(nuotr. SCANPIX)

(nuotr. SCANPIX)

Svajonės užsidirbti svetur genamų lietuvių sugrįžus gali laukti staigmena banke.

Iš užsienietiško atlyginimo svetur neskurstančių, nors ir prabangoje nesimaudančių, bet į Lietuvą parvažiavusių ir turtingais pasijutusių emigrantų užmojus greitai atšaldo ekonominės krizės pamokas išmokę bankai. Svetur nugarą lenkiančiajam netgi ne už minimalų atlyginimą tėvynėje už paskolą nusipirkti būstą gali būti misija neįmanoma.

Pastaruosius trejetą metų Anglijoje legaliai dirbanti, tris aukštųjų mokyklų diplomus turinti 30-metė mama, nusprendusi kelių mėnesių kūdikį auginti Lietuvoje ir už paskolą nupirkti abiem būstą, sako tėvynėje pasijutusi ne kaip laukiama dukra, o kaip nusikaltėlė. Kvalifikuotą darbą gėlių fabrike dirbusios moters pajamos laikomos per mažos, kad Lietuvoje bankai suteiktų būsto paskolą, bet per didelės, kad Savivaldybė jai skirtų socialinę pašalpą, o Ligonių kasoje pasiteiravusi dėl galimybės prisiregistruoti pas šeimos gydytoją, moteris buvo išvadinta valstybės apiplėšinėtoja.„Užsienyje esu emigrantė, svetima, todėl būtų suprantama, jei ten į mane žiūrėtų atsainiai. Bet, patikėkite, per trejetą Anglijoje praleistų metų su manimi dar nė vienoje institucijoje taip šiurkščiai nešnekėjo kaip Lietuvoje. Jaučiuosi tarsi būčiau grįžusi ne iš Anglijos, o iš kalėjimo“, – „Sekundei“ teigė panevėžietė Toma V.

REKLAMA

Moteris sako gyvenimu Anglijoje niekada nesiskundusi. Į Lietuvą grįžtanti dėl savo mažylio, dar nė keturių mėnesių neturinčio sūnelio. Toma nenori, kad vaikutis augtų svetimoje valstybėje. Jai labai svarbu išsaugoti tautiškumą, kad jos atžala žinotų ir jaustųsi esąs lietuvis. Tiesa, Toma pripažįsta, kad į Lietuvą ją gena ir pragmatiški išskaičiavimai.

„Manęs netenkina Anglijos švietimo ir medicinos sistema. Šiose srityse anglams reikėtų pasimokyti iš lietuvių“, – mano Toma V.

 

Duris atvėrė anglų kalba

Į Angliją Toma išvažiavo 2010-ųjų rudenį. Vilniaus pedagoginiame universitete baigusiai anglų kalbą, Vilniaus universitete įgijusiai ekonomikos bakalaurą ir M. Romerio universitete viešojo administravimo magistrą, aštuonerius metus Lietuvoje dirbusiai projektų vadove Tomai svetur darbo paieškos ilgai netruko. Jau trečią dieną nuo atvykimo ji gavo pakuotojos darbą plastikinių detalių gamykloje. Paskui lietuvei buvo pasiūlytos aukštesnės, kokybės auditorės pareigos. Vis dėlto su statybų sektoriumi susijęs darbas vyriškame kolektyve nebuvo Tomos svajonė. Įgijusi praktikos moteris persikraustė į Halo miestą ir netoliese esančiame gėlių fabrike įsidarbino kokybės auditore.

To, ką uždirbo, Tomai užteko ne tik pragyventi, bet ir atsidėti ateičiai. Moteriai už valandą mokėjo 7,45 svaro. Jos sutartis garantavo per savaitę dirbti ne mažiau nei 40 valandų. Būdavo, kad Toma triūsdavo ir 76 val. per savaitę.

„Gyvenau gerai. Niekada neteko glaustis kambarėlyje, kaip daugeliui emigrantų. Pajamos man leido nuomotis namą su dviem miegamaisiais, svetaine, virtuve“, – pasakojo panevėžietė.

REKLAMA

 

Turtuolė vargšė

Šiuo metu Toma paėmusi vaiko priežiūros atostogas. Darbdavys jai kas savaitę moka 145 svarus, dar maždaug 80 svarų Anglija skiria joje gimusiam Tomos sūneliui. Taigi emigrantės savaitės pajamos siekia 225 svarus, tai yra 922 Lt, arba 3690 Lt per mėnesį. Tokios pajamos Tomai garantuotos iki rugpjūčio. O tada teks rinktis – arba grįžti į darbą, arba pasilikti auginti vaikučio ir gyventi iš Anglijos mokamų socialinių pašalpų. Pastarasis variantas, Tomos nuomone, irgi nebūtų pats blogiausias, nes darbdavys vis tiek privalėtų jai išsaugoti darbo vietą, kol mažyliui sukaks dveji.

Bet gimus vaikučiui moteris apsisprendė atsisveikinti su Anglija ir toliau savo bei sūnaus gyvenimą kurti Lietuvoje. Sugrįžusi ji ėmėsi rūpintis būstu ir svajoti apie įkurtuves. Tomos entuziazmą atšaldė jau pirmas apsilankymas banke dėl paskolos butui pirkti. Moteris iš Anglijos parsivežė dokumentus, patvirtinančius legaliai jos gaunamas pajamas – banko išrašus, visus metus emigracijoje rinktus algalapius.

„Su manimi susijusi informacija bankams pasirodė neįdomi. SEB banke pasakė, kad paskolą galėtų suteikti tik mano tėvams. Kitaip tariant, jiems tektų pirkti antrą butą. Su mumis bendravo taip šiurkščiai, kad nebedrįsome klausinėti“, – nustebusi Toma V.

Paskolos emigrantei nesiryžo suteikti ir DNB bankas. Tačiau šiame darbuotoja su Toma bent bendravo mandagiai.

„DNB irgi paaiškino, kad paskolą duotų tik tėvams. Sakė, kad užsienyje pragyvenimas brangesnis. Skaičiuojama, kad minimaliai pragyventi ten man su sūneliu reikėtų bent 3300 litų per mėnesį, taigi mano pajamos per mažos, kad sugebėčiau ten gyvendama mokėti paskolą. Keista, kad taip skaičiuoja, jei aš planuoju gyventi Lietuvoje, bet nors suprantamai ir mandagiai išaiškino“, – pasakojo Toma.

REKLAMA

 

Išvadino valstybės apiplėšinėtoja

Emigrantė tiki, kad turėdama tris aukštojo mokslo diplomus ir darbo patirties Lietuvoje nesunkiai įsidarbintų. Jei nepavyktų, moteris turi atsarginį variantą. Su darbdaviu Anglijoje jau tarėsi dėl galimybės atvažiuoti į gėlių fabriką sezoniniam darbui, kai prieš didžiąsias šventes gėlių perkama itin daug ir fabriko darbuotojai vos spėja suktis.

„Anglijoje lanksčios darbo sąlygos. Anglai darbdaviai vertina savo darbuotojus“, – išvadą daro Toma.

Gimtinėje ji sako patekusi į dviprasmišką situaciją. Bankai ją įvertino kaip vargšę, kuri neįstengtų išsimokėti paskolos, o nuėjusi į Savivaldybę pasiteirauti dėl socialinės paramos sužinojo esanti turtuolė. Jai buvo pasakyta, kad dviese su sūneliu pragyventi turėtų užtekti vos per 1000 Lt.

Staigmena Tomos laukė ir Ligonių kasoje. Kol neturi savo namų Lietuvoje, gyvenamąją vietą deklaravusi Anglijoje moteris Ligonių kasoje išgirdo, jog ją priregistruoti pas šeimos gydytoją nėra galimybės.

„Paaiškino, kad gali mane prirašyti pas vaiko gydytoją, nes jis gydomas Lietuvoje, bet pareiškė, kad tada aš apiplėšinėsiu valstybę. Prieš emigruodama Lietuvoje 8-erius metus legaliai dirbau projektų vadove, mokėjau visus mokesčius. Ir dabar tai nieko nebereiškia?“ – stebėjosi Toma.

 

Į Lietuvą gena rutina

Kad nebus lengva susitarti su banku dėl paskolos namui statytis Lietuvoje, mano ir rudenį į tėvynę grįžti nusiteikę Deimantas. Furgono vairuotoju dirbantis vyras su šeima jau septynerius metų gyvena Anglijoje, Kolčesteryje. Deimantas sako dėl paskolos teiravęsis dviejuose bankuose. Vienas pareikalavo emigranto turėti 75 proc. savo lėšų, kito sąlygos švelnesnės, bet tvirto atsakymo nėra.

REKLAMA

Todėl emigrantai planuoja prieš imdami paskolą dar padirbėti Lietuvoje. Deimantas nusiteikęs žmonai atidaryti grožio saloną, o pats įsidarbinti tolimųjų reisų vairuotoju.

„Butą nuomosime, iš santaupų nusipirksime sklypą ir pradėsime statyti namą, o po kelerių metų gal jau gausime paskolą jam įrengti“, – optimistiškai nusiteikęs Deimantas.

Atsargus bankų požiūris į emigrantus Deimanto nestebina.

„Lietuviai visur pasižymėję. Turbūt ne tik užsienyje, bet ir pačioje Lietuvoje jie praradę pasitikėjimą. Bankams daug sunkiau apskaičiuoti užsienyje dirbančio žmogaus išlaidas. Lietuvoje viskas aišku, o Anglijoje kiekviename mieste pragyvenimo lygis labai skiriasi. Viename minimumo pakanka pragyventi, kitame iš tiek galo su galu nesudursi. Braitone vieno kambario buto be 700 svarų negausi išsinuomoti, o aš Kolčesteryje už 800 svarų nuomoju trijų miegamųjų namą su dvigubu garažu ir dideliu galiniu kiemu“, – „Sekundei“ pasakojo Deimantas.

Į tėvynę emigrantus gena irgi noras vaiką ugdyti lietuviškoje aplinkoje.

„Auklėjimo ir mokymo metodai anglų ir lietuvių labai skiriasi. Lietuvoje mokykla gerokai stipresnė. Vaikas Anglijoje ketvirtoje klasėje dar skaityti nemoka“, – sako Deimantas.

Jo nuomone, Lietuvoje laukia kur kas greitesnis gyvenimo ritmas: darbas, draugai, namai, laisvalaikis. Anglijoje emigrantus žudo rutina: namai – darbas – namai.

„Draugų šeima Anglijoje gyvena 11-a metų, baigia išsimokėti paskolą už namą ir kitą pavasarį jau planuoja grįžti į Lietuvą. Tiesiog nebepakelia rutinos“, – sako Deimantas.

REKLAMA

 

Krizės pamokas išmoko

Kiek išduodama paskolų emigrantams, Lietuvoje veikiantys bankai teigia statistikos negalintys pateikti – kur, Lietuvoje ar užsienyje, gyvena būsto paskolų turėjai, nefiksuoja.

„Pagal galiojančią tvarką, bankas skolintų žmogui, gyvenančiam užsienyje, jei bendraskolininkiu taptų Lietuvoje dirbantis asmuo, kurio pajamos yra pakankamos paskolai gauti ir dengti“, – teigia Jūratė Gumuliauskienė, „Swedbank“ Privačių klientų finansavimo departamento direktorė.

Anot jos, skolinimas emigrantams yra labiau išimtis nei taisyklė.

„Jei emigrantai ir įsigyja nekilnojamojo turto, tai, matyt, daro už nuosavas lėšas“, – mano J. Gumuliauskienė.

DNB banko atstovo spaudai Andriaus Vilkanco teigimu, Lietuvos piliečiams, dirbantiems ir gyvenantiems užsienyje, paskolos būstui teikiamos lygiai tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir gyvenantiesiems Lietuvoje. Prieš suteikiant paskolą vertinama ne tik kliento esama finansinė padėtis, bet ir mokumas ateityje, kad paskola netaptų gyvenimą apkartinusia problema.

Anot jo, jei į banką paskolos būstui kreiptųsi Lietuvoje 3600 Lt uždirbantis klientas, jis veikiausiai sulauktų teigiamo atsakymo.

„Tačiau jei tokias pajamas gauna žmogus, gyvenantis užsienyje, kur pragyvenimas gerokai brangesnis, suteikti jam paskolą gali būti rizikinga. Paskolą gavęs toks klientas ateityje gali patekti į sunkią situaciją, ypač jei padidėtų palūkanos“, – teigia A. Vilkancas.

Lietuvos bankas yra patvirtinęs visiems Lietuvoje veikiantiems bankams privalomą sąlygą, kad kliento finansiniai įsipareigojimai negali viršyti 40 proc. jo gaunamų pajamų.

REKLAMA

„Krizė suteikė pamoką ir bankams, ir žmonėms – visi pamatėme nepagrįsto skolinimosi pasekmes“, – sako banko atstovas.

Praėjusiais metais naujų būsto paskolų Lietuvoje bankai išdavė 1,9 mlrd. litų, tai yra maždaug 40 proc. daugiau nei 2012-aisiais. Apie pusė jų duota pirkti nekilnojamajam turtui Vilniuje.

Vidutinis paskolos dydis apie 130 tūkst. Lt, tai yra maždaug 10 tūkst. Lt mažesnis nei 2012-aisiais.

2007-aisiais, per patį nekilnojamojo turto kainų burbulą ir paskolų dalybų piką, Lietuvoje būstui įsigyti gyventojai pasiskolino apie 8 mlrd. Lt.

 

Inga KONTRIMAVIČIŪTĖ

sveika sugryzusi...
2014-03-05 20:52:00
cia pas mus taip jau iprasta-nueikit i bet kokia institucija ir i tave ziures kaip i kazkoki valkata,blogieti,kuris atejo kazko reikalaut.pvz,panasiai pasijauciau mokesciu inspekcijoje,kai norejau isiimt pazyma apie deklaruotas pajamas...baisu ir i kabineta ieiti,lyg i kokius nusikaltelius poziuris,ir visur tas pats...
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
pensininkas 2014-03-06 20:04:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gal bankai pasimokė, kai išduodavo paskolas pagal fiktyvius uždarbius.Galvoju, kad teisingai daro. Žurnalistams reikėtų paminėti neseną praeitį, kai daugelis pervertino savo galimybes pirkdami būstus.   ATSAKYTI
Petras 2014-03-06 11:33:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tik neu=mir6ktie pasirasyti uz lasini kaip kandidata i prezidentus per vrk.lt   ATSAKYTI
as 2014-03-06 09:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu ir nesamonių papylė straipsnis,kad tik apjuodinti ta angliją.   ATSAKYTI
To mastyk 2014-03-06 08:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pasikrapstyk makaule proto bokste. Kad jei ir duotu jai ta paskola anglijoje tai tegul ten ir ima ir perkasi nt Lietuvoje, tikria ne stebuklas butu suderinti. Kitas dalykas pasiskaitytk dar straipsni ji tui mazameti vaika pati nezino ar grys i Anglija ar liks lietuvoje. Jai atrodo kad turi 3 diplomus tai lietuvoje be vargo gausi gera darba ir gera atlyginima. Bankas ta vertina. Bankui reikia kad zmogus jau butu isdirbes kazkuriam darbe bent 3 mtus ir ten testu darba o ne ateitu sakytu dabai man reikia paskolos bet as nezinau ar dar dirbsiu anglijoje ar cia lietuvoje. Jei toks gudras pats tokiam zmogui skolink as asmeniskai jai tikrai neskolinciau vien paskaites ka ji sneka. Kai nesugebes grazinti tia sakys va turejai ivertinti ta rizika.VIenu zodziu ji nekalta o kalti tik aplinkiniai tai yra toks zmogaus tipas.    ATSAKYTI
Teisejas 2014-03-06 07:39:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ekonomika klesti tik Kubiliaus aplinkoje ir tarp verslininku-vieni nusisneka,o kiti zeriasi milijonus ir nekelia zmonems atlyginimu.Pasalpas ir paskolas cia gauna tik apsukrus verslininkai,o paskui skelbia bankrotus ir tu verslininku skolos padengiamos is musu sumoketu mokestciu.Tad amzinas ubagynas cia ir betvarke   ATSAKYTI
rutina??? 2014-03-06 00:44:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tai kad patys ta rutina susikuriat, nesugebat be "draugu" gyventi, vieniems - NUOBODU, tusti zmones. nieko, pagyvens LT pora meteliu ir vel atgal leks, nei draugu, nei giminiu nebereikes. nama pasistatys ir paliks, nes nebus is ko ji islaikyti. gal trokistu LT nera ar grozio salonu permazai? nei vieno milijonieriaus nepazistu ju tarpe...    ATSAKYTI
MASTYK 2014-03-06 00:30:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visiems proto bokstams ir BANKININKAMS Lietuvoj, ....... Lietuvoja neduoda paskolos dirbanciam Anglijoja ir uzdirbanciam 3600 lt. per men, nes matai tada jie apskaiciuoja kad neuzteks pragyvenimui Anglyjoja!!!!!!!!!! ......bet ANGLYJOS BANKAI DUODA PASKOLA NES pagal anglu apskaiciavima pragyvenimo minimumas per menesi turi buti maziausiai 400sv. per men. tai reiske tu gali imnti paskola ir kas menesy moketi 600sv. bankui!!!!....... na kaip EUROPIECIAI LIETUVIAI?????? PROTO BOKSTAI   ATSAKYTI
Saule 2014-03-05 23:40:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Na neaisku i kokia mkla tada vaikai eina( cia Domantui ) .Mano vaiku mkloj, jau paruosiamojoj klasej ,metu gale visi vaikai skaito, gal ne rysliai,bet bent jau skiemenimis, o vaikai tai nuo 4 metuku pradeda eit, nzn tada i kokia mkla leidziat vaikus.bet to londone yra liet. mokyklu.Daktarai tai beveik visi"nulepausiai " tas tai tiesa,bet yra ir neblogu, cia jau reikia ziuret.   ATSAKYTI
H2O 2014-03-06 07:30:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tamstelei neprošalį dar būtų mokykloj pasėdėti,nes tamstelės skiemeninis nerišlus"mkla mla mkla"akis bado.  
petia 2014-03-05 23:33:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tam Demantui nuo furos vairavimo jau stogelis vaziuoja ,sneka nesamones
   ATSAKYTI
iparado 2014-03-05 23:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tai kol bl reikejo gryzti I ta Lietuva ir po to verkti, reiekjo sedeti ten tarp geliu ir dziaugtis, o dabar atejus tikisi paskola gauti...bankai protingai daro, jie zino kad anglu darbdavys kaip siuksle lietuvi gali ismesti nelaukes kol tas po vaiko atostogu is darbo grys, uztai ir nedudoa paskolos, be to kas gali pasitiketi tais emigrantais, jei jau taip gerai buvo, tai reikejo sukaupti bent jau puse sumos butui ir tada reikejo eiti sneketis I banka, o ne lygintis su Leituvoje dirbanciais zmonemis tokiomis paciomis salygomis...noreciau pazirueti kaip kokioje Ispanijoje ar Graikijoje duotu paskola Lietuvoje dirbantiems lietuviams, nors ir gaunantiems 4000lt...   ATSAKYTI
... 2014-03-16 13:47:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zmogus ne agenturoj dirba kad kas ismestu. Lietuvoj cia nebent tokias nesamones aiskina. O kad jin cia paskolos prase be darbo patirties tai pati ziopla ir nereikia cia nesamoningu straipsniu rasyt nes jin pazeidineja kontrakto salygas angluose darbo ieskodama kitoj salyje tai tik pridarysit zmogui problemu.  
Ateitis ir gerejanti ekonomiga 2014-03-05 23:20:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
koks daunas gali vaziuoti gyventi y lietuva p.s. zmones, nuoshirdziai patariu, neturetikte iliuziju del atsigaunacios ekonomikos, ji niekada pabalio kunigaikstysteje neatsigaus, o vaikus tiesiog pasmerksite   ATSAKYTI
Classic 2014-03-05 23:15:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gyvenu Airijoj ir jokios rutinos nera.Seima,trys vaikai,darbas,zvejyba,golfas,futbolas ziema vasara jokios rutinos,siltnamiukas kieme ir taip toliau.Jei zmogus neturi fantazijos tai rutina bus visur o tuo labiau musu Lietuvoj.   ATSAKYTI
Del mokslo 2014-03-05 22:29:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nezinau, Deimantai, is kur tokiu vaiku pazystat, kur ketvirtoj klasej skaityt nemoka. Sunus 4,5metu 'reception' vadinamoj klasej jau skaito. Beje musu velai pradejo, nes kiti jau nursery skaite. Vaikas vaikui nelygu, zemo intelekto vaiku ir beje suaugusiu yra visur, tiek Anglijoj, tiek Lietuvoj, tiek Amerikoj. Dukra 'A levelius studijuoja',
pasakysiu, kad Anglijoj mokslas geresnis. Ir galiu lyginti, nes dukra atsivezem baigusia 5 klases Lietuvoj ir turejo stipriai vytis bendraamzius Anglijoje. Kaip bebutu Oxford'o ir Cambridge universitetai Anglijoje, ne Lietuvoje ir tuo viskas pasakyta.   ATSAKYTI
kvaila ponecka 2014-03-05 22:18:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Butu grizus is kalejimo, tai tiktu pinigu maisus saugykloje tampyti.   ATSAKYTI
Me 2014-03-05 21:33:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Tai bl neuztenka anglijoj pinigeliu gydytis kad cia dar reikia melzt is LT biudzeto? nu bet tikrai tokie emigeriai tai nusipelno tik pasmerkimo. vaziuok ten ir gydykis jei ten mokescius moki. kiti durneliai dar cia ir masinas specialiai atvaro remontuot nes ten neiperka remonto. juokingi tie runkeliai.   ATSAKYTI
tam me 2014-03-14 16:06:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jie juokingi,o tu- durnas  
APKALTA 2014-03-05 21:26:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
DĖL SNORO AFEROS D.GRYBAUSKAITĘ - LANDSBERGIO MARIONĖTĘ Į KALĖJIMĄ!   ATSAKYTI
dede 2014-03-06 07:53:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
paranoja,tau zmogau....po visus straipsnius tas patts ir tas pats....
nueik pas psichiatra...  
aaa 2014-03-05 21:09:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai ko dar gryzt i LT?   ATSAKYTI
laikas 2014-03-05 21:00:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
snukius dauzyti tiems sukoms ,biudzetinems padloms?   ATSAKYTI
sveika sugryzusi... 2014-03-05 20:52:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
cia pas mus taip jau iprasta-nueikit i bet kokia institucija ir i tave ziures kaip i kazkoki valkata,blogieti,kuris atejo kazko reikalaut.pvz,panasiai pasijauciau mokesciu inspekcijoje,kai norejau isiimt pazyma apie deklaruotas pajamas...baisu ir i kabineta ieiti,lyg i kokius nusikaltelius poziuris,ir visur tas pats...   ATSAKYTI
as 2014-03-06 07:50:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jo-nebandyk eiti i tokias istaigas,kaip savivaldybe,socialini skyriu-ziuri i tave,kaip i koki baudziauninka...nebandyk ko paklausti...  

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų