Lenkijoje – COVID-19 sergamumo ir mirštamumo rekordai

Lenkijoje per praėjusią parą užregistruoti 12 107 nauji užsikrėtimo koronavirusine infekcija COVID-19 atvejai ir mirė 168 anksčiau užsikrėtę pacientai, o abu šie rodikliai yra didžiausi nuo protrūkio pradžios, sveikatos apsaugos tarnybų informaciją ketvirtadienį citavo Lenkijos visuomeninis radijas.

Ankstesnis didžiausias COVID-19 atvejų paros prieaugis Lenkijoje buvo užfiksuotas praeitą šeštadienį, kai infekcija buvo patvirtinta 9 622 žmonėms.

Trečiadienį šalyje buvo užfiksuota 130 koronavirusu užsikrėtusių asmenų mirčių ir 10 040 naujų COVID-19 atvejų.

Bendras užsikrėtusių koronavirusu žmonių skaičius nuo epidemijos šalyje pradžios kovo mėnesį išaugo iki 214 686, iš jų 4 019 infekuotieji mirė, nurodė pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ministerijos „Twitter“ žinutėje sakoma, kad tiesiogiai su COVID-19 poveikiu siejama 31 naujausios aukos mirtis, o kiti 137 pacientai taip pat sirgo gretutinėmis lėtinėmis ligomis.

Ketvirtadienį ryte šalies ligoninėse buvo gydomas 10 091 koronavirusine infekcija sergantis pacientas – 1 129 daugiau negu ankstesnę dieną. Iš jų 812 buvo reikalingas dirbtinis plaučių ventiliavimas.

Iki šiol Lenkijoje persirgę COVID-19 pasveiko iš viso 10 204 žmonės, iš jų 3 320 – per pastarąją parą, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Nuo praeito šeštadienio Varšuvoje ir kituose didžiuosiuose miestuose, dabar įtrauktuose į „raudonąją“ zoną, įsigaliojo nauji suvaržymai, pranešė vyriausybė.

Šiose teritorijose visos mokyklos buvo uždarytos ir perėjo prie nuotolinio mokymo.

Maitinimo įstaigos privalo užsidaryti 21 val. vietos laiku; uždrausta rengti vestuvių pokylius, taip pat taikomi griežtesni suvaržymai, kiek žmonių galima įleisti į parduotuves, viešojo transporto priemones ir pamaldas.

Daugelyje Lenkijos parduotuvių laikas nuo 10 iki 12 val. vietos laiku rezervuojamas 60 metų sulaukusiems ir vyresniems žmonėms.

REKLAMA

Visoje šalyje taip pat buvo įvestas privalomas reikalavimas dėvėti kaukes viešose vietose.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį nurodė norįs, kad fiksuojant rekordinius koronaviruso plitimo rodiklius visoje šalyje būtų taikomi griežtesni suvaržymai, kurie šiuo metu galioja tik labiausiai epidemijos paveiktose „raudonosiose zonose“. Sprendimas šiuo klausimu turėtų būti priimtas ketvirtadienį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų