim Jong Uno – vadino jį „mažuoju raketų žmogumi“ – tačiau galų gale pasirašė taikos susitarimą ir bičiuliškai reiškė pagarbą šiaurės korėjiečių tironui.

REKLAMA

JAV kariai (nuotr. SCANPIX)

JAV kariai (nuotr. SCANPIX)

„Niekada nebuvo taip blogai“

Vienas iš „Military Times“ respondentų, karys su 18 metų tarnybos patirtimi pareiškė, kad D. Trumpo emocingumas derybų su Šiaurės Korėja metu atrodė „momentais baisokas“, tačiau iš esmės kariuomenė palaikė jo „akis į akį“ derybų principą.

Viena kariuomenės seržantė interviu metu leidiniui pasakojo, kad „dar niekada nebuvo taip bloga“, o viskas tik dėl „D. Trumpo pasirinkto darbų atlikimo būdo“. Ji taip pat nerimavo dėl galimo konflikto, nes „be sustojimo vyksta dislokavimai ir kovos“. „Matant spartą, su kuria mes auginame savo pajėgas, aš savo kariams sakau, kad mes jas auginame yra todėl, kad mums jūsų reikia, ir mes kausimės“, – aiškino ji.

Kariai išsakė milžinišką dabartinio Gynybos sekretoriaus Jimo Mattiso palaikymą, kuris visą gyvenimą skyrė tarnybai kariuomenėje. Jie, kaip ir didžioji dalis politikos ekspertų, tikisi, kad būtent generolas sugebės nukreipti į pragmatišką įvykių eigą šalį, kuomet sprendimus priima karštakošiu vadinamas D. Trumpas.

„Military Times“, bendradarbiaudami su veteranų ir jų šeimų asociacija, atliko konfidencialią internetinę aktyvių JAV karių apklausą. Apklausą sudarė 19 klausimą apie dabartinį politinį klimatą, nacionalinio saugumo padėtį ir įstatymus šalyje.

Apklausą užpildė 829 kariai (89 proc. vyrų ir 11 proc. moterų, vidutiniškai 31 metų amžiaus. 76 proc. baltųjų, 13 proc. lotynų amerikiečių, 9 proc. afroamerikiečių, 5 proc. azijiečių ir 6 proc. nurodė kitą), nurodomas paklaidos skaičius – apie 2 proc.

 

2018-10-21 18:44:27
Jau nebežino apie ką rašyti, vadinasi, jei neramu JAV kareiviams, tai Lietuvoje turi kilti 15%kainos elektrai, o kiek kils šildymui, kiek brangs degalai? Man neįdomus kitų sapaliojimus, aš noriu aiškumo Lietuvoje, aš noriu čia gyventi ramiai..
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Gena 2018-10-24 09:25:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turbut pencija jau dabar i rublius keitiesi...
   ATSAKYTI
Jonas 2018-10-23 07:49:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vaciuokit gerbiamieji namo ir jokio karo nebus užtenka visą pasaulį terorizuoti   ATSAKYTI
Jonas 2018-10-22 18:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ko gero amerikonai patys nori susiremti su rusija, todel ir ju kariai deda i kelnes nes zino su kuo reiks kariauti, cia jiems ne kokie indenai ar papuasai,,, bet kariaus ne pas save o europoje, kur tik imanoma visur kisa savo bazes kuo arciau prie rusijos, ir kokio velnio jie cia lenda, tegu sedi sau uz balos nes niekas ju ten nepuola, o jeigu prasides kazkoks karas tai nukentesime mes su visa europa o ne amerika nes rusai pirmiausia kirs i jankiu bazes....amerikonam karas reikalingas nes is to gereja tik ju ekonomika ,,, reikia buti gerai durnam kad sito visko nesuprastum, kur tik isikisa jankiai ten visur bardakas, su sik ti taikos nesejai.   ATSAKYTI
Grigorij 2018-10-22 10:24:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš laukiu nisulaukiu kada rasija ateis ir tada bus rojus ir visi važosim pri ežiro su lada ir klausysim muzyka    ATSAKYTI
Grigorij 2018-10-22 11:38:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Bezdzioniuk, pirma ismok rasyti lietuviskai. :)))  
Eklektik 2018-10-22 10:20:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Aš noriu, kad prasidėtu karas ir mes rusai su ginklais bez analogof laimetume, ir kariaučiau, ir šaukčiau ura, o vladimiras man duos midali ir pabučos i pilvūką   ATSAKYTI
Grigorij 2018-10-22 11:35:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Menkysta, bezdzione, nevaidink Eklektiko! Tau iki jo - kaip iki zvaigzdziu!  
Aldona 2018-10-22 03:12:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Po laiko bus pagailėta ir Amerikos karių. Kam reikalinga kovinė padėtis, ar amerikiečiams negerai laisvai gyventi? Karių gyvenimas rizikingas, niekas jų nesaugo ir niekas už juos neatsako. Amerikiečiai turi būti sugrąžinti į savo tėvynę. Nėra prasmės stovėti prie Belgijos ar Graikijos. Kas galėjo tokį paktą surašyti, kad prie Atlanto turi stovėti kariai?    ATSAKYTI
Jonas 2018-10-21 23:29:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tegul JAV kariai iš viso pasaulio važiuoja namo ir jokio karo nebus   ATSAKYTI
Grigorij 2018-10-21 23:33:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jonas,
i desimtuka! Cia priejo Jonas ir tare. :)))  
Kestas uzims tada rusai 2018-10-22 21:18:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uzi  
Sandokan 2018-10-21 20:06:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Caput Kaubojland!!!!! Gedimino bokšte bus kitokia trikolorka.   ATSAKYTI
Bl 2018-10-21 19:33:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Yra tokiu kurie tiki jankiu pletkais!   ATSAKYTI
[email protected] 2018-10-21 18:44:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Jau nebežino apie ką rašyti, vadinasi, jei neramu JAV kareiviams, tai Lietuvoje turi kilti 15%kainos elektrai, o kiek kils šildymui, kiek brangs degalai? Man neįdomus kitų sapaliojimus, aš noriu aiškumo Lietuvoje, aš noriu čia gyventi ramiai..    ATSAKYTI
Grigorij 2018-10-21 23:27:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
[email protected],
ir as noriu gyventi ramiai, kad mano gimines, draugai, pazistami, is kuriu daug lietuviu, liktu gyvi (lietuviu vaikai isvis nekalti), noriu, kad cia neatskristu raketos is bet kurios puses! BET to NIEKAD nebus, kol esame NATO nare, o zinodami, kaip pas*kome RU Ukrainoje, is baimes prikvietem cia Milziniska NATO kariauna. Jei kas Tikrai Zino, kad RU isdris siaip sau pulti viena is ES saliu tik todel, kad ji nera NATO nare, - pirmi meskit i mane akmeni. Kaip zinia, Gruzija (ne ES, ne NATO nare) iki siuol nera RU okupuota, nepaisant jos agresijos 08.08.08.

Taigi, Traukinys is NATO nelaukia!
Po apkaltos, niekse Grybe - ant sakos!
Tebunie Taika visam Pasaulyje!
Аминь!  
Jo pats 2018-10-21 17:40:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ir ka mes padarysime.paburnosim.pabarsim.pastatysim į kampa.o kaip vaikų teisės.taip kad man dzin.ir ten ir ten debilas.išprotėkim...nepadės.   ATSAKYTI
manau 2018-10-21 17:28:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Idomu,kas pozicijas praranda,klausėės purino beprotiškus,svaisčiojimus,Sirijoje išbandė ginklus,ir chemini,manau o kituatvejų veiksmonga priemonė,Juk porino teroristinės valstybė caras,jie matai palkius i rojų,o priešai išdvės.,nusivylęs teroristas,tai labai akivaizdu.,žmonoų kraujo prigėręs nesustos.   ATSAKYTI
simas 2018-10-21 19:12:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Išmok rašyt nors kajp pirmokas.......  
bosas 2018-10-21 19:39:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
durniuk rusijoij seniai heminis ginklas sunaikintas amerikos sutartimi tik va amerika atsisake naikinti ir jei rusija nebut padejus sirijai teroristai butu jau ir y tavo duris pasibelde  
virginija 2018-10-21 17:25:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kas rašo tokius straipsnius reiktų pasidomėti iš kur gaunama informasija ir tai turi išsiaiskinti teisesauga ir labai grieštai nubausti tiesiog sodinti į kaleimą.   ATSAKYTI
[email protected] 2018-10-21 18:45:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pritariu  
to Eklektik 2018-10-21 17:22:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Rusija sumazino karini biudzeta tik todel, kad est neturi jau uz ka. O rusiskos atomines raketos tik tavo vatniko smegenelese laksto. Luzeris!   ATSAKYTI
bosas 2018-10-21 19:36:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
tavo smegenelese atomo nera kiek rusija tiek amerika atoma turi ir tik rusijos deka nera karo amerika jau sukiso bazes visur ydomu kas agresorius tad tavo vatniko smegeneles issilakstys juk lietuva puse amerikos bazes jei karas bazes atakuos visu pirma oba o juk tu ir sedi lietuvelej  
Eklektik 2018-10-21 16:59:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-16
amerikos rezimas praranda visas pozicijas pasaulyje - o sito be karo nedaleis. taip kad karas jau beveik garantuotas. Zudikai amerikos zverys jau rusiasi pilnu tempu. pakele karo biudzeta nuo 660 milijardu iki 717 milijardu ( beje Rusija sumazino 20% siais metais ) Zverys ruosiasi karui -- o eurosajuzas jiems sikna laizo. Taip kad laukite Rusijos atominiu raketu i vilniu .. jos bus !! tik klausimas kada.   ATSAKYTI
Je 2018-10-21 16:31:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Kažkodėl apie galimą karą JAV pasisako ne generolai ,o kareiviai(seržantas)...   ATSAKYTI
Petras.. 2018-10-21 17:56:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Todėl kad jie kareiviai!   
Esembleja 2018-10-23 14:29:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dundukai jus visi dundukai.ar bent ka ismanot neko nebaige  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Donaldas Trumpas (nuotr. Scanpix)
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį oficialiai pradėjo savo šalies pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) procedūrą, įgyvendindamas grasinimus atimti iš ...
Nelaimė Kinijoje (nuotr. stop kadras)
Baisi nelaimė Kinijoje – į ežerą nugarmėjo autobusas su beveik 40 keleivių ir didesnė dalis jų žuvo. Katastrofa įvyko per pietus. Miesto autobusu tuomet keliavo ir keli ...
Gaisras (nuotr. SCANPIX)
Ukrainos rytuose siaučiantis didelis miško gaisras pareikalavo mažiausiai penkių žmonių gyvybių ir sunaikino per 100 namų bei vasarnamių, antradienį pranešė Nepaprastųjų ...
Operacija (nuotr. stop kadras)
Didvyriškas vyro poelgis neliko nepastebėtas, o patalpintas į socialinius tinklus surinko tūkstančius peržiūrų. Policijos pareigūnai pasidalijo didvyrišku gyventojų poelgiu. ...
Kinija (nuotr. SCANPIX)
Rusijos tarnybos perspėjo su Mongolija besiribojančių regionų gyventojus nemedžioti švilpikų, bet pabrėžė, kad kaimyninėje šalyje aptikus buboninio maro židinį nėra pavojaus, ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų