Protestai prieš policijos smurtą Prancūzijoje virto aršiomis riaušėmis

Protestai prieš policijos smurtą Prancūzijoje virto aršiomis riaušėmis. Į gatves įvairiuose Prancūzijos miestuose išėjo dešimtys tūkstančių žmonių, prie jų prisijungė įvairios kraštutinės grupuotės – jos susirėmė su policija, daužė vitrinas ir degino automobilius. Protestuoti prieš policijos smurtą ir įstatymo projektą, kuriuo būtų draudžiama filmuoti pareigūnus – išėjo ir „Femen“ aktyvistės.

 

Netikru krauju išsitepusios pusnuogės protestuotojos Paryžiuje iškėlė plakatus su užrašais: „Nefilmuok mano krūtų – filmuok, kaip jie smūgiuoja!“ ir „Filmavimas būtinas užkertant kelią policijos brutalumui.“

Dešimtys tūkstančių prancūzų vakar į gatves išėjo ne tik Paryžiuje, bet ir Lilyje, Strasbūre ir kituose miestuose.

REKLAMA

Tačiau netrukus taikiai prasidėjusios eisenos virto riaušėmis. Mat prie protestus organizavusių žurnalistų ir laisvių gynėjų organizacijų prisijungė kraštutinių kairiųjų riaušininkai; geltonųjų liemenių protestuotojai, kurie Paryžių drebino pastaruosius dvejus metus; ir vadinamojo „juodojo bloko“ demonstrantai, kurie iš karto puolė pareigūnus.

Paryžius netrukus virto mūšio lauku: į pareigūnus skriejo akmenys ir fejerverkai, policija atsakė garsinėmis granatomis, dujomis ir vadinamųjų „bananų“ smūgiais. Sudeginti keli automobiliai, motociklai, išdaužta galybė vitrinų, suniokoti bankomatai ir kita miesto infrastruktūra. Galiausiai protestuotojai padegė ir Paryžiaus „Prancūzijos banko“ skyrių.

Prancūzų protestus ir riaušininkų pyktį šią savaitę pakurstė net keli įvykiai. Pirmadienį prancūzai piktinosi grubiu pareigūnų elgesiu išdraskant staiga Paryžiuje išdygusią migrantų stovyklą. Pyktį dėl pareigūnų elgesio tik padidino kurį laiką socialiniuose tinkluose cirkuliavęs vaizdas, kaip trys policininkai sumuša juodaodį muzikos prodiuserį ir galiausiai taurę perpildė Nacionalinėje asamblėjoje pirmą palaiminimą gavęs įstatymo projektas, kuriuo būtų draudžiama filmuoti ir viešinti vaizdus apie pareigūnų darbą. Tokia cenzūra pasipiktino ir žurnalistus vienijančios organizacijos.

 

Vien Paryžiuje, Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, protestuoti vakar išėjo 46 tūkst. žmonių. Dauguma – neskaitant riaušininkų grupuočių – elgėsi taikiai. Policija areštavo 9 žmones.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-11-29 20:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisiu gynejai turi rekti, kad Makronas turi atsistatydinti.
Rusija ir Batka turi paremti Prancuzijos opozicija
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų