Ilgai laukta diena kovoje su koronavirusu: „Pfizer“ tvirtina vakciną ir pradės platinti gruodį

Nuo koronaviruso kenčiantis pasaulis gali kiek lengviau atsikvėpti. Amerikiečių farmacijos milžinė „Pfizer“ – pirmoji pasaulyje – savo vakciną pristatė patvirtinti skubos tvarka. „Pfizer“ tikisi vakciną pradėti tiekti gruodžio viduryje ir šiemet paskirstyti apie 50 milijonų dozių.

Istorinė diena kovoje su koronavirusu. Amerikiečių vaistų gamintoja „Pfizer“ su Vokietijos partnere „BioNTech“ – pirmosios biotechnologijų milžinės pasaulyje – oficialiai kreipėsi į Amerikos Maisto ir vaistų administraciją dėl vakcinos patvirtinimo skubos tvarka. „Pfizer“ tikisi, kad leidimą platinti vakciną gaus jau pirmosiomis gruodžio savaitėmis. Vaistų gamintoja planuoja 50 milijonų vakcinos dozių parduoti dar šiemet ir beveik pusantro milijardo kitąmet.

„Su dideliu pasididžiavimu, džiaugsmu ir net palengvėjimu pranešu, kad prašymas kuo greičiau patvirtinti vakciną nuo COVID-19 jau Maisto ir vaistų administracijos rankose. Tai istorinė diena mokslui ir mums visiems. Pradėjo vos 248-ios dienos nuo akimirkos, kai paskelbėme apie bendradarbiavimą su „BioNTech“, iki prašymo įteikimo“, – teigia „Pfizer“ vadovas Albert Bourla.

„Pfizer“: vakcinos veiksmingumas siekia net 95-is procentus ir nesukelia šalutinio poveikio

„Pfizer“ skelbia, kad jų sukurtos eksperimentinės vakcinos veiksmingumas siekia net 95-is procentus ir nesukelia šalutinio poveikio žmogaus sveikatai. Pateikusi prašymą Jungtinėms Valstijoms, „Pfizer“ inicijuoja vakcinos patvirtinimą ir Australijoje, Kanadoje, Europoje, Japonijoje bei Jungtinėje Karalystėje. Pastaroji tikisi skiepijimą pradėti prieš Naujuosius.

„Jau įrenginėjame skiepijimo centrus visoje šalyje ir specialius punktus ligoninėse, kur vakcinuosime mūsų medikus. Taip pat sprendžiame vieną iššūkį – tai, kad šią vakciną privaloma laikyti 70-ies laipsnių šaltyje, antraip ji taps neveiksminga“, – teigia britų sveikatos sekretorius Matt Hancock.

REKLAMA

Savo ruožtu pralaimėjimo prezidento rinkimuose nepripažįstantis Donaldas Trumpas pareiškė, kad „Pfizer“ specialiai tik dabar, praėjus porai savaičių po rinkimų, kreipėsi dėl vakcinos patvirtinimo. Anot D. Trumpo, „Pfizer“ taip esą atkeršijo jam už reikalavimus mažinti vaistų kainas ir net siekė sąmoningai pakenkti jo rinkimų kampanijai.

„Pfizer“ ir kiti nusprendė pateikti rezultatus apie vakcinų veiksmingumą tik po rinkimų, nors pirminis planuos juos skelbti buvo spalį. Taip nutiko dėl to, ką aš padariau. Be demokratai, farmacininkai ir korumpuoti jų žaidimai neatgrasys manęs nuo to, kas teisinga Amerikos žmonėms“, – teigia JAV prezidentas Donald Trump.

Greitieji testai namuose: rezultatą sužinos vos per 30 minučių

Tuo metu jau minėta Amerikos Maisto ir vaistų administracija patvirtino greituosius koronaviruso testus, kuriuos vyresni nei 14-os metų žmonės, paėmę mėginį iš nosiaryklės, galės pasidaryti tiesiog namuose, o rezultatą sužinos vos per 30 minučių.

Tokių testų kūrėjai sako, kad testavimas vis dar išlieka pagrindiniu faktoriumi, stabdant viruso plitimą, ir žada masinę prekybą jais pradėti jau po poros mėnesių.

„Didelis pasiekimas ne tik greitis, bet ir pati galimybė tokį testą pasidaryti čia ir dabar. Testas yra labai artimas auksiniu standartu vadinamam PGR testui“, – teigia testo kūrėjas John Chou.

Na, o šalims ir toliau fiksuojant užsikrėtimų koronavirusu ir mirčių nuo COVID-19 rekordus, Šveicarijos medikai ragina visus vyresnius nei 60-ies metų žmones bei tuos, kurie į rizikos grupę patenka dėl širdies ar kitų ligų, iš anksto užregistruoti savo pageidavimus dėl gyvenimo pabaigos, jei jie atsidurtų intensyviosios terapijos skyriuose. Šveicarų medikai tokios priemonės griebiasi, nes artimiausiomis dienomis šalies ligoninių intensyviosios terapijos skyriuose pritrūks lovų. Be to, medikams šiuo metu ten dažnai tenka susidurti su etine dilema, kai reikia pasirinkti, kuriems pacientams gydymo jau nebetaikyti, o kurie dar turi vilties išgyventi.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2020-11-21 19:50:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kompanija, kuri turi milijardinių baudų už savo nuodų platinimą? Kuri savo vakcinas išbandė ant 5 beždžionių , jūs vadinat tai 95% efektinga vakcina? Placebos efektas pavadintas saugumu? O kur nepriklausomų MOKSLININKŲ IŠVADOS?
Atsakyti
-8

K
Klumpakojis
2020-11-21 19:52:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galit pasimti mano seimos,dar galiu primoket
Atsakyti
-3

D
Dar nesugadintas
2020-11-21 19:47:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keistouliu teatras vakcinos jus
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (13)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų