Rumunijoje miesto meru gyventojai išrinko mirusį politiką

Vieno Rumunijos miesto gyventojai meru išrinko mirusį vyrą. Deveselu rinkėjai taip pasitikėjo jau trečiosios kadencijos siekusiu Ionu Alimanu, kad nusprendė balsuoti už jį net ir po mirties.

Rumunijoje miesto meru gyventojai išrinko mirusį politiką (nuotr. SCANPIX)

Vietos socialdemokratų partijos narys miestelyje (šalia kurio yra įsikūrusi ir NATO bazė) meru siekė tapti jau trečiajai kadencijai paeiliui, rašoma „Euronews“. Tačiau 57-erių politikas rugsėjo 17-ąją mirė, teigiama, kad nuo koronaviruso sukeltų komplikacijų. 

Rinkimų dieną jį palaikė 1057 gyventojai iš 1600 balso teisę turinčiųjų. Balsavimo biuleteniai buvo atspausdinti dar prieš jo mirtį, o vietos valdžia nespėjo jų atspausdinti iš naujo. Paskelbus rinkimų rezultatus mirusio politiko šalininkai nuėjo prie jo kapo, kad galėtų „pasveikinti jį su pergale“.

Rumunijoje miesto meru gyventojai išrinko mirusį politiką

„Euronews“ šaltinių teigimu, I. Alimanas buvo labai mėgiamas savo miestiečių, todėl rinkimų rezultatai parodė simbolinę jų pagarbą mirusiajam. Šiuo metu laikinai mero pareigas užima jo pavaduotojas, o netrukus bus skelbiami pakartotiniai rinkimai.

I. Alimanas sužinojo, kad serga koronavirusu rugsėjo 4-ąją, o po 13 dienų Bukarešto ligoninėje buvo konstatuota politiko mirtis.

2020-ieji be pasaulį jau sukrėtusios pandemijos gali atnešti ir biblinio masto tragediją – Rytų Afrikos, Artimųjų Rytų, Azijos ir net Rusijos pietiniuose regionuose pastebėti gigantiški spiečiai skėrių. Jie naikina pasėlius milžiniškose teritorijose – nuo Tanzanijos, Kenijos ir Somalio iki Pakistano, Indijos ir Kinijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų