Nauja kaimynų taktika – prieš režimą protestuojantys baltarusiai išsiskirstė po atskirus rajonus

Baltarusijoje – nauja sekmadieninių protestų taktika ir A. Lukašenkos pakalikų sąmyšis. Į gatves Minske ir kituose Baltarusijos miestuose ir vėl išėjo tūkstančiai, tačiau sostinėje pasiskirstę mažesnėmIs grupėmis jie privertė palakstyti pareigūnus. Vis dėlto sulaikymų ir smurto prieš protestuotojus netrūko.  

Minsko kieme priešpiet – šokiai. O į sostinės centrą nuo ryto skuba lukašenkininkų specialusis transportas.

Lygiai vidurdienį baltarusiai nedidelėmis grupėmis išeina į gatves. Vėliavas išvynioja ir drąsiai žengia savo rajonų gatvėmis.

Netrukus nedidelės grupelės tampa didesnėmis, o susiliejus srautams – įvairiuose rajonuose žygiuoja dešimtys ir šimtai.

O susitikus šimtams – dar drąsiau žengti gatvėmis, kuriose taikių baltarusių jau laukia lukašenkininkai niežtinčiomis rankomis ir smūgiams paruoštomis lazdomis.

„Mes savo namuose! Mes savo namuose!“

Taikūs baltarusiai kaukėtiems pareigūnams jau ketvirtą mėnesį rodo, kad neketina pasiduoti kovoje už laisvę. O A. Lukašenkai tarnaujantys pareigūnai jau ketvirtą mėnesį bando užčiaupti baltarusius. Nepavyksta.

„Paleiskite žmogų, Dieve, juk jis senas! Kaip jūs jau atsibodote! Kada gi jūs išdvėsite? Jau nusibodote!“

 

„Fašistai! Fašistai! Fašistai!“

Protestuotojams pastoti kelią lukašenkininkai stengiasi jau netrukus po protesto pradžios. Bet ne visuomet pavyksta išvaikyti protestuotojus.

„Pargriuvo. Pargriuvo du kartus!“

Net ir po kiemuose nuaidinčių šūvių baltarusiai nesiskirsto.

 

Štai ir Minsko Malinovkos rajone gyventojai nepasiduoda pareigūnų raginimams skirstytis, iškėlę rankas į viršų trauktis ragina pačius lukašistus.

Baltarusiai jau ne pirmą savaitgalį keičia savo sekmadieninių protestų taktiką. Šį sekmadienį vyksta vadinamosios „kaimynų eisenos“. Baltarusiai renkasi mažesnėmis grupėmis ir žygiuoja savo rajonuose. Ir panašu, kad tai veikia – mat pareigūnai priversti desperatiškai skubėti iš vienos vietos į kitą. Dažnai lieka nieko nepešę.

REKLAMA

 „Omonas nežino į kurį pasipriešinimo židinį važiuoti, ką griebti ir ką gainioti. Ir, kaip sakoma, gyventojams ir savo rajono sienos padeda: jie puikai žino visų laiptinių ir telefonspynių kodus. Žino WiFi slaptažodžius. Gali koordinuoti savo judėjimą, veiksmus ir taip dar labiau išsekina pareigūnus“, – pasakoja žurnalistas Denis Dudinskij.

„Mes kartu jau įveikėme ilgą ir sunkų kelią, visi pasikeitėme, nes pamatėme baisų smurtą ir nežmoniškumą. Ir kartu mes likome savimi. Kitaip nei režimas, kuris parodė savo tikrąjį veidą. Mes esame išdidi, drąsi ir taiki tauta, kuri pajautė laisvės skonį, ir niekada nesutiks gyventi be jos“, – sako Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

 „Na ir maloni tarptautinė naujiena. Į Joe Bideno inauguraciją JAV pakviesta Sviatlana Cichanouskaja, o ne Aliaksandras Lukašenka“, – priduria D. Dudinskij.

Bet sulaikymų neišvengta. Žmogaus teisių stebėtojai skaičiuoja, kad iki penktos valandos vakaro režimo pakalikai įvairiuose šalies miestuose sulaikė per 130 žmonių. Ne tik Minske, bet ir Žodine, Mogiliove, Vitebske, Gardine ir kituose.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų