Latvija imasi naujų ribojimų: griežtina pasienio kontrolę, darbo vietose – tik su kaukėmis papildyta 10.50 val.

Latvijos vyriausybė antradienį iki sausio 11-osios pratęsė dėl koronaviruso pandemijos šalyje galiojančią ekstremaliąją padėtį, pranešė ministras pirmininkas Krišjanis Karinis.

Nuo šiol kaukes bus privaloma dėvėti visose uždarose patalpose, išskyrus namus, t. y., žmonės turės būti su jomis ir darbo vietose.

Šalyje uždrausti privatūs renginiai, susiburti leidžiama tik žmonėms iš vieno namų ūkio. Išimtis taikoma asmenims, kurie gyvena vieni - jiems leidžiama susitikti su žmonėmis iš kito namų ūkio.

Savaitgaliais dirbs tik pirmojo būtinumo prekių parduotuvės - maisto produktų parduotuvės, degalinės, vaistinės.

Savaitgaliais ir švenčių dienomis bus draudžiama prekyba alkoholiniais gėrimais ir tabako produkcija.

Visos parduotuvės ir prekybos centrai, nepriklausomai nuo jų plotų, galės dirbti darbo dienomis nuo 6 iki 20 valandos, tačiau vienam pirkėjui privalės užtikrinti 15 kvadratinių metrų plotą.

Pasienyje bus sugriežtinta kontrolė, siekiant užtikrinti, kad visi į Latviją įvažiuojantys asmenys užpildytų elektronines anketas ir laikytųsi reikalavimų dėl saviizoliacijos. Šią kontrolę vykdys Valstybės sienos apsaugos tarnyba, bendradarbiaudama su kariškiais ir policija.

Nuo gruodžio 7-osios viešajame transporte galės būti užimta iki 50 proc. keleiviams skirtų vietų. Nuo tos dienos kaukės viešajame transporte bus privalomos ir 7-13 metų amžiaus vaikams.

Vyriausybė taip pat nusprendė, kad 1-4 klasių mokinių ugdymas bus toliau organizuojamas įprastu kontaktiniu būdu, o 5-6 klasės pereis prie nuotolinio mokymosi.

Iki sausio 11 dienos šalyje nedirbs kultūros įstaigos, nebus rengiamos parodos, mugės, įskaitant kalėdines. Bibliotekos galės išduoti knygas skaitytojams išsinešti į namus.

Laidotuvėse ir krikštynose bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip dešimčiai žmonių iš dviejų namų ūkių; visi jie turės dėvėti kaukes. Maldos namuose galės būti užimta iki 20 proc. tikintiesiems skirtų vietų.

Susirinkimuose, eitynėse ir piketuose bus leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 25 žmonėms, kurie turės laikytis 2 m atstumu vienas nuo kito.


Rašyti komentarą...
R
Romasis
2020-12-02 09:13:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va cia karantinas,o litwoj karantino parodija
Atsakyti
-2

A
Arunas
2020-12-02 09:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia mokantis iš Kinijos kaip kovoti su šiuo virusu, o ne iš Latvijos. Kitaip niekada jo neatsikratysime !!!
Atsakyti
-2

A
As
2020-12-02 09:56:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Avinai jus
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų