Prancūzija užsidaro antrąjį kartą: šalis skelbia apie įvedamą karantiną

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paskelbė, kad šalyje antrą kartą įvedamas visuotinis karanatinas šalyje. Jis turėtų trukti bent iki lapkričio pabaigos, praneša BBC.

Emmanuelis Macronas (nuotr. SCANPIX)

Prezidentas teigė, kad vadovaujantis naujausiais ribojimais nuo penktadienio žmonėms bus leista palikti namus tik dėl būtiniausių darbo ar medicininių priežasčių.

Restoranai, barai ir kitos ne pirmo būtinumo paslaugas teikiančios įmonės uždaromos.

Antradienį Prancūzijoje buvo patvirtinta 33 tūkst. naujų atvejų per parą.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Vokietija trečiadienio vakarą taip pat paskelbė apie dalinį karantiną šalyje. Šalyje priemonės bus kiek švelnesnės. 

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį pranešė, kad kartu su šalies pareigūnai susitarė keturioms savaitėms uždaryti restoranus, barus, kino teatrus, teatrus ir kitas pramogų įstaigas, siekiant pažaboti sparčiai plintantį koronavirusą.

A. Merkel ir visų 16 žemių vyriausybių vadovai, atsakingi už priemonių griežtinimą arba švelninimą, susitarė dėl dalinio karantino per vaizdo konferencijos formatu vykusį pasitarimą. Suvaržymai turėtų įsigalioti pirmadienį ir tęstis iki lapkričio pabaigos.

„Turime veikti – dabar – kad išvengtume gilios nacionalinės sveikatos apsaugos krizės“, – perspėjo A. Merkel.

Vis dėlto mokyklos ir parduotuvės toliau dirbs, kitaip nei per pirmąją COVID-19 pandemijos bangą kovą ir balandį įvestą ankstesnį karantiną. Maitinimo įstaigos taip pat galės aptarnauti maistą išsinešti perkančius klientus.

Kanclerė ragino žmones vengti nebūtinų kelionių ir sakė, kad viešbučiai negalės priimti turistų.


Rašyti komentarą...
L
Lėja
2020-10-28 22:01:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
O čia tai šalys! Super!
Atsakyti
-3

P
Pats laikas ir mums
2020-10-29 05:42:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuva. Vėluojam
Atsakyti
0

X
X
2020-10-29 06:15:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau senei reikejo uzdaryt visokius restoranus barus ir renginius ka kavos namie neisivirsim ar valgyt nepasidarysim o telikus kompus turi beveik visi nenumire nevienas del renginiu trukumo
Atsakyti
-4

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų