Graikijos finansų ministras suskubo gelbėti šalies įvaizdį: mus neteisingai suprato

Naujasis Graikijos finansų ministras Janis Varufakis (Yanis Varoufakis) atmetė prielaidas, esą Atėnų skundai dėl Europos Sąjungos (ES) pareiškimo apie padėtį Ukrainoje reiškia, kad šalis ruošiasi blokuoti sankcijas Rusijai.

Buvęs Graikijos finansų ministras Gikas Hardouvelis sveikina pareigas perimantį Yanis Varoufakis (nuotr. SCANPIX)

Savo asmeniniame tinklaraštyje J.Varufakis tvirtino, kad žiniasklaidos pranešimuose buvo iškreipta jo naujos kairiųjų radikalų vadovaujamos vyriausybės pozicija.

Ministras aiškino, kad ES užsienio politikos vadovei Federicai Mogherini (Federikai Mogerini) tebuvo pateiktas skundas, kad su Atėnais nebuvo konsultuojamasi, o jokių prieštaravimų dėl pačių sankcijų nebuvo pareikšta.

REKLAMA

Užsienio reikalų ministerija šio pareiškimo nekomentavo.

ES užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį turėtų pavesti Europos Komisijai parengti naujas sankcijas Rusijai už jos paramą prorusiškiems separatistams Ukrainoje.

J.Varufakis nurodė, kad užsienio reikalų ministras Nikas Kocijas (Nikos Kotzias) antradienį per ministrų kabineto posėdį kolegoms sakė iš žiniasklaidos sužinojęs, jog ES vienbalsiai pritarė sankcijų Rusijai sugriežtinimui.

„Bėda ta, kad nei jo, nei naujosios Graikijos vyriausybės nebuvo atsiklausta! – rašo J.Varufakis savo tinklaraštyje. – Taigi, esmė ne tai, ar mūsų naujoji vyriausybė pritaria ar nepritaria naujoms sankcijoms. Esmė tai, ar mūsų požiūris gali būti laikomas savaime suprantamu mums net nepasakius, koks jis yra!“

Vis dėlto įspūdį, kad premjero Aleksio Cipro (Alexis Tsipras) vyriausybės pozicija nesutampa su palaikoma kitų Bendrijos narių, sustiprino energetikos ministro Panajočio Lafazanio (Panagiotis Lafazanis) komentarai, kad Atėnai nusistatę prieš sankcijas ir „neturi jokių nesutarimų su Rusija“.

Pats A.Cipras pirmadienį – tą pačią dieną, kai buvo prisaikdintas ministrų kabineto vadovu – susitiko su Rusijos ambasadoriumi.

Graikijos vyriausybės pareiškimai ir siunčiami ženklai kelia susirūpinimą Europos lyderiams bei skatina nuogąstavimus, kad Atėnai siekia glaudesnių ryšių su Rusija tuo metu, kai graikai tvirtina norintys iš naujo derėtis su partneriais Europoje dėl šaliai suteiktos finansinės pagalbos sąlygų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.  


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų