Južnyj Sachalinskietis Konstantinas Gorelovas prieš kelias dienas grįžo Donecko, kur kariavo separatistų pusėje prieš Ukrainos kariuomenę. Portale citysakh.ru publikuotas Finos Boltunovos interviu su „Sachalin-2“ pakrikštytu, 22 metų rusu, dalyvavusiu Donecko oro uosto šturme.

Šiame vaizdo įrašo stopkadre užfiksuotas vieno iš smogikų antsiuvas su Rusijos jūrų pėstininkų emblema (nuotr. Gamintojo)

Šiame vaizdo įrašo stopkadre užfiksuotas vieno iš smogikų antsiuvas su Rusijos jūrų pėstininkų emblema (nuotr. Gamintojo)

Kai kurie žurnalistai šį faktą pateikė kaip Rusijos armijos dalyvavimo karo veiksmuose Ukrainoje. Konstantinas tvirtina, kad tai jo petys nuotraukoje ir jo antsiuvas pateko į kadrą. Ir, kad jis, buvęs jūrų pėstininkas, išvyko į Donecką savo noru atostogų metu. Tiesa, tam tikro Rusijos reguliariosios kariuomenės dalyvavimo konflikte jis neneigia.

REKLAMA

– Kada jūs atvykote į Donecko sritį ir su kokiu tikslu? Kaip į jūsų sprendimą vykti į karą sureagavo artimieji?

– Gruodžio 25-ąją jau buvau Donecke. Išvažiavau paprasčiausiai padėti „pacanams“ (rus. – draugai, brolija, sąvoka kilusi sovietiniame kriminaliniame rate, – red. past.). Pats tiksliai nežinau kodėl to užsimaniau. Artimiesiems ir draugams pasakiau, kad išvykau atostogų į Tailandą, o kai atskridau į Donecką ir patekau į priešakines linijas, išsiunčiau mamai nuotraukas visokias su ginklais. Tada jau buvo viskas aišku, kur aš.

– Neįkalbinėjo grįžti?

– Na, buvo ir tokių dalykų. Tačiau man buvo tas pats. Tuo labiau, kad aš ten atostogų metu buvau.

– Papasakokite, kaip jūs ten priėmė? Iškarto ginklą davė? Kokia išvis separatistų būklė Donecke?

– Išvažiavau aš ten paskui savo kolegą iš darbo. Jis davė man Motorolos bataliono vado pavaduotojo „Vochos“ kontaktus, aš su jais susiskambinau dar iš namų ir pasakiau, kad atvykstu, „pasitikite!“ Priėmė normaliai, ginklą davė jau kitą dieną ir išsiuntė iš frontą. Materialiai jie ten normaliai aprūpinti, tik karine prasme prasčiau. Jeigu jie kariautų kaip Sparta, seniai jau tuos ukropus iš DLR išmuštų!

– Jūs dalyvavote šturmuojant oro uostą?

– Be abejonės! Nors mano kolega iš Sachalino dar „kietesnis“. Jis dalyvavo miestų šturmuose.

– Papasakokite, prašau, apie šturmą. Oro uosto ilgokai nepavyko užimti. Kaip gi pavyko šį sykį?

– Naujojo terminalo, kiek aš žinau, niekada ir nebuvo bandyta pulti. Užėmėme per tris ar keturias dienas, apytikriai. Ukrainos karius kiborgais vadino, nes jie kažkokių narkotikų prisiriję, juos tik į galvą (šaunant, – red. past.) galima nužudyti. Ėjome į šturmą iškart po miesto apšaudymo. Juos užspaudė 3 aukšte ir rūsyje. Na, paprasčiausiai, „išrūkėme juos“.

REKLAMA

– Tai kur buvo sėkmės priežastis? Koordinuoti smogikų veiksmai, naujos pajėgos, ginklai, tinkamas momentas?

– Velniai žino. Paprasčiausiai armijos „kvadratinis“ mąstymas (kvadratinį – ridenti, apvalų – nešioti) ir įsakymai. O čia mes turime vadovavimą, tačiau ne tokį, kad „atsikratytų“ ir visiems nusispjauti. Ir kariauja, kaip nori. Tikriausiai todėl.

– Kokia, jūsų manymu, šio konflikto baigtis? Kas turėtų įvykti, kad karas baigtųsi separatistų pergale?

Užmušti Porošenką, Jaceniuką. Į Aukščiausiąją Radą„Grado“ ir „Buratino“ posėdžio metu pykštelėti, kad tie atsigautų ir pasijustų patys taikių Donbaso gyventojų vietoje. Pasipriešinimas tikrai nesibaigs kol savanoriai visiškai Donbaso neišlaisvins. O ir kokie ten savanoriai? Jie visi karinį bilietą turi, kai kurie po du. Dabar tai jau ne žmonių sankaupa, kurie turi problemų su Rusijos teisėsauga. O „reguliari kariuomenė“. Na, bent jau tai atrodo.

– O tai, kad už separatistus valdžios įsakyti kariauja Rusijos kariuomenė – tai melas ar tiesa?

– Už savanorius niekas įsakytas nekariauja. Tai melas! O šiaip, ten daug (žmonių - red. past.) iš Rusijos kariuomenės, jų nesimato, jie tyliai ir atsargiai dirba.

– Tai kuo gi ten užsiima Rusijos armija?

– Aš taip pat nežinau. Žvalgyba, tikriausiai. Prisidengdami savanoriais kariauja.

– O kaip jūs ten psichologiškai jautėtės?

– Iš pradžių buvau šoke. Klausiau savęs – ko aš čia atvažiavau? O vėliau, kai pripratau ir įsitraukiau, jau sunku buvo ir atsitraukti. Mane čia kreditas laiko, nenoriu ant motinos visko suversti.

REKLAMA

– Kaip jūsų šią kelionę vertina artimieji ir draugai?

– Kai kurie galvoja, kad aš iš proto išsikrausčiau. Kai kas – kad herojus. Artimieji palaimino, pasakę, kad neleis manęs niekur. Tačiau jų aš tai jau neklausiu.

Šiuo metu Konstantinas ilsisi ir ruošiasi grįžti į darbą. „Cityakh.ru“ redakcijos teigimu, interviu ir nuotraukos publikuotos tik pačiam pašnekovui sutikus.

SAMDOMO ZMOGZUDZIO RUSKIO
2015-01-28 14:50:27
Paistalai pagardinti ruskiu fasizmo kliedesiais!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
SUCIJ POTRACH TAS POROSENKO 2015-02-04 20:31:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GREICIAU TA POROSENO JAU NUVERTU. NORS NEILGAI JAM LIKO VANDENI MUTINTI   ATSAKYTI
Kęstas 2015-02-02 19:08:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kas dabar vyksta didžiųjų žaidėjų pasitarimuose Ukrainos reikalu?
Didelė Ukrainos, ypač Rytų Ukrainos dalis yra rusai ir rusakalbiai. Laimėti prieš juos reikia ir laimint idėjų karą. Kokios idėjos sukasi?

Mes siūlome demokratiją ir kapitalizmą. Kremlius teigia, kad Lvovo berniukai yra Vakarų samdiniai. Jei pasiųsime Lvovo berniukams letalią ginkluotę, tai patvirtins Kremliaus teiginį, kad realiai Vakarai kariauja prieš Ukrainos rusus. Todėl eina kalba ne apie bet kokią letalią ginkluotę, bet apie gynybinio pobūdžio ginkluotę, padedančią nustatyti, iš kur šaudoma, dronus ir tt. Net ir tokios ginkluotės pasirodymas patvirtina Kremliaus teiginį apie Vakarų kovą su rusais, todėl tiek ilgai abejojama, prieš ryžtantis ją tiekti.

Daugiau apie tai - guglinant žinote ką, bet cenzūra neleidžia man tai minėti.   ATSAKYTI
renai 2015-02-01 11:33:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Rena, nesutiksiu su tavim. As ne uz kara. Tik si valdzia nera isrinkta teisetai. Nesakau, kad as teisus, cia mano nuomone   ATSAKYTI
aaa 2015-01-30 17:39:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Vyksta kova dėl valdžios, o žuva ir kenčia paprasta liaudis.   ATSAKYTI
rena 2015-01-30 00:13:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
zigmai, leisk priminti, kad dabar Ukrainos valdžioj sėdi teisėtai išrinkti vadovai. O kas ir kodėl kariauja Ukrainoj tai tikrai aišku: Putino demagogijos apakinti žmogėnai, parsidavėliai zekai, na, ir, žinoma, pasirinkimo neturintys kareiviai, kaip ir 1979-aisiais Afganistane... Tokie kaip tu ukrainiečius, kovojančius prieš įsibrovėlius, ginančius savo šalį, vadina juos fašistais kaip toj patarlėj - kuo pats kvepia, tuo kitus tepa...   ATSAKYTI
Petras 2015-01-29 20:26:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
„Mane čia kreditas laiko, nenoriu ant motinos visko suversti.“ Vadinasi nors kariauja atostogų metu, bet Rusijos valdžia moka tikriausiai nemažus pinigus. Netgi leidžia „atostogauti“ kitoje valstybėje su Rusijos karine uniforma.   ATSAKYTI
vladas 2015-01-29 18:25:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
netikiu ne vienu cia parasytu zodziu...,visu pirma nera ivardyjamas zmogus, kuris neva pasakojes, nera ir nuotraukos kuirioje butu matomas pats zmogus...,o tokiu peciu ir antsiuvu galima prisigaminti kiek sirdis leidzia....o gal lietuvos zurnalistai tokie drasus ir nuvyko pasidometi i Luganska ir donbasa...,vargu bau ar jie ten butu laukiami   ATSAKYTI
Vytas 2015-01-28 18:06:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aš to kareivėlio pasipaistymais netikiu. Skaičiau tinkluose vieną komentarą/pokalbį tarp dviejų doneckiečių, kalbėjosi apie pinigus.Tas kuris vairavo ir šaudė iš "Grado" gaudavo alga 7000grivnų. Tai jau už 1000litų net santechniką dabar nenusisamdysi Lietuvoj, o ką jau čia net rizikuoti gyvybe. Tas plepys.gyrėsi, kad gerai ten užsidirbo.    ATSAKYTI
Leninas 2015-01-28 17:41:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Ranka jam paspausciau uz savo broliu ginyba!   ATSAKYTI
Lietuvis 2015-01-29 20:57:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tame straipsnyje vien buki paistalai vaikėzo, kuris niekada tikro karo nematė. O ir pats tu vaikėzas, Leninu pasivadinęs. Ar bent jau žinai, kas jis buvo? Vokietijos imperatoriaus agentas, gavęs iš vokiečių milijonus markių tam, kad sužlugdytų rusijos imperiją, kuri per daug atkakliai priešinosi Vokietijai per I pasaulinį karą.
Tavo mylimas Leninas už vokiškus pinigus tvarkingai atidirbo: carą nužudė, karą nutraukė, visus bent kiek išsilavinusius žmones Sibire supūdė ir galiausiai iš rusijos šiukšlyną padarė. Liko ten vien degradai: proletarai, komisarai, zekai, zimagorai ir burlokai (čia ne įžeidimas, o profesijos pavadinimas - taip buvo vadinami tavo tautiečiai, kurie tampė už virvės laivus aukštyn Volgos upe).
O dabar šita alkanų ir prasigėrusių valkatų gauja braunasi į Ukrainą už kelis rublius žudyti taikių ukrainiečių, kuriuos anksčiau savo broliais vadino. Nieko nuostabaus - juk rusų proletarų padermė išaugino daug panašių "didvyrių", kurie su tikrais rusų senovės karžygiais nieko bendro neturi. Ko vertas vien Pavlikas Morozovas, kuris net savo tėvus komisarams už červoncą išdavė...   
jo 2015-01-28 16:03:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
taip sakant amatininkas ir tiek, svarbu pinigus moka, rašo kad kreditas laiko. Tai ko mes ant prostitučių pykstam, šitos taigi nežudo   ATSAKYTI
SAMDOMO ZMOGZUDZIO RUSKIO 2015-01-28 14:50:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Paistalai pagardinti ruskiu fasizmo kliedesiais!   ATSAKYTI
ir 2015-01-28 14:12:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
is kur tu zinai kad melagingi? argumentu biski pateik nes kitaip cia tik mandrai atrodyt nori su savo klaustukais.   ATSAKYTI
R 2015-01-28 13:42:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Kodel spausdinami melagingi straipsniai?   ATSAKYTI
zigmas 2015-01-29 16:00:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
avine tu avine , zmogus teisybe pasake , cia ir taip aisku kas ukrainos valdzioi sedi , tie patys misteriai 10 procentu , aligarhija ir visas kitas meslas kury pakele amirikos spec zvalgybos . reikejo straipsni perskaityti kai pakviete trucinovo sunu i armija tai buvo atleistas komisariato vadas . valio ne melagiui korespondentui , nors vienas isdryso tiesa parasyti kas ir del ko kariauja ukrainoi   

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų