Rusų apklausa: Sovietų Sąjungos griūtis kelia gėdą, lietuviai – priešai

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per savo 20 metų valdymo bent vieną dalyką tikrai pasiekė – įtikino savo tautiečius, kad Sovietų Sąjungos griūtis buvo blogas dalykas. Neseniai atlikta apklausa parodė, kad rusams imperijos griūtis labiausiai kelia gėdą ir nusivylimą iš visų XX a. istorinių įvykių.

Daugiabutis Rusijoje (nuotr. SCANPIX)

Pirmą sykį „Levada centr“ apklausų istorijoje į pirmą vietą tarp visų „negerų dalykų“, kurie nutiko Rusijoje XX a. išsiveržė Sovietų Sąjungos griūtis. Šį atsakymo variantą pasirinko 49 proc. apklaustųjų.

Anksčiau nemalonius prisiminimus analogiškų apklausų metu keldavo visai kitas faktas – skurdas ir netvarka šalyje. 2018-aisiais šį atsakymą pasirinko 61 proc. apklaustųjų, tuo metu SSRS griūtis labiausiai jaudino 45 proc. atsakiusiųjų.

Chroniškas atsilikimas nuo Vakarų neramina tik 22 proc. apklaustųjų, o nekompetentinga ir „ribota“ valdžia gėdą kelia tik 11 proc. rusų.

Priešai yra visur

„Levada Centr“ taip pat paskelbė ir kasmetinės „priešų“ apklausos rezultatus. Rugpjūčio pabaigoje atlikto tyrimo metu rusų buvo paprašyta įvardinti penkias jų manymu priešiškiausias Rusijai šalis iš pateikto sąrašo.

JAV tradiciškai užėmė pirmąją vietą – 60 proc. šią šalį įvardijo priešiška Rusijai. Antroje vietoje – Ukraina. Trečioje atsidūrė Didžioji Britanija, o ketvirtą – šeštą vietas pasidalijo kaimyninės Latvija, Lietuva ir Lenkija. 

REKLAMA

Įdomi tyrimo detalė – atsakymo variantą „nėra priešų“ pasirinko 7 proc. apklaustųjų. Tai yra didžiausias rodiklis nuo 2013-ųjų metų. Ženkliai sumažėjęs yra ir Ukrainos vaidmuo Rusijos gyventojų priešų sąraše – vos 35 proc. respondentų įtraukė šią šalį į sąrašą (mažiau paskutinį sykį buvo (30 proc.) tik 2014-ųjų apklausoje).

JAV prieše laiko taip pat „vos“ 60 proc. apklaustųjų (mažiausias skaičius nuo 2013-ųjų).

Rugsėjo mėnesį „Levada Centr“ tą patį klausimą apie Rusijos priešus uždavė kiek kitaip – liepė patiems apklaustiesiems įrašyti, kas yra Rusijos priešai.

Rezultatas jau kiek kitoks: JAV išliko pirmoje vietoje su 70 proc., Ukraina – antroje su 14 proc., Baltijos šalis kaip grėsmę Rusijai įvardijo 5 proc. apklaustųjų, Europos Sąjungą – 7 proc. Respondentai galėjo surašyti daugiau nei vieną variantą.

Praėjusi savaitė pasižymėjo naujienomis apie Europoje siautulingai augantį užkrėstųjų koronavirusu skaičių. Rekordai fiksuojami ne tik Lietuvoje, Lenkijoje, Čekijoje ar Rusijoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Vokietijoje, kitose Europos šalyse.


Rašyti komentarą...
V
Vilnius
2020-10-25 19:49:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusijos regresas, o kai kuriais atvejais - degradacija akivaizdūs: viso labo per 30 metų iš Supervalstybės nusirito į pasaulio vidutiniokus. Sunku pritarti oficialiai Rusijos pozicijai, kad ją ten nustūmė kažkas (ufonautai). Labiau panašu, kad tai pačios Rusijos nuopelnas - NEĮTIKĖTINAS KREMLIAUS TALENTAS BET KURIUOS KAIMYNUS PAVERSTI PRIEŠAIS!
Atsakyti
-20

R
Rusija
2020-10-26 08:54:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aišku laiko sovietu sąjunga didžiausia katastrofą, juk tada su jais skaitėsi, o dabar Rusiją kad ir turinti branduolinį ginklą, klausimas ar jis bent dar pajėgūs. Yra vidutinės šalies lygio valstybė, kad ir kaip ji nori i save atkreipti Jav ir kitų galingų valstybių dėmesį, tačiau ji jau nera super valstybė. Ka ji gali tai uždėti sankcijas ir uždrausti turkiškus pomidorus už savo paties karinio lėktuvo numušima, kaip sakant позор.
Atsakyti
-14

K
Kosmodrom
2020-10-25 19:24:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusai čiulpia Amerikai: ginkluotės varžybose pralošė viską...
Atsakyti
-14

SKAITYTI KOMENTARUS (47)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų