Šiurpiuose kadruose – albinosai: šiuos vaikus medžioja dėl galūnių

15-metis Pendo Sengerema pozuoja žymiam fotografui Carlo Allegri. Berniukas ir jo šeima šiuo metu gyvena Tanzanijoje, kur į juos vis dar žvelgiama su mistikos prieskoniu. Tikima, kad berniukas turi raganiškų galių, o jo kūno dalys vertinamos dideliais pinigais. Kodėl?

Albinosų medžioklė tęsiasi: šiuos vaikus gaudo dėl kūno dalių
54

Šis berniukas – vienas iš 20 tūkstančių visame pasaulyje.

(54 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tanzanijoje ir kitose Rytų Afrikos dalyse albinosai yra labai puldinėjami

Pagal medikų statistiką, apytiksliai vienas iš 20 tūkst. žmonių yra baltaplaukis, baltaodis ir raudonakis albinosas.

JT neseniai atskleidė, jog kai kuriose rytų Afrikos šalyse padidėjo išpuolių prieš albinosus ir jų nužudymų skaičius, ypatingai Tanzanijoje.

Individai su "pilnu" albinizmu paprastai turi šviesiai geltonus arba baltus plaukus ir rausvai-baltą odą. Daugelyje organizmų albinoso akys gali būti raudonos, nes dėl spalvos pigmento trūkumo persimato kraujagyslės. Žmonėms šis pavyzdys nelabai tinka, nes žmogaus akys yra pakankamai didelės ir tai pagamina užtektinai pigmento, kad akys būtų nepermatomos. Be to, visiškai raudonos akys yra tiesiog nebūdingos žmonėms.

Tanzanijoje ir kitose Rytų Afrikos dalyse albinosai yra labai puldinėjami. Daugelis turi gyventi saugomuose namuose. Afrikos raganiai tiki, kad albinosų kūno dalys neša sėkmę ir iš jų daro įvairius vaistus. Nors vyriausybė draudžia raganių veiklą, žudymai ir kankinimai nesiliauja.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų