Rusijos teismas pradėjo skaityti kaltinamąjį nuosprendį ukrainiečių lakūnei: paskubėta „nuteisti“

Rusijos teismas pirmadienį pradėjo skelbti nutartį ukrainietės karo lakūnės Nadijos Savčenko byloje, kurioje ji kaltinama prisidėjusi prie dviejų Rusijos žurnalistų žūties karo krečiamoje Rytų Ukrainoje, bet dar nepripažino pilotės kalta.

Rusijos teismas Nadiją Savčenko pripažino kalta (nuotr. SCANPIX)

Teisėjas citavo prokurorų argumentus, kad N.Savčenko 2014 metų liepą, būdama vieno Ukrainos savanorių bataliono nare, koregavo artilerijos ugnį per apšaudymą, nusinešusį tų dviejų žurnalistų ir dar kelių civilių gyvybes. Taip pat buvo pacituota prokurorų išvada, kad N.Savčenko veiksmai buvo motyvuoti „politine neapykanta“ separatistinio Luhansko regiono gyventojams.

REKLAMA

Be to, teismo pirmininkas citavo prokurorus, kurie tvirtino, kad N.Savčenko priklausė „nusikalstamai grupei“, susimokiusiai nužudyti „neribotą skaičių žmonių“.

Iš pradžių Rusijos naujienų agentūros paskubėjo paskelbti, kad N.Savčenka buvo pripažinta kalta dėl rusų žurnalistų žūties. Tačiau, kaip paaiškėjo, teisėjas pirmiausiai perskaitė prokuratūros parengtą kaltinamąjį aktą, o ne galutinę nutartį, todėl sraigtasparnio pilotės kaltė kol kas nebuvo oficialiai pripažinta.

Vienas naujienų agentūros AFP korespondentas, kuris buvo neįleistas į teismo salę Rusijos pietiniame Donecko mieste, ir ankstesni Rusijos naujienų žiniasklaidos pranešimai klaidingai nurodė, kad N.Savčenko buvo pripažinta kalta.

Nutarties skaitymas bus tęsiamas vėliau antradienį.

„Jūs girdėjote pirmąsias įžangines ir aiškinamąsias dalis, o kai kurie žiniasklaidos kanalai paskubėjo (pranešti) apie kaltės pripažinimą“, – N.Savčenko advokatas Markas Feiginas sakė žurnalistams per posėdžio pertrauką.

„Aišku, kaltė bus pripažinta, dėl to galit neabejoti; dėl to nėra jokių abejonių, bet nutartis bus ilga“, – pabrėžė jis.

Vis dėlto Rusijos valstybinė televizija toliau skelbė, kad N.Savčenko, kuri Ukrainoje laikoma nacionaline didvyre ir buvo išrinkta į Aukščiausiąją Radą, kaltė buvo pripažinta.

Galutinis sprendimas bus paskelbtas ilgo nutarties skaitymo, kuris gali trukti dvi dienas, pabaigoje.

Prokurorai prašė skirti N.Savčenko 23 metus laisvės atėmimo. Prognozuojama, kad nuosprendis bus paskelbtas antradienį.

Kalbėdamasis su žurnalistais per posėdžio pertrauką, M.Feiginas sakė, kad jo klientė pasiryžusi vėl atsisakyti maisto ir vandens, jeigu ji per 10 dienų po nuosprendžio paskelbimo nebus grąžinta Ukrainai.

REKLAMA

Posėdžio viduryje teisėjas atmetė advokatų prašymą kreiptis į mobiliojo ryšio bendrovę, kad būtų atsekta N.Savčenko mobiliojo telefono buvimo vieta minėtos atakos dieną. Pasak gynėjų, tie duomenys įrodytų, kad N.Savčenko tuo metu buvo už kelių kilometrų nuo tos vietos.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2016-03-21 11:07:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Katras karo belaisvis buvo nekaltas...?
Atsakyti
-1

I
Info
2016-03-21 12:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
juridiškai kremlius tuo pripažįsta, kad kariauja prieš Ukrainą, pagaliau prisipažino. Be galo kvailas ėjimas. Sankcijos toliau nukelnės maskolius. Bet runkeliams taip ir reikia?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų