Maskva traukiasi iš derybų su Nyderlandais ir Australija dėl MH17

Rusija ketvirtadienį pareiškė pasitrauksianti iš konsultacijų su Nyderlandais ir Australija dėl 2014 metais virš Rytų Ukrainos numušto oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 keleivinio lainerio, skųsdamasi „ydingomis“ pastangomis suversti kaltę Maskvai.

Tyrėjai: MH17 lėktuvas buvo numuštas virš Ukrainos rusų kariškių raketa (nuotr. SCANPIX)

„Dėl Nyderlandų priešiškų veiksmų kaip nors tęsti šias trišales konsultacijas ir mūsų dalyvavimą tapo beprasmiška“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Šios trys šalys nuo 2018 metų diskutavo siekiant nustatyti, kodėl Malaizijos avialinijų „Boeing 777“, 2014 metų liepos 17 dieną skridęs iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą, buvo numuštas Sovietų Sąjungoje sukurta raketa „Buk“. Per tą incidentą žuvo visi 298 lėktuve buvę žmonės.

Laineris buvo numuštas virš teritorijos, kontroliuotos Rusijos remiamų Rytų Ukrainos separatistų. Jame buvo 196 Nyderlandų ir 38 Australijos piliečiai.

Kalbėdamasis su žurnalistais per Briuselyje vykstantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą Nyderlandų premjeras Markas Rutte (Markas Riutė) sakė esąs „nusivylęs“ ir „nustebintas“ Rusijos sprendimo. Jis pridūrė, kad šis žingsnis bus „ypač skausmingas“ aukų šeimoms.

Tuo metu olandų užsienio reikalų ministras Stefas Blokas įstatymų leidėjams sakė iškvietęs Rusijos ambasadorių, kad pasakytų jam „giliai apgailestaujantis“ dėl šio Maskvos sprendimo.

Maskva skundėsi, kad Haga pateikė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) ieškinį dėl Rusijos „vaidmens sunaikinant MH17 reiso lėktuvą įvykus vos trims derybų ratams“.

REKLAMA

Tokiu būdu Nyderlandai „demonstruoja savo tvirtą nusiteikimą prieštaraujant sveikam protui toliau eiti ydingu keliu, vienašališkai verčiant Rusijai atsakomybę už tai, kas atsitiko padangėje virš Donbaso“, sakoma Rusijos URM pranešime.

Nyderlandų lyderiai atvirai kaltino Rusiją esant atsakingą už šalies piliečių žūtį, bet Maskva visuomet griežtai neigė turinti ką nors bendra su lainerio numušimu ir kaltino Ukrainą.

„Vis dėlto Australija ir Nyderlandai akivaizdžiai nė nesistengė išsiaiškinti, kas iš tikrųjų nutiko 2014-ųjų vasarą, tik buvo užsibrėžę pasiekti, kad Rusija pripažintų kaltę, ir gauti kompensaciją žuvusiųjų artimiesiems“, – pridūrė ministerija.

Rusija „toliau 'bendradarbiaus“ su Haga atliekant šį tyrimą, bet „kitokiu formatu“, pridūrė Maskva.

Olandų teismai kovo mėnesį pradėjo nagrinėti bylą prieš keturis įtariamuosius – tris rusus ir ukrainietį – kaltinamus prisidėjus prie lainerio numušimo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų