Aiškėja tragedijos Ukrainoje detalių: liudininkai pasakoja, kaip sudužo lėktuvas

Tragiška nelaimė Ukrainoje. Šalies rytinėje dalyje nukritus mokomajam lėktuvui, žuvo mažiausiai 25 žmonės, daugiausia karinių oro pajėgų universiteto kariūnai. Katastrofos aplinkybės tiriamos, tuo metu nelaimę užfiksavę liudininkai pasakoja apie kraują stingdančias akimirkas, kai gelbėti žmonių iš degančio lėktuvo puolė pro šalį važiavę vairuotojai.

Lėktuvu skirdo 21-nas karinių oro pajėgų universiteto kursantas ir 7 įgulos nariai. Liudininkų teigimu, lėktuvas tiesiog smigo žemėn, o jam sudužus gelbėti viduje buvusius žmones pirmiausia puolė būtent pro šalį važiavę vairuotojai.

„Važiavome į Čuhujivą, kai prieš mus nukrito lėktuvas. Nežinome, kodėl. Iš jo išbėgo liepsnojantis žmogus. Į vietą atvažiavo dar vienas automobilis. Paėmėme gesintuvus ir puolėme gesinti liepsnų. Išbėgo dar vienas žmogus, jo galva buvo sužeista. Jis buvo paguldytas toje pusėje, o liepsnojęs buvo užgesintas“, – pasakoja įvykio liudininkas.

Pažabojus liepsnas – tragiškos žinios. Išsigelbėti pavyko tik vienam lėktuve buvusiam žmogui. Pranešama, neva jis su kolega prieš lėktuvui sudūžtant iš jo iššokti. Visgi vienas iš jų dėl sužeidimų mirė.

Pirminiais duomenimis šios katastrofos priežastimi tapo kairiojo variklio gedimas. Praėjus maždaug valandai nuo mokomojo skrydžio pradžios apie jo gedimą signalą gavo oro uosto dispečeriai. 8 valandos 40 minučių lėktuvas nedelsdamas paprašė leidimo leistis, tačiau vos po penkių minučių rėžėsi į žemę.

REKLAMA

Ukrainos saugumo tarnybos atstovai sako, kad incidento metu studentai lėktuvo nevaldė. Įvykio vietoje dirba gausybė saugumo tarnybų tyrėjų, ieškoma juodųjų dėžių galinčių atskleisti daugiau katastrofos aplinkybių. Valstybinis tyrimų biuras taip pat prašo liudininkų pagalbos. Prašoma pasidalyti bet kokia vaizdo medžiaga užfiksavusia nelaimę.

Visgi, neatmetama, kad nelaimę galėjo sukelti ir žmogaus veiksmai. Generalinė prokuratūra pradėjo baudžiamąją bylą dėl skrydžių ir rengimosi jiems taisyklių pažeidimo, sukėlusio nelaimę ir sunkias pasekmes. Tai jau ne pirma kariškių aviakatastrofa pastaraisiais metais.

Prieš dvejus metus Žytòmyro regione nusileidimo metu sudužus Su-27 naikintuvui žuvo ukrainos lakūnas. O vos keli mėnesiai prieš tai per bendras Ukrainos ir NATO pratybas taip pat sudužus naikintuvui Su-27 žuvo du – amerikiečių ir Ukrainos pilotai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų