Dėl Popiežiaus žodžių apie gėjus stačiatikių atstovai laukia tikinčiųjų perbėgėlių antplūdžio

Rusijos stačiatikių atstovai nepatikėjo, kad popiežiaus Pranciškaus žodžiai apie palaikymą gėjų civilinei partnerystei yra oficiali katalikų vado pozicija. Tačiau taip pat atsirado teigiančių, kad dėl to „daugiau atsivers į stačiatikybę“.

Popiežiaus žodžiai apie gėjus: stačiatikių atstovai laukia tikinčiųjų perbėgėlių antplūdžio (nuotr. SCANPIX)

„Jūs puikiai suprantate, kad mūsų laikais „nušvitimą“ bet kam gali ir bet kada, be jokių pastangų, galima pripaišyti. Jeigu Romos popiežius kažką ir pasako, tai ne laikraščiui ar vaidybiniam filmui, ar dokumentiniam filmui“, – „Govorit Moskva“ pasakojo Ivanovo-Voznesenko vyskupijos atstovas žiniasklaidai, tėvas Makarijus. 

Jis priminė, kad popiežius Pranciškus priklauso Jėzuitų ordinui ir „pasižymi savo labai lanksčia bei gudria politika“. Tėvas Makarijus taip pat pareiškė, kad tos pačios lyties santuokos „neegzistuoja“, net šių dviejų žodžių junginys, anot jo, nėra tinkamas: „Mes apjuodiname santuoką, mes atsinešame užkratą į mūsų sąmonę“. 

Šventikas priminė, kad atnaujintoje Rusijos konstitucijoje įtvirtinta santuokos, kaip vyro ir moters sąjungos, sąvoka, „kuo niekam niekada ir neteko abejoti“. „Tačiau šiandien, XXI amžiuje, teko tai šiek tiek patikslinti, tai normalu visokiems žmonėms, nešantiems chaosą į žmonių gyvenimus“, – aiškino rusų stačiatikių bažnyčios atstovas. 

Pasaulinės rusų liaudies tarybos (Rusijos pravoslavų bažnyčiai priklausanti visuomeninė organizacija) vadovas Romanas Silantjevas, kalbėdamas portalui „Podjom“ katalikų popiežiaus pasisakymą pavadino „labai stipriu žingsniu link degradacijos“, pažymėdamas „gana masinį homoseksualizmo apsireiškimą tarp katalikų kunigų“. 

REKLAMA

Jis taip pat neatmetė, kad dėl to gali įvykti skilimas, ir „liaudis išsilakstys pas stačiatikius ir protestantus“. R. Silantjevas taip pat mano, kad kunigais veršis tapti „žmonės su atitinkamais polinkiais, kad, pasinaudojus savo statusu, tuos pačius berniukus viliotų“.

Oficialios Vatikano politikos neatspindi

Dokumentinio filmo „Francesco“ premjera buvo spalio 21-ąją, kino festivalyje Romoje. „Homoseksualūs žmonės turi teisę būti šeimoje. Jie – Dievo vaikai, ir jie turi teisę į šeimą. Nieko negalima dėl to išvaryti ar versti kentėti“, – cituojamas pontifikas. DW ir kitose žiniasklaidos priemonėse yra pateikta ir jo citata, kurioje Romos popiežius pasisako už civilinės partnerystės įstatymus, kurie leistų tos pačios lyties asmenims gauti juridinę apsaugą.

Būdamas Buenos Airių arkivyskupu popiežius Pranciškus jau yra pasisakęs už tos pačios lyties civilinę partnerystę, kaip alternatyvą homoseksualių asmenų santuokoms, kurias jis griežtai smerkė. Tačiau tai yra pirmas tokio pobūdžio jo pareiškimas einant popiežiaus pareigas, rašoma „Euronews“. 

Dabartinė Katalikų bažnyčios doktrina skelbia, kad homoseksualumas yra „deviantinis elgesys“ (nukrypimas nuo visuomenei ar socialinei grupei priimtino elgesio). 2003-ųjų Vatikano doktrinos tikėjimo kongregacija patikslino, kad pagarba gėjams niekaip nereiškia homoseksualių santykių pritarimo ar juridinio tos pačios lyties santykių įteisinimo, rašoma BBC.


Rašyti komentarą...
L
LIETUVA
2020-10-24 15:50:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
P E D O S E K S U A L I Z M U I
N E ! ! !
Atsakyti
0

t
tik geda!
2020-10-24 16:22:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
neturiu uz ka gerbti taip manancio popieziaus. Tai religijos ir civilizacijos griutis! Toks popiezius bus irasytas i istorija, kaip niekam tikes.
Atsakyti
0

I
IRENA
2020-10-24 17:00:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jau Jo protelis neveikia , o mūsų vadinamieji Lietuvos gelbėtojai tik ir gaudo frazes prisiėmę į partiją ,,homo,, galvoja , kad mes ,,runkeliai,, buki nesuprantame prie ko jie linksta , nesvajokit
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų