100-metės gyvenimas: pasikėsinimas nužudyti, lėktuvo katastrofa, krūties vėžys ir Covid-19

Garbaus amžiaus močiutė iš Anglijos neseniai atšventė savo 100-ąjį gimtadienį, o jos gyvenimo kelias yra vertas ekranizacijos. Ji išgyveno ne tik Antrąjį pasaulinį karą, bet ir nacių pasikėsinimą, orlaivio katastrofą ir net koronavirusą. Nepaisant viso to, ji neprarado džiaugsmo gyvenimu.

5

Londone 1920-aisiais gimusi Joy Andrew Antrojo pasaulinio karo metais gyveno eilinį miestietės gyvenimą, tačiau kai vokiečiai pradėjo bombarduoti sostinę, tapo savanore fronte – moterų karinių oro pajėgų batalione. 

Po karo žydų kilmės J. Andrew dalyvavo Niurnbergo procese, kaip vokiečių konclageriuose kalintų asmenų giminaitė. Teismo proceso metu prieš Trečiojo reicho vadus metu ji vos ne žuvo.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Joy Andrew

Vairuotojas, kuris turėjo nugabenti J. Andrew į viešbutį po teismo klausymų, pabandė ją užpulti. Pasak jos dukters Michele, dėl šio susidūrimo mamai ant veido liko randas. Priežastis, kodėl vairuotojas bandė nužudyti moterį – jis pastebėjo, kad J. Andrew yra žydaitė. Vairuotojas buvo suimtas, pasirodo, kad priklausė naciams. 

Atsigavusi J. Andrew įsigarbino stiuardese „British Airways“. Moteris pabuvojo faktiškai visame pasaulyje, tačiau ir čia jos laukė sudėtingi išgyvenimai.

Vieno skrydžio metu pilotas padarė klaidą ir orlaivis sudužo Libijos teritorijoje. Avarijos metu žuvo vienas keleivis, ekipažas liko gyvas, o stiuardese dirbusi J. Andrews atsipirko išgąsčiu. 

Tačiau gyvenimo išbandymai tuo nesibaigė. 8-ajame dešimtmetyje ji sulaukė nemalonios naujienos: krūties vėžio diagnozės. Britė nenuleido rankų ir įveikė ligą, vėliau metė darbą ir užsiėmė savo dukters priežiūra namuose.

2020-ųjų gegužę 99-erių J. Andrew susirgo koronavirusu. Jos dukra nerimavo, kad mamai pasireikš sudėtinga infekcijos forma, tačiau ir čia nusišypsojo fortūna. Moteris yra įsitikinusi: susidoroti su liga jai padėjo dvasios tvirtybė, kurią ji įgijo karo metais. 

REKLAMA

Lapkritį J. Andrew atšventė savo 100-metį, tačiau dėl pandemijos daugelis artimųjų negalėjo jos pasveikinti asmeniškai. Dukra pažadėjo, kad surengs savo mamai grandiozinę šventę, kai tik valdžia nutrauks visus su koronavirusu susijusius apribojimus. 

Vakcina nuo Covid-19, sukurta vokiečių „BioNTech“ ir amerikiečių korporacijos „Pfizer“ mokslininkų, pademonstravo itin didelį efektyvumą, tvirtina gamintojai. Jų teigimu, riziką susirgti koronavirusu ji sumažina net 90 proc., tačiau netrukus sužinota ir tai, kad ne visos šalys sugebės ja pasinaudoti.

Daugiau apie vakciną žiūrėkite TV3 reportaže:


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų