Žmonės su lagaminais (Fotodiena.lt/A. Bagdono nuotr.)

Žmonės su lagaminais (Fotodiena.lt/A. Bagdono nuotr.)

Monika Katkutė tęsia istoriją apie savo sprendimą baigti karjerą Londone ir grįžti dirbti bei gyventi į Lietuvą. Šioje dalyje ji dalijasi įspūdžiais po pirmų dviejų mėnesių, praleistų gimtinėje.

Pirma dalis

Antra dalis

Geresnio laiko už saulėtą pavasarį nėra ir būti negali. Ypač kalbant apie Vilnių. Miestas tarsi „prasideda“ iš naujo, sukruta, ir šypsenų, ir žmonių, ir triukšmo daugiau. Vilnius turi tokią savybę – čia net didžiausias triukšmas yra ramus, laikinas ir netrikdantis. Geresnio laiko negali būti ir užbaigti epą „Eksperimentas: grįžtu į Lietuvą“.

Namie esame jau beveik du mėnesius. Aplink dar gausu neišpakuotų daiktų, vis neatrandam ritmo ir rutinos. Jausmas toks, kad vyktų nesibaigianti egzaminų sesija – susitikimai, renginiai, darbai, sodyba. Įvykių gausa Vilnius tikrai nenusileidžia Londonui – tik eik, daryk ir džiaukis.

Tačiau apie viską nuo pradžių. Pirmiau apie problemas, o tada apie sprendimus ir atradimus.

Nusivilti visgi tenka

Tenka žemai lenkti galvą prieš visus pesimistus ir šiaip engėjus – taip, Jūs buvote teisūs, Lietuvoje tikrai ne viskas tobula. Ir nuo tos netobulybės sukosi galva, bent jau iš pradžių. Kaip itin mėgsta sakyti mano močiutė: „Nėra namų be dūmų.“

REKLAMA

Ilgi pokalbiai apie dideles maisto kainas, kažkur išgaruojantį šildymą, dar vieną priešrinkiminę nesąmonę ir patologinius sutrikimus teisinėje sistemoje varo iš proto (itin gelbstintis tokios informacijos vengimo būdas – nežiūrėti TV).

Dar labiau svaigino jausmas, kad tu dvejus metus kažko siekei, keiteisi, mokeisi, verteisi per galvą, o čia tarytum niekas ir nepasikeitė. Žmonės tie patys, problemos panašios ir gatvės visos – kaip buvusios. O jau tolerancijos trūkumas bet kuriam žmogui, daiktui, gyviui, o visų pirma (taip jau logiškai išeitų) pačiam sau, rėžia ir ausis, ir akis. Turbūt ir paviršiuje jaučiamas susipriešinimas ir yra viso to pasekmė.

Itin dideliais kiekiais vartojamas asmeniškai išbandytas vaistas: sustoti, pagalvoti, nusišypsoti ir pabrukus uodegą eiti reikalingų darbų dirbti. Net nepatikėsite, kiek su gera emocija galima nuveikti. Pabandykit. Perdozuoti rekomenduojama.

Tai, kas svarbu

Vilnius nėra Londonas ir niekada juo nebus. Ir tai yra geriausia, kas gali Vilniui atsitikti. Tas pats ir su Lietuva – mes ne Vakarų Europa, ir tai taip pat geriausia, kas gali mums nutikti. O tai, kas nutiks, nuvilsiu, bet turime nuspręsti ir nuveikti patys, o ne dėdės ir tetos iš Briuselio.

Reikia pakalbėti apie tai, kas paslėpta, paprasta, bet labai svarbu. Galbūt tai ir yra mūsų kultūra, mentalitetas – ta šviesioji pusė, kurią reikia saugoti.

Grįžusi vis dar negaliu atsistebėti, kaip nuolat per vėlai, mano galva, išeidama iš namų visur suspėju ar net ateinu per anksti. Atstumai pasiteisinimu tampa tik pritingintiems, nes kol išsisukinėji ir bambi, gali jau ir nupėdinti.

REKLAMA

Impulsyvumas, toks nekarštakošiškas, yra ne tik galimas, bet ir privalomas – kam iš anksto viską planuoti, kai gali nuspręsti dienai ar valandai atėjus. Tai pajaučiau ruošdamasi dar vieną savaitgalį atiduoti smagiam startuolių renginiui – kolegos iki paskutinės minutės galvojo važiuoti ar ne, nepanikavo (kol aš laksčiau ratais namie), neskambino dvidešimt kartų pasitikrinti ir nepraleido dviejų valandų planuodami maršruto, susitikimo laiko ar vietos. Ir ką jūs manote? Viskas sklandžiai pavyko. Žavi mane tas šiaurietiškas pragmatiškumas.

Pilietinių akcijų apstu (tik reikia rinktis vertingas, o ne prie kažkieno namo stovėti neturint, ką veikt). Kad ir vienas gražiausių renginių šalies mastu – akcija „Darom“ – trumpam visus priverčia prisiminti, kad rūpintis reikia ne tik savo pelke, nes, deja, ir iš jos norisi kartais išbristi, išeiti pasivaikščioti miškais, parkais ar Senamiesčio gatvėmis. Jūs tik pažiūrėkit, su kokiu goduliu akyse užsienio svečiai stebi Vilniaus gyvenimą – sustoja, apsidairo, šypsosi, diskutuoja. Sustokit ir jūs, padiskutuokit. Mes su draugu karščiuodamiesi diskutavome, kokia turėtų būti Senamiesčio ateitis, tiksliau – visų apleistų pastatų. Niekada negali žinoti, kada tos diskusijos gali būti naudingos.

Šviežumas yra labai svarbus. Linkiu visam verkšlenančiam jaunimui į tą žodį įsikibti. Gana dažnai Lietuvoje, pradėdamas iniciatyvą, darbą, projektą, gali būti vienas pirmųjų ar net pirmas, gali išspręsti problemą, kurią kiti ignoruoja, turėti savo mažą nišą ir tapti jos ekspertu, savo profesionalumo eksportuotoju. Taip nuolat būsi šviežias ir motyvuotas. Va, neseniai jaunuolis viename Kauno renginių, skirtų startuoliams, subūrė komandą ir sukūrė aplikaciją, kuri jums važiuojant mašina registruoja duobes mieste. Ir tai padarė pirmas, per savaitgalį su menkai pažįstamų žmonių komanda.

REKLAMA

O svarbiausia – žmonės. Nors iš pradžių buvo sunku suprasti ar susivokti, kuo jie gyvena ir ką veikia, jau po pirmojo mėnesio grįžo itin svarbus jausmas – tapatumas. Juoktis gali už pilvo susiėmęs, be perstojo, kad ir dvi valandas ir iš menkiausio nieko. Visas prarastas vitamino C deficitas jau atkurtas, o dar tik du mėnesiai. Tas kultūrinis bendrumas su draugais ir su mažiau pažįstamais žmonėmis paverčia pokalbius lengvais ir neformaliais be itin didelių pastangų. O ką jau kalbėti apie šeimą ir draugus. Buvimas jų gyvenime įgavo įvairių naujų atspalvių.

Reikia autoritetų

Didžiausias atradimas, po dviejų mėnesių abejonių ir svarstymų (galvojama, žinoma, buvo apie tai, kaip gerinti situaciją), buvo tai, kad žmonės yra ištroškę sėkmės istorijų. Nekalbu apie blizgučiais apsikarsčiusius „papūginius“ milijonierius, perdėtai vertinamus pramogų pasaulio atstovus ar jų neaišku ką veikiančias antrąsias puses.

Tos sėkmės istorijos turi būti apie šiuolaikinius autoritetus – drąsius, darbščius, plačiai mąstančius, tikslingus žmones, kurie mažiau kalba ir daugiau daro. Jie dėl atkaklumo ir ryžto tampa sėkmingais verslininkais, itin vertinamais menininkais, iš koto verčiančiais dizaineriais, pilnas sales surenkančiais atlikėjais, „medžiojamais“ technologais ar mokslininkais, kurie savo darbinę energiją nukreipia tobulinti savo ir kitų aplinkai, profesijai.

Taigi mano sėkmės istorija paprasta – sunkiai dirbau, visur lindau, domėjausi, bandžiau, mokiausi, eksperimentavau, o grįžusi itin sėkmingai įsiliejau į vienos jaunos įmonės veiklą. Per tuos du mėnesius jau spėjau laimėti startuolių konkursą, su komanda išleisti keturias sėkmingas mobilias programėles, sudalyvauti krūvose renginių, į kuriuos jau esu kviečiama ir kaip dalyvė, ir kaip pranešėja. Ir tam man neprireikė nei prabangios mašinos, ištaigaus biuro ar iš koto verčiančio atlyginimo.

REKLAMA

Rezultatai

Kai buvau jaunesnė, itin pasikliaudavau sėkme, maždaug „bus kaip bus“. Ilgainiui supratau, kad pagrindinės sėkmės sudedamosios dalys yra trys: turėti tikslą, nuosaikų avantiūrizmą ir nuosekliai dirbti.

Tada nesvarbu kur gyvenate: Vilniuje, Londone, Tokijuje ar San Fransiske, svarbu kad esate laimingi ir veikiate tai, kuo patys galite didžiuotis.

M. Katkutė

JR
2012-06-06 01:11:08
Pritariu Eugenijai, Monika - pasigendama faktu. Kaip atvaziavot, kur apsigyvenot. Kaip ejot i pokalbius ir ka siulet (kaip pardavet trumpiau tariant save ir uz kokia suma). Ka susirado Jusu draugas. Kaip realiai apsiperkat parduotuveje - ar t.p kaip UK - beveik negalvodama, ar paskaiciuojat uz kokia suma perkate ir t.t. Cia apie maista. Apie saskaitas. ir jauciasi kazkoks neuzbaigtumas - tikrai tik optimistinis pasvaisciojimas. As esu optimiste ir irgi moku optimistiskai svascioti, net kai yra zveriskai sunku. bet siuo atveju - cia eksperimentas ir jame svarbus visi niuansai (chemiskai issireiskus visi reagentai, iskaitant aplinkos veiksnius). Taigis laukiame issamesnio ir aiskesnio straispnio ;)
Beje sekmes bandant surasti sekme namie ;)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
JR 2012-06-06 01:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pritariu Eugenijai, Monika - pasigendama faktu. Kaip atvaziavot, kur apsigyvenot. Kaip ejot i pokalbius ir ka siulet (kaip pardavet trumpiau tariant save ir uz kokia suma). Ka susirado Jusu draugas. Kaip realiai apsiperkat parduotuveje - ar t.p kaip UK - beveik negalvodama, ar paskaiciuojat uz kokia suma perkate ir t.t. Cia apie maista. Apie saskaitas. ir jauciasi kazkoks neuzbaigtumas - tikrai tik optimistinis pasvaisciojimas. As esu optimiste ir irgi moku optimistiskai svascioti, net kai yra zveriskai sunku. bet siuo atveju - cia eksperimentas ir jame svarbus visi niuansai (chemiskai issireiskus visi reagentai, iskaitant aplinkos veiksnius). Taigis laukiame issamesnio ir aiskesnio straispnio ;)
Beje sekmes bandant surasti sekme namie ;)   ATSAKYTI
JR 2012-06-06 01:05:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
JouJou, Jus nesuprantat vieno dalyko - kaip tik ir ne dirbi virsvalandziu ir turi laiko vaikui ir atostogoms su juo! To minimumo tikrai uztenka jaustis oriu zmogumi, ne taip kaip lt su lt minimumu. Ir nerealiems (musu akimis) zaislams ir daiktams. Mes net ryzomes treciam vaikeliui, nors lt apie tai net pasvajoti bijojau. O daiktu maziausia turi daugiau nei abu vyresni kartu sudejus turejo tokiam amziuje - ir tai nera nasta! Ir kaip be butu graudu - neradom to savo salyje :(   ATSAKYTI
panele 2012-05-03 15:02:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
TAIP! Auksiniai zodziai!   ATSAKYTI
panele 2012-05-03 15:01:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O cia tai mano megstamiausias pavyzdys. Nuvaziavau, indus ploviau, gyvenau pirkdamas nukainotas prekes Morrisone, vazinejau viesu transportu, namu dalinausi su dar 6 nepazistamais zmonemis (be abejo ir virtuve bei san. mazgu), grizau i Lietuva ir is karto 'zmogum' pasijutau, t.y. kad jau galeciau zmogum vadintis is karto isigijau 3 kambariu buta, automobili is salono (negi autobusu su ne zmonem trintis), paatostogavau, isigijau kompiuteri, televizoriu, kas savaitgali su draugais uliavoju (taigi reik kaip zmogui ir pramogu) ir staiga baigesi tie mano uzsienietiski pinigai. Kalta valstybe ir viskas :)   ATSAKYTI
panele 2012-05-03 14:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skaiciau ir buvau isitikinus, kad visi jauni zmones taip masto, kaip autore. Bent jau mano pazistamu rate ir mano galvoje tai pasauleziura mazdaug taip ir atrodo kaip aprasyta...
Atsidarai komentarus ir vel tas pats bambejimas. Tas pats: o ka mums dave, ka mums siulo, ka mus duos?Zmones mielieji, nesupratot vis dar, kad kol pats nepasiimsi, pats nesusikursi - tol ir neturesi nieko. Bet per toli daznam lietuvaiciui tiek suprast. Siek tiek truksta dar kol atsivers chakros ir pasaulio daugiau kartu pamatys, ir ne tik is uzglushintos sovietu sajungos staiga paleistais protais mastys ir lauks kol 'kazkas duos darbo', kazkas ismokys pasilabint su kaimynu ir kazkas duos didziuli atlyginima uz 10 klasiu issilavinimo reikalaujanti darba net ir ta atlikta su neigiamu poziuriu.
Prasau, gal galit visi sitie like bambekliai emigruot, ka? Plaukit indus, uzpakalius ar gatves, man tikrai neidomu. Jeigu tai yra TAI, kas jums visiems gyvenime suteikia dziaugsmo ir pilnatves, ir del savaites atostogu Tenerifeje galit likusias 358 dienas tunot kokiame kvapniame zuvies fabrike po 12 val, tai sekmes ir laimes Jums (beje jau Lietuvoje tai viespatiedieveneduok virsyti darbo laika, nes parasyta nuo 8 iki 5 ir ner cia ko). O tie, kurie sedi Cityje Londone taip neburnoja. Kazkokia idomi tendencija, kad labiausiai burbuliuoja tie, kurie maziausiai gyvenime pasieke. Matyt tikrai, kad valstybe kalta... :)
   ATSAKYTI
tralialia 2012-04-30 13:46:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu gal gali stot i filosofini su tuo savo straipsniu
   ATSAKYTI
as 2012-04-29 21:33:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
daug kam reiktu tkius rasinelius paskaityti - tiems, kurie abjoja vaziuot ar ne, grizti ar ne   ATSAKYTI
Benas 2012-04-28 21:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Uz si rasineli is lietuviu kalbos parasyciau devintuka. Siaip bobike nekvaila, mastanti ir turetu si ta pasiekti. Tokie jauni zmones yra Lietuvos pagrindas. Apie emigracija ji dar nedaug nusimano, nes neturi patyrimo, aciu Dievui. Svarbiausianiekada nepasiduoti, kovoti iki paskutines akimirkos ir pasikliauti tik paciu savimi. Tikrai laimesi kazka.   ATSAKYTI
Vytautas 2012-04-28 15:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagarba uz toki poziuri, nors as pats nei zmonos nei vaiku neturiu, bet suprantu jog tikram vyrui zmona ir vaikas yra svarbiausia ir visi dvasiniai dalykai turi buti antri po elementariu fiziologiniu poreikiu patenkinimo.   ATSAKYTI
Vytautas 2012-04-28 15:03:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
As su jumis visiskai sutinku. Nes baiges LT transporto vadybos studijas, turedamas patirti, neradau darbo, o darba per savaite susiradau Nyderlanduose. O kadangi neseniai gryzau persigrupavimui i Lietuva, ir pabandziau cia paieskot darbo tai galiu pasakyt jog tragedija.   ATSAKYTI
Vytautas 2012-04-28 15:00:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gryzau vasaros pradzioje i Lietuva is Nyderlandu, kur praleidau metus, pavasarosiu stosiu i Anglijos universiteta mokytis. Bet sitoj asaru pakalnej, kur pilna melo veidmainystes ir apgaules nepasiliksiu.   ATSAKYTI
jurgiox 2012-04-28 12:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Savo kalbą norėčiau pradėti žymaus Vokietijos rašytojo Ernsto Moriso Arnto žodžiais: „Nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėti kaip kad nebūtų darkoma jos kalba.“ Šiuos žodžius širdyje turėtų nešioti kiekvienas žmogus, nesvarbu kokiai tautai yra priklausantis. Deja. Realybėje konstatuojami kitokie faktai: kalbos nuolat kinta, yra darkomos visuomenės „dėka“.   ATSAKYTI
JouJou 2012-04-27 19:44:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aciu dievui, kad tokias nesamones viesina, nes padeda prisiminti, kad visos pasakos gimsta is tiesos.    ATSAKYTI
JouJou 2012-04-27 19:40:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"As geriau plausiu indu, ir turesiu, naujausius telefonus, piniginiai 200 svaru, atsidejes namuose extra atvejui 2000svaru, masina, su pilnu baku, zmona - seima , aprenkti geriausiais drabuziais , pamaitinti, vaikas turi tokius zaislus, kur lietuvos milijonierius nesugeba nupirkti.." Ziurek, kad neatsitiktu taip, kad tavo vaikas viena diena imtu ir pasakytu tau, kad teti, man visai nesvarbu kokius tu man zaislus pirkai, kad pas tave piniginej maziau 200 nebudavo, kad pirkai man visus tuos daiktus, nes plaudamas tuos indus tiek, kad visa tai uzdirbtum, tu neturejai laiko pazinti manes, o as taves.   ATSAKYTI
JouJou 2012-04-27 19:25:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Va tokie negatyvai, kaip jus, tamsta, ir verbuojate potencialius Lietuvos gelbetojus. Lietuvoje tampa nuostabu gyventi, kai atpalaiduoji savo prota ir nustoji i viska ziureti surauktais antakiais. Be to, tie, kuriems istikruju reikia finansines pagalbos, kazkodel dazniausiai tik tyli ir nesiskundzia, o tie, kurie skundziasi, paprastai tai daro tik is inercijos, ne daugiau.    ATSAKYTI
gerai 2012-04-27 00:59:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
yra žmonių kuriems užtenka 100 Lt savaitei,jei gyvena pas mamą-gal gaus turtuingą vyrą,galės toliau svajoti   ATSAKYTI
siaip 2012-04-26 14:03:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Originalas buvo “Kam jums pinigai, Šura? Jūs gi neturite fantazijos!“ Taip pasake draugas O.Benderis. Bet kad tai zinot, tai jau reiktu knygas skaityt.    ATSAKYTI
oliaa 2012-04-25 21:59:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kliedesiai ne straipsnis.....tik paskutinis naivuolis gali patiketi kaip gera gyventi Lietuvoj, kaip lengva susirasti idomu ir kas be ko gerai apmokama darba.......Kazko labai stipriai suabejociau tokia realybe...jeigu jau taip butu, tai ko siteik daug zmoniu vis tebesvajoja, planuoja kaip isvykti is lt, o dar didziule dalis keikia savo gyvenima ir nezino kaip gala su galu sudurti....ir kokia ten gera darbo vietele taip mislingai autore apraso? butu idomu isgirsti tiesa.....kaip pilstymo is tuscio i kiaura autore ji visai nebloga, bet daugiau....vargu....jei jau nesugebejo pritapti issivysciusioje salyje tai ka jau kalbeti apie ja.Kaip Tomas raso, geriau jis indus plaus, bet ramiai ir laimingai gyvens...pritariu jam...beto juk ir nebutina plaut indus , jei galvele nesa ir noras yra galima ir sio to pasiekti.Cia gabus zmones greit pastebimi ir vertinami( kalbu is savo patirties, jei gu ka...jau 11 meteliu ne lt, pradejau nuo padavejos darbo, poto restorano vadyba o siuo metu dirbu vadovaujama darba dideleje imoneje)   ATSAKYTI
nu jo 2012-04-25 20:05:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nu jo mergyt sapnuok toliau,tikiuosi kad realybe taves nepazadins per velai.sekmes mergyt   ATSAKYTI
xxx 2012-04-25 10:51:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Du menesiai tai tik zvalgyba.Ir labai smagu kai viskas sekasi.Jautiesi kaip per atostogas,pinigeliu uzdirbtu uzsienyje dar uztenka .Svaigina sava gimtine,sava kultura,sava aplinka,sava kalba.Taciau atostogos baigiasi ir ateina laikas kada pasineri i realybe kuri yra tikrai ne pati maloniausia.Tada supranti,kad Lietuvoje galioja dziungliu istaymai.Cia gyventi nepavyks-cia reikia kovoti uz isgyvenima.Cia gyvena tik stiprus zmones kuriems idomu ir kuriu jau gyvenimo budas yra kova del isgyvenimo.Na, o tie kurie nemoka taip gyventi ,kuiciasi konteineriuose,prasigeria,zudosi ir t.t   ATSAKYTI

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
ES kovai su koronavirusu skyrė per 230 mln. eurų (nuotr. SCANPIX)
Europos Komisija pirmadienį skyrė 232 mln. eurų kovai su plintančiu koronavirusu ir paragino tarptautinę bendruomenę bendradarbiauti. „Ar tai būtų pasirengimo didinimas ...
Dmitrijus Jazovas (nuotr. SCANPIX)
Eidamas 96-uosius metus po ilgos ligos antradienį mirė buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas, praneša naujienų agentūra TASS. „Vasario 25-ąją ...
Kinijoje plinta Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)
Mirė ketvirtas žmogus, patekęs į ligoninę iš dėl koronaviruso karantinuoto kruizinio laivo prie Japonijos krantų, antradienį pranešė vietos žiniasklaida. Visuomeninis ...
Biržietis stažuosis NASA (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas
Katherine Johnson, afroamerikietė NASA matematikė, pirmadienį mirė būdama 101 metų, pranešė kosmoso agentūra. K. Johnson skaičiavimai padėjo išsiųsti pirmąjį žmogų į Mėnulį ...
Pora (nuotr. stop kadras)
Per septynis santuokos dešimtmečius Sarah ir Julius Wishnia patyrė viską kartu. Pora susitiko 1950 m. vasarą ir netrukus susituokė tų pačių metų rudenį. Pora persikraustė į ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų