Rusijos antstoliai areštavo Navalno sąskaitas ir butą

Opozicionieriaus Aleksejaus Navalno sąskaitos ir butas Maskvoje buvo areštuotas, kol jis buvo komos būklės Vokietijos klinikoje, ketvirtadienį pranešė jo spaudos sekretorė Kira Jarmyš.

A. Navalnas (nuotr. Instagram)

„Antstoliai areštavo Aleksejaus Navalno butą. Tai susiję su verslininkui Jevgenijui Prigožinui priklausančios bendrovės „Moskovskij školnik“ ieškiniu“, – paskelbė K. Jarmyš tviteryje.

Ji patikslino, kad rugpjūčio 27 dieną antstoliai paskelbė draudimą registruoti veiksmus, susijusius su A. Navalno buto dalimi.

„Tai reiškia, kad buto negalima parduoti, dovanoti arba įkeisti. Tuo pačiu buvo areštuotos ir Aleksejaus sąskaitos“, – nurodė K. Jarmyš.

Anksčiau buvo areštuotos A. Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) ir fondo teisininkės Liubov Sobol sąskaitos.

2019 metų spalio 28 dieną Maskvos arbitražinis teismas patenkino maistą mokykloms tiekiančios bendrovės „Moskovskij školnik“ ieškinį. Teismas nusprendė, kad A. Navalnas, L. Sobol ir FBK privalo bendrai sumokėti „Moskovskij školnik“ beveik 88 mln. rublių (978 tūkst. eurų).

Praėjusį mėnesį J. Prigožinas pareiškė, kad kompensavo „Moskovskij školnik“ patirtą žalą iš savo lėšų ir kad asmeniškai susigrąžins patirtus nuostolius.

Žiniasklaidos pranešimuose ši kompanija siejama su J. Prigožinu, bet šis neigia esąs jos savininkas.

Ginčo objektu tapo FBK vaizdo įrašas apie numanomas problemas dėl ieškovės Maskvos darželiams ir mokykloms teikiamų maitinimo paslaugų. „Moskovskij školnik“ reikalavo pripažinti melagingu ir pašalinti iš interneto tą įrašą, esą apjuodinusią jos reputaciją. Kompensacija už žalą dalykinei reputacijai siekia 1,4 mlrd. rublių (15,6 mln. eurų).

REKLAMA

A. Navalno 2011 metais įkurto FBK deklaruotas tikslas yra vykdyti tyrimus, atskleisti korupcijos schemas ir užkirsti kelią paperkamumui Rusijos valdžioje.

A. Navalnas šiuo metu yra Vokietijoje, kur buvo gydomas po įtariamo apnuodijimo. Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą buvo gydomas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.

Rugsėjo 7 dieną ligoninė pranešė, kad pacientas pabudo iš komos, o antradienį paskelbta, kad jis iš ligoninės išrašytas, tačiau tęs reabilitacijos kursą.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2020-09-24 18:24:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skolas 'sventojo' fasisto gali ir ES apmoketi.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų