ES ketina įvesti naujas sankcijas Lukašenkos režimui

Europos Sąjungos užsienio reikalų taryba ketvirtadienį svarstys tolesnes ekonomines sankcijas Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimui, sakė diplomatai.

ES jau taiko sankcijas A. Lukašenkai, jo sūnui ir dar 53 baltarusiams už represijas prieš demonstrantus, protestuojančius prieš rugpjūčio 9-ąją įvykusius Baltarusijos prezidento rinkimus, kuriuos baltarusių opozicija, ES ir Kanada vadina suklastotais.

„Neatmetamos jokios galimybės. Pasiūlytos sankcijos sektoriams, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas diplomatas. – Ministrai spręs dėl priemonių pobūdžio.“

ES diplomatijos vadovo Josepo Borrellio atstovas sakė, kad papildomos sankcijos svarstomos po baltarusių opozicijos aktyvisto Ramano Bandarenkos mirties.

31 metų buvęs karys R. Bandarenka prieš savaitę buvo areštuotas po ginčo Minsko daugiabučio kieme, kur reguliariai renkasi opozicijos šalininkai. Kitą dieną buvo pranešta, kad R. Bandarenka mirė. Ši žinia išprovokavo pasipiktinimo bangą opozicijos stovykloje, kurios atstovai sako, kad dėl vyro mirties kaltos A. Lukašenkos saugumo pajėgos.

Per ES ministrų ketvirtadienio susitikimą sankcijų paskelbimo nesitikima, nes susitikimas vyks vaizdo ryšiu, o tai mažina jo galias priimti sprendimus.

Tačiau šaltiniai sakė, kad ministrai galėtų inicijuoti procedūrą dėl 27 valstybių narių pritarimo sankcijoms.

Esamomis ES sankcijomis draudžiama išduoti vizas „juodajame sąraše“ atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams, įšaldomas jų turtas bloke.

Tačiau „realiai niekas nepasikeitė“, todėl „reikia išlaikyti spaudimą“ ir suteikti „politinį postūmį“, sakė vienas Europos diplomatas.

Nepaisydami represijų ir bauginimų baltarusiai toliau protestuoja prieš A. Lukašenką.

Į Lietuvą pasitraukusi opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja ragina Europą plėsti sankcijas A. Lukašenkos režimui.


Rašyti komentarą...
A
Anas,
2020-11-18 18:27:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paskutinių.laiku.Batka.pas.Negraziai.Elgesi.Nes.Laikas.melzti.Rusija.Neg...?
Atsakyti
0

V
Viktoras
2020-11-20 10:39:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jam nusišvilpt į tas sankcijas.Taip kaip ir Putinui.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų