Latvijos užsienio reikalų ministras: „Twitter“ paskyros niekas nenulaužė, aš iš tiesų esu gėjus L. Linkevičius išsakė kolegai paramą (papildyta 11.15)

Latvijos televizijai pavyko susisiekti su šalies užsienio reikalų ministru Edgars Rinkēvičs, kuris patvirtino, kad su jo „Twitter“ paskyra yra viskas gerai, paskutinį pranešimą apie seksualinę orientaciją parašė jis pats, ir pareiškimas dėl homoseksualumo – visiška teisybė, praneša apollo.lv.

Pats ministras kol kas susilaikė nuo komentarų kodėl būtent ketvirtadienio vakarą pasirinko paskelbti šią žinią.

Vakar vakare Latvijos užsienio reikalų ministras Edgars Rinkēvičs savo tinklaraštyje „Twitter“ pareiškė, kad yra vienas iš seksualinių mažumų atstovas ir tuo didžiuojasi.

Jis teigia, kad Latvijoje turėtų būti įvestos visų tipų partnerystės įstatyminis reguliavimas.

O tuomet pareiškė: „Žinau, kad dabar prasidės mega-isterija, taičau #proudtobegay (angl. Didžiuojuosi, kad esu gėjus),“ – parašė E. Rinkēvičs.

REKLAMA

Rygos meras Nilas Ušakovas palinkėjo E. Rinkēvičs laimės asmeniniame gyvenime: „Sąžiningas poelgis. Linkiu laimės asmeniniame gyvenime“.

E. Rinkēvičs neliko skolingas ir padėkojo oponentui: „Ačiū, nepaisant visų mūsų diskusijų. Labai vertinu jūsų poziciją“.

Latvijos užsienio reikalų ministras: „Twitter“ paskyros niekas nenulaužė, aš iš tiesų esu gėjus (nuotr. Twitter)

Apie homoseksualumą paskelbusiam Latvijos ministrui - L.Linkevičiaus parama

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį išsakė paramą Latvijos kolegai, kuris viešai paskelbė esantis gėjus.

„Edgarai, mano drauge, žaviuosi tavo drąsa ir nuoširdumu!“, - angliškai socialiniame tinkle „Twitter“ parašė L.Linkevičius, ir netrukus sulaukė atsakymo: „Linai, ačiū tau už paramą!“.

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius apie tai, kad yra gėjus, paskelbė ketvirtadienio vakarą.

„Išdidžiai pranešu, kad esu gėjus. Sėkmės jums visiems“, - socialiniame tinkle „Twitter“ parašė ministras. Jis pridūrė kovosiantis, kad Latvija suteiktų teisinį statusą homoseksualų partnerystei, bet kartu pripažino, kad tai turbūt sulauks „megaisteriją“.

Latvijos užsienio reikalų ministro drąsą pagyrė ir Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas, „Twitter“ parašęs: „Labai drąsus žmogus ir labai geras užsienio reikalų ministras“. Estija neseniai įteisino tos pačios lyties asmenų partnerystę.

JAV dienraščio „The Washington Post“ biuro Maskvoje vadovas Michaelas Birnbaumas (Maiklas Birnbaumas) latvio žingsnį pavadino „dideliu žingsniu į priekį gėjų teisių srityje Rytų Europoje“. Laikraščio tinklaraštyje žurnalistas teigė, kad Latvijos ministras „pralaužė barjerą Rytų Europos socialiai konservatyvioje politinėje arenoje“.

REKLAMA

Iš Lietuvos didžiųjų partijų už homoseksualų partnerystės įteisinimą pasisako vienintelis Liberalų sąjūdis. Tos pačios lyties asmenų santuokai nepritaria nė viena partija. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pernai vasarį sakė, kad diskusija apie homoseksualų partnerystę Lietuvoje yra „labai ankstyva“.

Lietuvos žmogaus teisių centro vadovė Birutė Sabatauskaitė sako, kad ministro viešas prisipažinimas, jog jis yra gėjus, yra didelis proveržis, rodantis Latvijos pažangą žmogaus teisių srityje.


Rašyti komentarą...
D
DAR VIENAS, - kiek juju islys iki 2016-u
2014-11-07 18:27:24
Pranešti apie netinkamą komentarą

kaip cia pasakius, kad jis/jie suvoktu savo vieta???...

... giriasi, kad gime su "kupra", - nes tai jam padejo buti psichologiskai stirpiu (ir net APPLE boss vaidmenyje esant, kas yra svarby buti "stipriu" ar NET "stipresniu")...

... vis delto kaip be paverstum jojo "pasiaiskinima", - tai viso labi ir yra "PASIAISKINIMAS"..!!, - TAS PATS KAS KURTI MOTERU PARTIJA, - TARSI MOTERYS BUTU NEZMONES IR NEGALI BUTI SOC/LIBER/CENTR/etc partiju naremis...

o pucia tokia VERTE, - TARSI GALETU ATSISESTI ANT VENROS KRIOKLIO dar siandien...

nu ir kas?

sekmes BRANDOJE
Atsakyti
0

T
TARKA
2014-11-07 18:28:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia buvo obuolienei, bet tinka is SITAM
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų