Atėnai gąsdina Europą „istorine nesėkme“ Barackas Obama: Graikijos laukia sunkūs sprendimai

JAV prezidentas Barackas Obama (Barakas Obama) pirmadienį išsakė savo nuomonę dėl Graikijos krizės, pareiškęs, kad Atėnams reikia priimti sunkių sprendimų, kad išgelbėtų šalį nuo bankroto ir tikėtino pasitraukimo iš euro zonos.

Barackas Obama: Graikijos laukia sunkūs sprendimai (nuotr. SCANPIX)

Po susitikimo su kitais Didžiojo septyneto (G-7) lyderiais B.Obama sakė, kad „jaučiama būtinybė skubiai rasti būdą išspręsti šiai padėčiai“.

Tačiau toks sprendinys reikalauja, kad Atėnai „rimtai nusiteiktų vykdyti svarbias reformas – ne vien tam, kad patenkintų skolintojus, bet dar svarbiau, kad sukurtų platformą, ant kurios Graikijos ekonomika galėtų vėl pradėto augti ir klestėti“, pabrėžė JAV lyderis.

REKLAMA

„Taigi graikams teks priimti sunkių politinių sprendimų, kurie jiems bus naudingi ilguoju laikotarpiu“, – pridūrė B.Obama.

Spausdamas graikus vykdyti įsipareigojimus, B.Obama taip pat pasisakė už jų kreditorių lankstumą.

„Jeigu abi pusės demonstruos pakankamą lankstumą, tuomet, manau, galime išspręsti šią problemą, bet reikės, kad visi susiję priimtų sunkių sprendimų“, – aiškino jis.

Vokietija, G-7 viršūnių susitikimo šeimininkė, taip pat ragino Graikiją spartinti derybas su tarptautiniais skolintojais dėl lėšų pervedimo.

„Laiko nėra likę daug. Mums reikia labai uoliai dirbti“, – Vokietijos kanclerė Angela Merkel sakė viršūnių susitikimo pabaigoje.

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) irgi pabrėžė, kad birželio pabaiga yra „tolimiausias galutinis terminas“ sudaryti susitarimui.

„Bet niekas nedraudžia mums judėti greičiau, ir manau, kad Graikija turėtų būti suinteresuota tai paspartinti, pašalinti netikrumą“, – sakė jis.

Pasisakydamas per vieną renginį Berlyne Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis) pritarė, kad sutartis turėtų būti sparčiai priimta, ir perspėjo, kad būtų istorinė „nesėkmė“, jeigu Europos Sąjungos lyderiai nepasiektų susitarimo.

Graikija siekia užsitikrinti, kad jai būtų pervesta paskutinė 7,2 mlrd. eurų išmoka pagal anksčiau jai skirtą tarptautinės finansinės pagalbos paketą. Tuomet Atėnai galėtų iki birželio 30 dienos galutinio termino grąžinti 1,6 mlrd. eurų Tarptautiniam valiutos fondui.

Jeigu Atėnai paskelbtų nemokumą, tai tikriausiai sukeltų virtinę įvykių, kurie vestų į potencialiai chaotišką Graikijos pasitraukimą iš euro zonos.

REKLAMA

Penkis mėnesius trukusios Graikijos ir tarptautinių skolintojų derybos tebėra įstrigusios, nesutariant dėl šalies biudžeto ateities uždavinių, ekonomikos reformų ir mokesčių.

Graikijos finansų vadovas Varufakis perspėja dėl gresiančios ES istorinės „nesėkmės“

Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis) pirmadienį perspėjo, kad Europos Sąjungos lyderiai privalo išvengti istorinės „nesėkmės“, ir paragino kuo greičiau priimti susitarimą derybose dėl Atėnų skolų.

„Mums reikalingas susitarimas – ir greitai“, – J.Varufakis sakė per vieną diskusiją Berlyne dėl Graikijos ateities Bendrijoje, po ankstesnę dieną įvykusių derybų su Vokietijos finansų ministru ir kitais politikais.

J.Varufakis perspėjo, kad nesugebėjimas pasiekti susitarimo dėl skolų istorijoje būtų įvertintas kaip „Europos Sąjungos politinės klasės, mano, (finansų ministro) daktaro (Wolfgango) Schaeuble (Volfgango Šoiblės), (Vokietijos kanclerės) ponios (Angelos) Merkel, (Graikijos premjero) Aleksio Cipro (Alexis Tsipras) nesėkmė“.

„Turime istorinę pareigą neleisti, kad taip nutiktų“, – pridūrė jis, išprovokuodamas plojimus.

Graikija siekia užsitikrinti apie 7,2 mlrd. eurų išmoką iš tarptautinių skolintojų, kad galėtų iki birželio 30 dienos grąžinti 1,6 mlrd. eurų Tarptautiniam valiutos fondui (TVF).

Jeigu Atėnai paskelbtų nemokumą, tai tikriausiai sukeltų virtinę įvykių, kurie vestų į potencialiai chaotišką Graikijos pasitraukimą iš euro zonos.

Penkis mėnesius trukusios Graikijos ir tarptautinių skolintojų derybos tebėra įstrigusios, nesutariant dėl šalies biudžeto ateities uždavinių, ekonomikos reformų ir mokesčių.

REKLAMA

J.Varufakis taip pat ragino A.Merkel pasakyti „vilties kalbą“ Graikijai, panašią į istorinį JAV valstybės sekretoriaus Jameso Byrneso (Džeimso Bairnso) kreipimąsi Štutgarte 1946 metais, žymėjusį pasikeitusią politiką Vokietijos ekonomikos atkūrimo po Antrojo pasaulinio karo atžvilgiu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų