Įtampa auga: Kalnų Karabachas skelbia karinę padėtį, visuotinę mobilizaciją

Armėnų separatistų kontroliuojamas nuo Azerbaidžano atsiskyręs Kalnų Karabacho regionas sekmadienį paskelbė „karinę padėtį ir visuotinę karinę mobilizaciją“, pranešė sukilėlių prezidentūra.

Kalnų Karabachas (nuotr. SCANPIX)

„Paskelbiau karinę padėtį“ ir visų vyresnių nei 18 metų karo prievolininkų mobilizaciją, per skubiai sušauktą parlamento posėdį pagrindiniame regiono mieste Stepanakerte pareiškė Kalnų Karabacho prezidentas Araikas Arutiunianas.

Prie Kalnų Karabacho fronto linijos sekmadienio ryte prasidėjo nuožmūs susirėmimai. Ir Baku, ir Jerevanas pranešė apie civilių aukas.

Azerbaidžanui sekmadienį pradėjus bombarduoti Kalnų Karabachą, separatistų pajėgos nuo Azerbaidžano atsiskyrusiame regione numušė du Azerbaidžano karinius sraigtasparnius, pranešė sukilėlių pareigūnai.

Dėl nuožmiausių nuo 2016 metų susirėmimų padidėjo rizika, jog tarp Azerbaidžano ir Armėnijos, kurių teritorinis ginčas dėl Kalnų Karabacho regiono tęsiasi jau ne vieną dešimtmetį, gali įsiplieksti naujas karas.

Azerbaidžanas sekmadienio ryte pradėjo „aktyvų bombardavimą“ palei Kalnų Karabacho fronto liniją, pranešė Karabacho pareigūnai. Jų teigimu, taip pat bombarduojami civiliai taikiniai, įskaitant pagrindinį regiono miestą Stepanakertą.

Separatistų gynybos ministerija paskelbė, kad jos pajėgos numušė du Azerbaidžano sraigtasparnius ir tris bepilotes skraidykles.

Tuo tarpu Azerbaidžano gynybos ministerija pareiškė pradėjusi „kontrpuolimą, siekdama sustabdyti Armėnijos kovinę veiklą ir užtikrinti gyventojų saugumą“.

REKLAMA

„Turime tvirtai ginti savo valstybę ir remti savo kariuomenę ... ir mes laimėsime. Tegyvuoja šlovingoji Armėnijos armija!“ – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė Armėnijos ministras pirmininkas Nikolas Pašinianas.

Armėnų separatistai Kalnų Karabacho kontrolę iš Baku perėmė per 1991–1994 metų karą, pareikalavusį 30 tūkst. gyvybių.

Nors nuo 1994 metų tarpininkaujant Rusijai, JAV ir Prancūzijai vedamos derybos, kuriose mėginama išspręsti ginčą dėl Kalnų Karabacho – vieną didžiausių konfliktų, kilusių po Sovietų Sąjungos žlugimo 1991 metais, – ilgalaikės išeities iš aklavietės iki šiol taip ir nerasta.

Energijos išteklių turtingas Azerbaidžanas, kurio karinės išlaidos viršija visą Armėnijos vyriausybės biudžetą ir kuris dosniai investuoja į savo karines pajėgas, ne kartą žadėjo Kalnų Karabachą susigrąžinti jėga.

Tuo tarpu Armėnija žada ginti regioną, kuris paskelbė nepriklausomybę, tačiau yra itin priklausomas nuo Jerevano.


Rašyti komentarą...
M
Mirotvorecc
2020-09-27 11:40:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nacinaetca, mat vasu
Atsakyti
0

s
sikepas
2020-09-27 12:44:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAU DEVAS NUBAUDES BUVO ZEMES DREBEJIMAS DAUG ZMONIU ZUVO TAI VEL NERIMSTA
Atsakyti
0

T
Tikrai taip
2020-09-27 13:33:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu, ka Linkevicius dabar darys. Matyt selbs susirupinima...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų