Prancūzija: 2-oji COVID-19 banga šalyje galbūt jau yra pasiekusi piką

Prancūzijoje galbūt jau yra pasiektas antrosios koronaviruso epidemijos bangos pikas, penktadienį pranešė šalies visuomenės sveikatos agentūra, bet perspėjo, kad vis dar būtina taikyti saugos priemones.

Koronavirusas plinta (nuotr. SCANPIX)

Dėl tokių apribojimų kaip komendanto valanda ir karantinas praėjusią savaitę naujų užsikrėtimo atvejų sumažėjo 40 proc., ligoninės priėmė 13 proc. mažiau naujų pacientų, o reanimacijoje gydomų užsikrėtusiųjų sumažėjo 9 proc., nurodė agentūra „Sante Publique France“.

Tokie duomenys suteikė naujų argumentų parduotuvių savininkams, kovojantiems už teisę dirbti labai svarbiu Kalėdų laikotarpiu, kol vyriausybė svarsto, kokį sprendimą priimti dėl artėjančio „juodojo penktadienio“.

„Nors rodikliai tebėra aukšti, jie leidžia manyti, kad esame peržengę antrosios [bangos] piką“, – pabrėžė sveikatos agentūra.

Jos duomenimis, mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius stabilizavosi po kelias savaites trukusio augimo. Per pastarąją savaitę tokių atvejų buvo 3 756, palyginti su ankstesnę savaitę užfiksuotais 3 817.

Anksčiausiai komendanto valandą įvedusiuose miestuose pacientų skaičius sumažėjo labiausiai, pranešė „Sante Publique“.

Izoliavimo priemonės turėjo „tiesioginį poveikį“ pacientų statistikai, kuri paprastai įgydavo mažėjimo dinamiką maždaug po 10 dienų nuo suvaržymų įsigaliojimo.

Spalio 17 dieną vyriausybė įvedė komendanto valandą Paryžiuje ir dar keliuose didmiesčiuose, o po savaitės tokios priemonės ėmėsi ir kiti miestai.

Spalio 30 dieną visoje Prancūzijoje buvo įvestas tebegaliojantis karantinas, nors šįkart ribojimai yra švelnesni nei pavasarį: vaikai lanko mokyklas, o klientus aptarnauja daugiau parduotuvių.

REKLAMA

Pasak „Sante Publique“, „vilčių teikianti“ statistika „neturėtų priversti mūsų užmiršti, kad laukiant prieinamų vaistų ir vakcinų vienintelis būdas sulėtinti pandemiją ir sumažinti jos poveikį sveikatos sistemai vis dar yra individualių prevencijos priemonių, veikiančių kartu su kolektyvinėmis priemonėmis, taikymas“.

Sveikatos apsaugos ministras Olivier Veranas ketvirtadienį pareiškė, jog šiuo metu nesvarstoma galimybė atšaukti karantiną.

Penktadienį transporto ministras Jeanas-Baptiste'as Djebbari perspėjo, kad dar per anksti spėlioti, ar žmonės galės keliauti per Kalėdas, pabrėždamas, jog sergamumo COVID-19 tendencijų pokyčiai vis dar yra „trapūs“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų