Paliaubos Sirijoje virsta pragaru: JAV subombardavo Rusijos sąjungininkus

Šeštadienio vakarą JAV vadovaujamos sąjungininkų koalicijos oro pajėgos subombardavo Sirijos prezidento Basharo al Assado, kurį palaiko Rusija, pajėgas Deir al Zouro oro uosto prieigose.

21

Anksčiau Rusijos kariuomenės atstovai pareiškė, kad po JAV vadovaujamos koalicijos antskrydžių žuvo 62 Sirijos kariai ir beveik šimtas buvo sužeista. Anot rusų, apsuptyje buvę Sirijos kariuomenės sulaukė netikėto antskrydžio iš JAV sąjungininkų pusės. Atskridę 4 lėktuvai smogų į džihadistų apsuptyje buvusių sirų pozicijas. Rusijos kariuomenės atstovai piktinasi tuo, kad JAV nesuderino šio antskrydžio su jais ir kelia klausimą dėl tolimesnio bendradarbiavimo.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Sirijos kariuomenė įžengia į Darają

JAV nutraukė antskrydį, gavus informacijos iš Rusijos

JAV kariuomenė po šio antskrydžio kelias valandas „tylėjo“, tačiau vėliau „Reuters“ agentūra citavo Pentagono pareigūną, kuris patvirtino antskrydžius buvus, tačiau buvo manoma, kad puolamos ISIS smogikų pajėgos.

REKLAMA

Pasak amerikiečių, sąjungininkų pajėgos toje vietovėje antskrydžius vykdo jau ne pirmą sykį, ir jos nebūtų tikslingai apšaudžiusios Sirijos kariuomenę. Anot neįvardinto pareigūno, šiuo metu yra aiškinamos aplinkybės, kodėl buvo bombarduojamos sirų diktatoriaus pajėgos. 

Rusija sušauks JT Saugumo Tarybos pasitarimą

Rusija šeštadienio vakarą paskelbė šauksianti JT Saugumo Tarybos pasitarimą dėl koalicijos įvykdytų antskrydžių Sirijoje, rašoma rbc.ru.

Maskva išsakė gilų susirūpinimą dėl šio nutikimo ir pareikalavo iš JAV pusės paaiškinimo dėl įvykio detalių.

Rusijos užsienio reikalų ministerija teigia, kad JAV neperspėjo Rusijos apie ruošiamą operaciją. Rusų diplomatai jau suskubo skelbti, kad toks antskrydis esą įrodo „ISIS palaikymą iš JAV pusės“. Šios šalies kariuomenė į karinius veiksmus Sirijoje 2015-ųjų rugsėjį dažnai yra kaltinama vykdanti antskrydžius ne prieš islamistus, o prieš nuosaikiuosius sukilėlius, kuriuos palaiko Vakarai.

JAV atstovai tikina, kad nutraukė karinę operaciją iškart, kai tik gavo Rusijos perspėjimą apie bombaduojamas B. al Assado pajėgas. Tačiau jų teigimu, apie šią operaciją Maskva buvo informuota iš anksto.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų