Sirijos sukilėliai nutraukė džihadistų tiekimo kelią su Turkija

Sirijos sukilėliai ketvirtadienį perkirto grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) pagrindinį tiekimo į Turkiją maršrutą, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Sirijos kariuomenė (nuotr. SCANPIX)

„Sukilėlių grupės ir islamistai perėmė al Raijaus kontrolę“, šį šiaurės rytų miestą prie Sirijos ir Turkijos sienos buvo užėmę „Islamo valstybės“ džihadistai, nurodė SOHR.

„Čia yra pagrindinė ir paskutinė perėja į Turkiją“, – pažymi SOHR, kurios vadovas Rami Abdel Rahmanas (Ramis Abdel Rahmanas) sakė naujienų agentūrai AFP, kad sukilėliai įžengė į al Raijų ketvirtadienį po dvi paras trukusių susirėmimų.

Pasak R.Abdel Rahmano, džihadistai vis dar kontroliuoja perėją toliau į rytus Halvanijės mieste, bet per „Al-Raijų jie daugiausia įsiveždavo džihadistus, o Halvanijė buvo rezervuota aukštiesiems vadams“.

REKLAMA

Pastaraisiais mėnesiais IS patyrė virtinę pralaimėjimų, prarado senovės miestą Palmyrą, rytinę Damasko dalį kovo mėnesį atidavė valdančiojo režimo pajėgoms.

Nuo vasario 27-osios,.kai įsigaliojo paliaubos, smarkiai sumažėjo smurto Sirijoje, bet IS, su „al Qaeda“ susijusio „al Nusra Fronto“ ir kitų džihadistų grupių kontroliuojamose teritorijose paliaubos negalioja.

R.Abdel Rahmanas sakė, kad pastarosiomis dienomis IS prarado kontrolę mažiausiai 18 kaimų šiaurinėje Alepo provincijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų