Trumpas išplūdo Covid-19 ekspertą ir kitus gydytojus: „Žmonės pavargo klausytis Fauci ir visų tų idiotų“

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį piktai išplūdo vyriausybės vyriausiąjį mokslo konsultantą medicinos klausimais Anthony Fauci, per pokalbį telefonu su savo rinkimų kampanijos darbuotojais pareiškęs, kad šis autoritetingas ir daugelio gerbiamas gydytojas yra „idiotas“.

Donaldas Trumpas (nuotr. SCANPIX)

A. Fauci, svarbus Baltųjų rūmų atsako į koronaviruso pandemiją komandos narys, pastaruoju metu vis labiau kurstė prezidento nepasitenkinimą savo pastangomis formuoti vyriausybės viešąją komunikaciją šiuo opiu klausimu.

„Žmonės pavargo nuo COVID“, – D. Trumpas sakė savo kampanijos nariams per pokalbį, kuriame taip pat dalyvavo keli žiniasklaidos darbuotojai.

„Žmonės sako: „Darykit, ką norit – tik palikit mus ramybėje.“ Jie nuo to pavargo. Žmonės pavargo klausytis Fauci ir visų tų idiotų“, – prezidento žodžius citavo kelios JAV žiniasklaidos priemonės.

COVID-19 pandemija Jungtinėse Valstijose iki šiol pareikalavo beveik 220 tūkst. žmonių gyvybių.

„Jis čia [dirba] jau kokius 500 metų“, – D. Trumpas skundėsi dėl 79-erių A. Fauci, pelniusį pasaulinį pripažinimą už savo darbą vadovaujant Vašingtono pakraštyje įsikūrusiam Nacionaliniam alergijos ir užkrečiamųjų ligų institutui.

„Jei būtume klausę Fauci, dabar turėtume 700–800 tūkst. mirčių“, – tvirtino prezidentas, bet pridūrė, kad likus nedaug laiko iki lapkričio 3-ąją vyksiančių rinkimų šio eksperto atleisti nevertėtų.

Prezidento naujausias žodinis išpuolis, regis, paskatino respublikonų senatorių Lamarą Aleksander'ą  imtis ginti gydytoją.

„Daktaras Fauci yra vienas labiausiai nusipelniusių visuomenės tarnų. Jis dirbo šešiems prezidentams, pradedant nuo Ronaldo Reagano", – per „Twitter“ parašė L. Alexander'as.

REKLAMA

„Jeigu daugiau amerikiečių paisytų jo patarimų, turėtume mažiau COVID-19 atvejų ir būtų saugiau sugrįžti į mokyklą, į darbą arba išeiti pavalgyti“, – pridūrė jis.

Prieš savaitę A. Fauci išreiškė nepasitenkinimą, kad vienas vaizdo įrašas, kuriame jis yra nufilmuoti jo pasisakymai, buvo panaudotas D. Trumpo rinkimų kampanijos reklaminiame klipe apie kovą su koronavirusu.

„Per beveik penkis dešimtmečius savo viešosios tarnybos niekada nesu viešai parėmęs jokio politinio kandidato“, – pareiškė imunologas ir pridūrė, kad jo pasisakymai, panaudoti D. Trumpo reklamai sukurti, buvo ištraukti iš konteksto.

Nuo pandemijos pradžios A. Fauci ne kartą tikslino arba aiškino D. Trumpo vietus komentarus apie kuriamus vaistus ir vakcinas nuo COVID-19.

Kai kada jų santykiai tadavo įtempti: balandį D. Trumpas pasidalijo tviterio žinute, kurioje buvo grotažymė #FireFauci („Atleisti Fauci“), bet paskui patikino Amerikos žmones, kad gydytojas savo darbą atlieka nepriekaištingai.


Rašyti komentarą...
B
Boorg
2020-10-21 04:07:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas Nieksas faucis priklauso covido kureju gaujai per sita zmogudzio patarimus jau numire ne vienas tūkstantis zmoniu ji ne tik isplusti reikia bet ir kaip reikiant paspyrginti elektros kedeja viesai kad visa sita kovido gauja zinotu kas ju laukia uz panikos kelima ir sukurina sitos zarazos
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų